Keď nádejný Willy Wonka dorazí do sveta výroby čokolády, nemá nič iné ako pár mincí vo vrecku a klobúk plný snov – jedným z nich je otvoriť si vlastný obchod s čokoládou. Jeho sny ale prekazí Čokoládový kartel a ziskuchtivá pani Drhná. No vďaka jeho dôvtipu, talentu a nových kamarátov sa Willy vydáva na veľké čokoládové dobrodružstvo a zistí, že kým väčšina ľudí uprednostní chamtivosť pred dobrom, všade sa nájde svetielko nádeje - stačí len použiť svoju fantáziu! (Continental film)

Nejsem_Fila

Milé, roztomilé, kouzelné. Mnohem víc mi to připomínalo původní knihu, než Karlík a továrna na čokoládu. Teď se ale pojďme oprostit od Johnnyho Deppa, tady je přece Timothée Chalamet 😊. Nic jsem si o filmu nečetla, chtěla jsem překvapení. To přišlo hned v prvních minutách, kdy Timothée začal zpívat. OK, muzikál? Proč ne? Sympatické postavy, pěkná myšlenka, kouzelné zpracování a čokoláda. Nemůžu se ale ubránit pocitu, že tomu něco chybělo. Nic nebylo špatně a přece nemám potřebu si to pustit znovu (což je u mě velmi netradiční, koukám na všechno tisíckrát dokola). Možná se to jen potřebuje chvíli odležet, konec konců všechno nemusí mít strhující pointu. ()

KKNovak129

Prosím, pokud chcete svým dětem pustit Wonku, zvolte raději starou klasiku či verzi od Tima Burtona. Jistě, tento film je prequell, tudíž bych je neměl porovnávat, ale stejně budu... Pro tentokrát mi ani tak nevadilo multi-kulti obsazení, jako fakt, že byl film až přehnaně barevný a jeho obsah až nezdravě "family friendly". Už jen fakt, že film začíná písničkou jakoby v půlce děje - ptám se PROČ? Písniček bylo i na muzikál ve filmu až příliš a ani jedna z nich chytlavá, a to ani protivně chytlavá. Efekty, kostýmy, děj = nic moc. Sice už jsem viděl i horší filmy, ale především jsem viděl o dost lepší. Filmový vkus je sice každého věc, ale vážně by mě zajímalo, komu se tento film opravdu líbil, a ne jen kvůli hlavnímu herci, který ho - jen tak mimochodem - nijak nezachránil. ()

FildasCZ

Musím vychválit herce, který je prostě talentovaný. Je to velmi pěkně natočené, ale to je asi tak vše. Celý film se odehrává v "cele" ubytovny kam se Wonka dostal kvůli tomu, že chyběl na hodinách četby. Nejvíc mě ve filmu iritoval ten zpěv. Prostě nebavilo mě to ani partnerku. Každopádně se mi to líbilo mnohem více, jak karlík a továrna na čokoládu. ()

kkoc

To je taková srágora, že se mi na to ani nechce plejtvat písmenkama. Ten hlavní hrdina se zdeformovanou lebkou neumí hrát - možná v Duně zvládal ty dlouhé pohledy do dáli, ale tady je to trochu náročnější (zejména v porovnání s geniálním Deppem) a to už prostě nedal. Příběh je jedno klišé za druhým a co je nejhorší: pořád zpívaj! A zpívaj ucamrtaný cajdáky, který by možná prošly v muzikálu ze sedmdesátek, ale teď se mi z nich chce jen zvracet. Dalo se zvládnout jen s přeskakováním cajdáků. V kině bych chtěla vrátit vstupné. ()

Stingray

Muzikálová pohádka jako ze starý školy. Mám z toho pocit jako bych zas jako malej koukal na Marry Poppins, My Fair Lady nebo Zpívání v dešti. No a “Umpa! Lumpa” song..😀😀 ()

cenitel

Umpa lumpa dupitidup - Hugh Grant a Timtohee Chalamet tu mohli zvednout chuť se na tento prdlý muzikál mohl dívat, ač mě 74% překvapilo. Obecně snílek s IQ houpajícího koně co je v určitých ohledech génius, pobavil ale i nudil. Jak to byl trapný do dabingu jinak nechytlave songy. 60% opravdu max. Víckrát nevidět. ()

fcapab

Po druhém shlédnutí ubírám jednu hvězdu. V kině to udělalo na poprvé větší dojem než si zasloužilo. Až přeslazeně přepatlané páté přes deváté. ()

Vampiroza

To byla hrozná pitomost. Tohle prostě vůbec nebylo ničím zajímavý. Odskákaná kravina bez ducha. Ne že by mě deppuv Karlík bavil víc. Bože chraň. Ale byl aspoň originální. ()

brand28

Ja ti nevím.... Je to barevné, je to i vtipné, je to hodně dětské (účel), trikově zvládnuté, vizuálně podmanivé, ale kdyby to alespoň nebylo muzikálové. Kdyby vynechali tu položku muzikál a byla by to vyloženě jen pohádková fantazi, bylo by to i za 5*. Ale takhle ne. ()

Myopia

Chalameta sice můžu a ani muzikály mi nijak zvlášť nevadí, ale jak začnu film skipovat, je prostě něco špatně. K uzoufání nudné. Yikes.. ()

5tipes

Atkinsona si moc neužijete a rozhodně to nesrovnávejte s Čokoládovnou Johnyho Deppa, jinak budete zklamaní. Přesto si ve filmu najdete spoustu humoru a dobrodružství s oblíbenou postavou. Větší kouzlo má ovšem úplně původní verze tohoto námětu s Genem Wilderem. ()

Mamanzelka

No teda, mně spadla brada - tak povedený film se už moc nevidí (natož prequel atp.). Zpívání tak akorát, herecké výkony (až na Nudlu) byly parádní, příběh napínavý a kouzelný (jako dospělí však musíte hodně vypnout fyzikální zákony) a závěr? No na ten se musíte mrknout a zhodnotit sami 🤭 Celkový dojem? Tento film si s klidným svědomím pustím se svou malou dcerou i s manželem a nudit se nebudenikdo ✅ ()

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

30.07.2023

Sedmá Mission: Impossible měla IMAX kina jen něco málo přes týden, než ji odtamtud vystrnadil Christopher Nolan a jeho Oppenheimer. Atomový opus populárního režiséra si nyní tento formát udrží… (viac)