Keď nádejný Willy Wonka dorazí do sveta výroby čokolády, nemá nič iné ako pár mincí vo vrecku a klobúk plný snov – jedným z nich je otvoriť si vlastný obchod s čokoládou. Jeho sny ale prekazí Čokoládový kartel a ziskuchtivá pani Drhná. No vďaka jeho dôvtipu, talentu a nových kamarátov sa Willy vydáva na veľké čokoládové dobrodružstvo a zistí, že kým väčšina ľudí uprednostní chamtivosť pred dobrom, všade sa nájde svetielko nádeje - stačí len použiť svoju fantáziu! (Continental film)

Nelinkaaaa

Strašně mi to zvedlo náladu. Ze začátku jsem se bála, když jsem viděla slovo “muzikál”, ale dala jsem tomu šanci a jsem fakt nadšená. Hodnotím - 9/10 ()

Robynson

Velké překvapení. Muzikál není žánr, který by mne zajímal, ale tentokrát jsem byl spokojen. Celé je to takové malé hřejivé a hladivé. Ostatní zpracování příběhu jsem neviděl a asi neuvidím, ale tohle bylo opravdu povedené. ()

Lukango

Tak tu máme 3. vsuvku, 3. obohacení světa Willyho Wonky, kde už však toto dílo neadaptuje ten věhlasný příběh 5 dětí v továrně, ale je jejím prequelem. Upřímně jsem byl lehce zklamán, že se tvůrci nepokusili znovu adaptovat příběh Willyho Wonky, jakého známe z originální adaptace z roku 1971 či té Burtonovy z roku 2005. Zklamán jsem z toho byl jen proto, že si naivně myslím, že když se to povedlo dvakrát, tak se to povede i napotřetí. Zde nám tvůrci přiblížili začátky Willyho Wonky jakožto nejúspěšnějšího výrobce sladkostí na světě. Příběh nevychází z knihy čili si ho tvůrci vytvořili a myslím, že se s tím popasovali celkem dobře. Nejedná se už o takovou bombu jako tomu bylo u obou předchozích filmů, ale i tak značku Willy Wonka tento film nekazí. Snímek jsem bohužel viděl s dabingem, což se podepsalo na písničkách a hereckých výkonech, které tak nemůžu moct hodnotit. !!!SPOILER!!! Hned v úvodu filmu můžeme vidět, jak mladý Wonka připlouvá do města čokolády, aby si splnil svůj sen. Připlouvá s tuctem mincí, které dobročinně a omylem rozdá. Musí se tak ubytovat v místím hostinci, do kterého ho pozve jeho spolu majitel. Protože Wonka neumí číst, tak se upíše ke smlouvě, která mu nakonec způsobí obrovský dluh, který musí splácet prací v prádelně. Wonka to zjistí až druhý den, když se vrací z centra města, kde celý den prodával sladkosti. Veškerý zisk mu však zabavila policie, tudíž se vrací do hostince s prázdnou. Tam zjistí, že musí svůj velký dluh splácen v prádelně společně s několika dalšími oběťmi. Přeskočím pár důležitých věcí. Wonka si díky svým sladkostem získá celé město, což se nelíbí místním lídrům čokoládového businessu. Tady to utnu, abych nevyzradil úplně všechno, což se mi téměř povedlo, ale už se mi to nechce mazat. Ve filmu vidím jeden důležitý problém, který si předchozí dva Wonkové obrátili ve svůj vlastní prospěch. Tím problémem jsou klišé, které tu až příliš tlačí na pilu a vypadá to, že režie, Paul King, nemá tu schopnost, jakou měla režie předchozích dvou filmů. Jak říkám, předchozí dva Wonkové si z toho udělali výhodu, vzali klišé, nafoukli je, a tak je do filmů integrovali, že si je bez nich nedokážeme ani představit. Tady jsem měl místy pocit, že sleduju nějakou Disneyovku. Příběh je sice plný jedním klišé za druhým, ale i tak dokáže vyprávět zábavný a pestrý příběh, který boduje i na poli humoru. Některé vtipy jsou opravdu povedené a člověka tak dokáže Wonka velmi pobavit, ale i dojmout. I když jsem film viděl s dabingem, tak mi nemohla uniknout melodie Umpa-lumpovské písničky, kterou, když jsem uslyšel, tak jsem se musel nostalgickým dojmem zasmát. Film občas nedokáže správně svým cgi vizuálem zapůsobit, proto vás tu někdy potká neWonkovsky vypadající čokoláda či cgi ztloustlí policejní komisař. Neplatí to však vždy, a proto i tak film dokáže svým vizuálem místy zaujmout. Postavy tu jsou šablonovité, přesto dokáží bavit, ale také občas zahrát na emoce. Film si vyhrává s roztomilostí, barevností a energií, což mu pomáhá tvořit příběh zábavným, a nudu vyhání každou vteřinou. Celkově se jedná o poměrně povedený snímek, který sází na barvitost, dojetí, roztomilost, pompéznost a kouzlo. Film tak působí jako sen, který vás nepustí, a drží vás tak dlouho, dokud to jen jde. Wonka není dokonalým filmem či muzikálem. Je povedeným rodinným filmem, který má potenciál se stát menší klasikou. Kdybych film viděl v originále, tak věřím, že bych se s hodnocení uchyloval k 7/10, takhle musím trochu slevit. Známka: 6-6,5/10 () (menej) (viac)

PanLord

Tento film ve mne zanechává velmi negativní pocity. Nedokáži určit, pro koho snímek vlastně je. Pro dospělé, či pro děti? Osobně na mě nepůsobí jako pohádka a ani nějaká dospělácká záležitost. Jediná vtipná scéna je až na konci s titulkami. Vše působí velmi strojeně a navoněně. Žádná originalita, přepálené inscenace a trapná konzistentnost všech postav. Jen čokoláda, čokoláda, čokoláda. Pohádky mívají velmi silné poselství. Zde je to asi jen to, že si máte vždy nastudovat dodatky smlouvy, jež chcete podepsat. Ani ta síla přátelství zde není dobře podána, všichni klaďasové jsou jen náhodní kolemjdoucí, které spojuje pouze a jen lenost k nějakému úkonu, za kterou následně pikají. Ani ty děti se se mnou v kině nebavily. Největším vrcholem je pak topící se Afroameričanka v čokoládě. Více rasistickou narážku nikdo vymyslet nemohl. ()

Aleshgang

Tak tohle byl skvělý předvánoční, sladký zážitek. Má očekávání nebyla velká, takže jsem byl mile překvapen. Příběh to mělo a slušný. Nebylo to tak dětské, jak jsem si myslel. Nejlepší pecka tohoto roku. Rozhodně doporučuji pokud máte rádi sladkosti a hudbu, pro vás jako dělané. Btw: Jeden záporák vypadal jako Petr Fiala (Náhoda?! Kdo ví!) Update: Když charakter Willyho Wonky srovnám s původními filmy, tak je tam vyobrazen  jako mírný psychopat, což je důvod proč se mi ty původní filmy tolik líbí. Tady byl takový svatoušek. Trochu promarněný potenciál, nemyslíte? ()

jara12

Wonka představuje oslnivý návrat do čokoládového světa s nadějným Timothée Chalametem v hlavní roli. Film režírovaný Paulem Kingem, tvůrcem úspěšných dílů Paddingtona, balancuje nostalgii s půvabným vyprávěním a vizuálním podáním. Příběh o Willym Wonkovi se nebojí odlišit od předchozích verzí, vytváří dojemné muzikálové scény, které okouzluje svou naivitou a stylizovaným retro přístupem. Chalametovo charisma a britská DNA filmu přispívají k jeho poutavosti. Wonka slibuje stát se novou rodinnou klasikou s nezapomenutelným vizuálním a zvukovým zážitkem, který může oslovit diváky různých generací. No, myslím si že tohle se mu už podařilo. ()

Langosos

No ty kráso! nemohu uvěřit vlastním očím co jsem viděl. Paul King po svých dvou Paddingtonech nás opět naservíroval velmi nadprůměrný filmový produkt, který vykouzlí každému úsměv na tváři.  Timothée Chalamet jako Wonka si tento film neskutečně užívá. není divu když zrovna on si většinou bere role do kterých se rád vciťuje a přijdou mu velmi vhodné. celý snímek se snaží být tím velmi pozitivním Wonkou, a sakra ono mu to prostě jde. A hlavně ještě Hugh Granta jako Umpalumpu jsem si taky neskutečně užíval protože jemu to jde. Mohl bych tady obecně mluvit o skvělých hereckých výkonech, až tedy na Rowan Atkinsona, který mi přišel ve filmu buď nepodstatný a nebo až přeafektovaně nudný. jinak hlavním trhákem filmu je jednoznačně hudba a emoce, které mě držely při koukání v kině až do konce. A to ještě k tomu tento film je částečně i muzikál, a já nemůžu uvěřit, že jsem se nenudil. Ve výsledku jde o skvělou rodinnou podívanou na kterou by se měl podívat skoro každý, protože se sakra nebudete nudit. 8,5/10. ()

majorzeman13

Rozhodně vládne spokojenost. Film je skvělý. Nadprůměrná podívaná z které se může stát Vánoční klasika . Biják,který je kouzelný..... Jeden z nejlepších počinů tohoto roku. Zápory se také najdou,ale těch moc není ! ()

EDEN13

Je to o mnohem lepší než jsem čekala a odvážila si doufat. Po herecké stránce není o čem mluvit. Timothée je v roli naprosto k nakousnutí a jako věčně optimistický snílek si mě naprosto získal. Tentokrát chválím do jednoho i vedlejší herce, kteří mě vůbec neiritovali a byli naprosto úžasní. A co se týká českého dabingu...za dlouhou dobu jsem neslyšela trefnější a povedenější.  Písničky a příběh taky baví. Film je celkově i chytře vtipný a nesází jen na trapné a primitivní vtípky pro děti..Vůbec bych se nedivila, kdyby se stal film budoucí vánoční klasikou...a je pravda, že by si to za mě určitě zasloužil.  Nějaké chyby se tam samozřejmě najdou, ale naštěstí nejsou pro film tak podstatné, protože ostatní věci fungují na jedničku a to včetně písniček. Tudíž jste ochotní ty chyby vědomě přehlížet.... ()

fiifa_

Film z roku 2023, jehož režisérem je Paul King. Hned v prvních větách bych rád podal názor na český dabing. Osobně koukám na seriály a filmy v anglickém jazyce, avšak český dabing u filmu Wonka se mi líbil. Upřímně jde vidět, že kritika, která je obvykle dávana na český dabing, nebyla zbytečná. Český dabing proto hodnotím jako skoro nejlepší, co se týče nečeských filmů. Střih a hudba – střih byl takový, jako by měl být. Přesně tak si představuji super práci. Avšak hudba mě trochu zamrzela... Hudba, samotná o sobě – výběr hudby, nebyla špatná, avšak zpěv. Zpěv, který je skoro v každé Disney show. I když tentokrát zpěv nebyl tak moc přehnaný, jako například u jiných filmů, tak i tak bych kvůli němu odebral jednu hvězdičku ve finálním hodnocení. Příběh – příběh, čili scénář, byl více propracovanější, než bych čekal. Příběh zahrnuje smutné, ale i šťastné chvíle a i zápletky. Tudíž celkově hodnotím film Wonka kladně (školní známkou 2). ()

Leptictidium

"Come with me, and you'll be, in a world of pure imagination, take a look, and you'll see, into your imagination. We'll begin, with a spin. Traveling in the world of my creation, What we'll see, will defy, Explanation." Prequel Karlíka a továrny na čokoládu mě původně v prvních trailerech příliš nelákal, avšak toto byla skvělá jízda, která na Vánoce 2023 nemá soupeře. Tady žádné hnusné patoky od Orionu nečekejte!!! Zde jen kvalitní čokoláda od mistra mistrů cukrářů. Jedná se o svěží, nenáročný a na nic si nehrající snímek, který přesně Vánoce potřebovaly. Trochu jsem se obával toho srovnání Timothée Chalameta s jeho předchůdcem Johnnym Deepem, ale musím uznat, že Chalamet zahrál vlastní a originální verzi Wonky, který je i o dost sympatičtější postavou než ten Deepův, který byl tak trochu podivín a odtržený od společnosti. Plně si uvědomuji, že se jedná o originální film, který nijak nenavazuje na ten Burtonův, ale i tak, se mi Wonkův prvotní origin jakožto syn zubaře líbil více u staršího snímku, než život s matkou na lodi. Hugh Grant jako Umpa-Lumpa nezklamal (i když se mi kosmeticky příliš nelíbí původní vzhled Umpa-Lumpů z roku 1971 a myslím si, že realističtější Deep Roy-verze byla nejlepší), stejně se jednalo o velice lákavou postavu. Padouši z čokoládového kartelu parádní. Začínám cítit, že kolem Willyho Wonky by mohlo vzniknout klidně i o něco větší univerzum, třeba dosud-neznámé příběhy z jeho cest, kde sbíral ingredience pro svojí čokoládu, no něco takového bych žral :). Silný film, který má potenciál stát se klasikou, která běží na každé Vánoce. 8.5/10 ()

hihi

Optimistický až trhlí cukrář, který chtěl ukázat světu, že věci o kterých jen sníme se můžou stát skutečností.  V kině  jsem si připadala jako malá holka, která sní ovšem možném. Prostě magická podívaná pro moje oči. Dá se říct, že Wonka jede na pohádkové notě, ale filmu to vůbec neškodí. Malá výtka -  chyběla mi temná stránka Willyho Wonky. Ale líbilo se mi, že si český dabing pohrál s jmény postav. A nakonec, řekneme si upřímně, kdo by nechtěl ochutnat pralinku ve fialové krabičce. ()

Dieman

Do kina chodím už jen na opravdu dobré filmy a tady jsem nelitoval investovaných peněz. Výborný scénář, skvělá choreografie a nadprůměrný dabing. Množství CGI se podepsalo i na jeho kvalitě, která nikde vysloveně nebila do oka. Člověk měl pocit, že se vrátil do dětských let, kdy hltal muzikálové pohádky ze 60. let a nevěřil, co vše jde udělat. Těším se na to až to uvidím znovu. ()

marketan

Naprosto bezvadný film pro rodinu jakéhokoliv věku (naše rodina 2 dospělí a 2 vysokoškoláci) a nejlepší film, který jsem v tomto roce viděla. Doporučuji!! ()

monny9

Sorry, ale nie...mám rada Timothée Chalameta, oceňujem jeho herecký výkon, ale to je asi to jediné, čo sa snažilo dať filmu atmosféru...pokus o príbeh skoro vyšiel, no lámal sa tam s inými príbehmi, z ktorých len jeden (ok, možno dva ak rátame strážnika a strážničku-čo bolo dosť trápne...) dostal odpoveď-a to tak silenú, že mi to pripomenulo ďalších 250 iných filmov...oranžový Hugh Grant sa vo filme ani nemusel objaviť tak isto ako Rowan Atkinson (a toho sakra milujem aj v krátkej sérii s tou včelou na NF!!!)...škoda...za mňa veľké sklamanie... ()

MAKUON

Svěží dynamický a plný energie, nějak takto bych popsal film Wonka pár slovy. I překvapivě český dabing byl více než povedený. Nevěřil jsem, že by písničky v českém dabingu mohli být takto dobře zvládnuté. Byly velice trefné, krásně zazpívané a ani jsem si nevšiml nějaké větší neshody. Ale to by nemělo být moc překvapení, vzhledem k tomu, že se film prezentuje z velké části jako muzikál. Celkově to všechno krásně do sebe zapadlo a jestli bych si měl vybrat nějakou pohádku, na kterou do kina právě teď se svými ratolestmi, byl by to právě Wonka. ()

ENDGAMEBOY

Tenhle prequel o Willy Wonkovi byl magicky dobrý. Paul King (ten režisér)  uměl dělat dobré filmy (Paddington). Tak udělal další dobrý film který jsem si fakt užil. Nemohl jsem se rozhodnout jestli dát 4* nebo 5*. Ale radši jsem dal 5* za to že to bylo fakt dobrý. Za mě magických 9,5/10. A po filmu mám chuť na čokoládu. ()

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

30.07.2023

Sedmá Mission: Impossible měla IMAX kina jen něco málo přes týden, než ji odtamtud vystrnadil Christopher Nolan a jeho Oppenheimer. Atomový opus populárního režiséra si nyní tento formát udrží… (viac)