Titán

Po sérii nevysvetliteľných trestných činov sa otec stretne so svojím synom, ktorý bol 10 rokov nezvestný. Titán: kov vysoko odolný proti teplu a korózii, zložka pevných a ľahkých zliatin, s vysokou pevnosťou v ťahu. (Film Europe)

pencho

Zvláštní, film jsem nepochopil, přišla mi to v podstatě úplná blbost, ale i přesto na něj pořád myslím a to je možná i důležitější. ()

mh91

Jedná se o hodně zvláštní film, plný divných scén, násilí, zvuku motorů, hasičského tance a motorového oleje. Občas se ve filmu objeví humor, který film odlehčuje (což je fakt potřeba). Místy ve filmu jsem cítil až fyzickou bolest za hlavní hrdinku. Pokud Vám někdo povypráví děj filmu a vy si z toho budete říkat jak je ten film bizarní, tak věřte, že je ještě mnohem více výstřední než si vůbec dokážete představit. Po filmu jsem měl zvláštní pocity, mírně až nevolnost. Film mi dlouho zůstal v hlavě- což je vlastně hlavní účel všech filmů. Snímek je pro hodně otrlého diváka. 60% ()

Sopholojong

Sprvu psychedelicka tarantinovka (vrazdy) reznuta Cronenbergom. Neskor bizarna existencialna drama s hororovymi prvkami (vytekajuci olej z tehotnej vrahyne). Vynikajuci, az oscarovy vykon Vincenta Lindona. Na tie to ale nebude, najma "vdaka" az zhnusujucemu fyzickemu vykonu ustrednej predstavitelky. Anti-divacky festivalovy film, od ktoreho som nedokazal ani na chvilu odtrhnut oci s az uslintanym ocakavanim, co bude kazdu nasledujucu minutu. Sexy tanecek s obtiahnutou kundou a celym pozadim, mrdacka hip- hoperskeho auta, dynamicka mordovacka v dome, lamanie nosa na hajzli, zaverecny porod. Sceny, ktore len tak v inom filme neuvidite. Ale pozor! Na tento typ snimky musite byt ostrielany divak, ktory ma napozerane a vychutnava si diela typu Irreversible, Drive alebo Crash. Silne styri a mozno po druhom zhliadnuti pridam. ()

Tranda

Příběh: 3/5; Humor: 0/5; Akce: 2/5; Drama: 3/5; Napětí: 3/5; Hudba: 3/5; Vizuál: 3/5; Atmosféra: 4/5; Zábavnost: 3/5; Herci: 4/5;  Index strachu: 1/5. 6/10 ()

Accuphose

Ačkoliv nemám načteného režiséra, před psaním tohoto textu, tenhle snímek mě narozdíl od například Trierova Antikrista, nesral. Občas to sklouzává k patetismu, ale tomu se u takto natočeného snímku, nešlo vyhnout. Klobouk dolů před herci, tohle by jen tak někdo nedal. Tak nakonec režisérka.... :-D Dávám tři hvězdy hlavně o snahu posunout žánr. Asi se podívám i na Grave :-))) ()

Miroslav.Zac

Tenhle film jsem viděl v originále bez titulků, takže vím absolutně prd, o co tam šlo. Hodnotím tak pouze vizuální stránku, která byla v tomto případě méně "blitkoidní", než u její starší sestřičky Grave. Přesto se jednalo o správnou francouzskou úchylárnu, a já už jsem zvědavej, co příště nám Julia přichystá. ()

Matyesak

Film o tanečnici s oblibou v autech a titanovým plíškem v hlavě, co si tu a tam zavraždí nějakýho toho dotěru. Ducournau se nebojí experimentu a v Titane upouští uzdu fantazii v tom nejlepším slova smyslu. Divoký audiovizuál podtrhnutý až omamnou kamerou Rubena Impense diváka vtáhne do psychidelické jízdy hledání odpovědí, které explicitně nevyřkne, ale jejich položení křičí doslova každým záběrem. Druhá polovina zvolní na tempu, nechá člověka vydechnout a rozehraje pomalu až shakespearovské drama, v němž nabízí rozhřešení. Rozhřešení hlavní hrdinky i hrdiny, jejichž osudy nenásilně spojí, aby mohly vygradovat do až letargického finále.  Jasně, Titane není film pro masy. Není to Hollywood. Je to artovka obrazem i zvukem. Že se vám z něj nablejvá? Že o něm musíte mluvit ještě hodinu po zhlédnutí? Výborně, Ducournau se to podařilo. ()

Wyrmhord

Ak si odmyslite 90 minut zbytocnych LGBT hladani (nielen) sexualnych identit, dostane sa vam par solidnych chvil o znasilneni a tehotenstve s mega silnou pointou, ze ak sa "zmenite" pocas zivota vy, caka to i vase mladata.... French ART (FART) forever. ()

DyingAngel

Je to nechutné... ale v prvom rade podivné a s poriadnou dávkou pornografie a také môžem všetkými desiatimi. O niečo lepší počin režisérky než jej predchádzajúca surovosť. Niečo sa musí spáliť, aby mohlo vzniknúť niečo nové... ()

Jester_X

Intenzivní, audiovizuálně bohaté dílo. Nesnaží se problematiku znásilnění a dětského traumatu výkladat racionálním moralizováním, ale pokouší se emocionální metaforou zprostředkovat pocit oběti. Ví, že přesvědčené přesvědčit nejde, nicméně jde o pokus zprostředkovat nepřenositelný zážítek zážítkem obdobným na půdorysu uměleckého dílo. Formálně film trochu připomíná Gaspara Noeho a vlze se na vlně současné francouzské kinematografie, která je založena na intenzivní visuální a zvukové složce, která má často navrch i nad vlastní narací. ()

rostsoft odpad!

To je hodně divné. To je šílená kravina, která nemá hlavu ani patu. Divná holka, ne příliš hezká dělající naprosto divné věci. Potom co přestala vraždit, se tam vlastně nic neděje. Ani se tam moc nemluví, jen divné záběry na lidi dělající nepochopitelné věci. Zřejmě se jedná o další intelektuální film a mnozí namítnou že jsem ho prostě nepochopil. Ale asi to tak je, prostě moje IQ 130 je na to prostě málo. Pochopit takovýto film zřejmě vyžaduje IQ aspoň 200. Nemyslím si, že autorka má takový IQ, ale rozhodně je určitě blázen. Tento snímek jsem dokoukal až do konce jen proto, že jsem byl natolik zvědav, co z toho vzejde a jak to skončí že jsem si prostě nemohl pomoct. Teď už vím že to byla naprostá a nepochopitelná chyba. Měl jsem to ukončit hned na začátku, anebo ještě líp, vůbec na to nekoukat. Chápejte, je to 108 minut zhmotněné nudy, rozhodně se na to nekoukejte a věřte mým slovům nestojí to za to. ()

lineker

Další modro-červeno-bilý chrchel do ksichtu konvenčního pojetí filmu. A mě se to líbilo. Julia se pro mne stává madame Bizár. ()

Hexx

Jako rozhodně za originalitu a nevšednost klobouk dolů a jasný tři hvězdy. Za úchylnost a nahé scény také tři hvězdy. Takový ten druh filmu, u kterého neusnete, nepřerušíte pokud nehoří a dokoukáte za každou cenu. ()

Zlatá palma festivalu v Cannes zná vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná vítěze

17.07.2021

Prestižní filmový festival ve francouzském Cannes se dnes v rámci ambiciózního post-covidového ročníku 2021 uchýlil ke svému poslednímu večeru a rozhodně nebyla nouze o překvapení. O jedno z nich se… (viac)