Univerzitní svět. Stejný, jako je ten náš, a přece svázaný vlastními pravidly. Ponořme se tedy do něj. Soňa Kostková (P. Hřebíčková) žije v nespokojeném manželství s Liborem Kostkou (P. Ostrouchov). Svému bratrovi Vojtěchovi Bohdanovskému (J. Havelka) se svěří, že napsala román, který hodlá vydat. Vzhledem k tomu, že jde o román erotický, hrozí jí v případě odhalení identity problémy v zaměstnání. Soňa i Vojtěch totiž působí jako vysokoškolští pedagogové na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Do funkce děkanky byla nedávno zvolena ambiciózní Alice Klusová (J. Čvančarová). Žena generál, která má úplně jasno, jak by měl vypadat profil vysokoškolského pedagoga a Soňa ani Vojtěch ho určitě nesplňují. Vojtěcha navíc opustila manželka, musí se proto sám starat o pětiletého syna a zároveň přednášet na univerzitě. Zde za ním přijdou jeho studentky a požádají ho, aby jim pomohl s inscenací Shakespearovy hry. Vojtěch přijímá, aniž tuší, jak fatální následky bude mít toto rozhodnutí pro jeho život. Drobné praménky jednotlivých osudů se proplétají a slévají v pocit stále sílícího napětí pod povrchem. Karty jsou zamíchány a rozdány. To, co začalo jako nevinný univerzitní román, brzo změní brutální vražda v drsnou detektivku... (Česká televize)

petisek

Myslel som si, že pozerám na krimi a potom som sám seba presvedčil, že som sa mýlil a toto nie je krimi seriál. Na konci sa ukázalo, že asi predsa je. Obsadenie Katarzie nechápem. Pokiaľ má na starosti hudbu, tak ok, ale jej herecký prejav bol oproti ostatným účinkujúcim slabý. Počkám si na druhý diel. aby som hodnotil. ()

VojtaMarek00

Obrovská škoda chaotické výpravy a některých přinejmenších diskutabilních hereckých výkonů v čele s nesnesitelně teatrální Čvančarovou a nekonečně unylou Katarziou. I přes své četné problémy má totiž Pozadí událostí docela slušný potenciál, který tkví zejména v příjemné plynulosti a uvěřitelnosti dialogů, zajímavě rozepsaných linkách na téma aktuálních společenských problémů a excelentním výkonu Jiřího Havelky. Od Hřebejka bych každopádně čekal řádově víc, a to i vizuálně. Kamera v prvním dílu působila přinejlepším průměrně, což je velká škoda — chybí mi v tom celém přidaná hodnota v podobě jasně definované atmosféry, ale realita je bohužel zcela jinde. Doufám, že jde jen o slabý rozjezd série, která nakonec ukáže, že má koule. Tomu ostatně napovídá povedený konec dílu. No, uvidíme. ()

MirkaP

Mě to teda připadalo, jakože se seznamuju s postavama... seznamuju... seznamuju ... pak dlouhá pasáž výhružně varovné hudby a pak mrtvola. Trvalo to hodinu a kromě záběrů na krásné exteriéry to dost nudilo. U scény s vanou mě napadlo, na kolik asi vyjde napuštění této obrovitosti 💰. Čvančarová a Vančura své nesympatické postavy ztvárňují velmi přesvědčivě. Katarzia udělala nejlíp, že se zdekovala, a doufám, že už o ní neuslyšíme, natož abychom ji viděli. A fakt si autoři myslí, že lidé žijící v manželské krizi jsou tak strašně nad věcí jako sourozenecké duo? ()

subic

Kam až ta velká růžová Jitka ještě poroste... Koukám na to 20 minut a čekám, koukám na to 30 minut a pořád čekám. No a najednou je tu konec, tu rezavou někdo klepnul na divadle. ()

jungewolf

Celkem dobrý začátek, dobře vybraná hudba, jsem zvědavý na další díl. Tenhle díl : 3,5 - 4 * . *** Natáčelo se mj. i v Galerii Expost, v Nezvalově arše, v olomouc. knihkupectví Dobrovský, v restauraci Na břehu Rhony. Scény z nemocnice jsou z pražského IKEMu. Seriál měl podporu Olomouc. kraje, města Olomouc a dopravce Regiojet, a.s. . Výrobu finančně podpořil Stát.fond kinematografie z programu podpory filmových pobídek . ()

j.sorensen

Omlouvám se všem tvůrcům, zpočátku jsem nepochopil, že je to satira a ironie, na tyhle moderní pseudolidi, kteří svou bezcharakterní a pokřivenou morálkou, chtějí z fungujícího světa, udělat hromadu hoven. Ta duha z nebe nevede do ráje, ale přímo do pekla... ()

Phex

Tak sazim na vratnyho...ale o to tu evidentne nejde. Tady jde o to nejak moderne nove postihnout tema vztahu dneska v jednom specifickem prostredi. Vrazda tam je jen proto aby se o tech vztazich mohlo mluvit na plnou hubu. Jinak docentu je v CR asi 4000 takze ano je to opravdu hodne uzkoprofilove. Chtelo by to nejakou kriminalku ze Skodovky nebo tak neco ()

CaptNemo

Chvílemi civilní, chvílemi úsměvné, mohl to by být takový příjemný český televizní průměr. Veškerou snahu o cokoliv však spolehlivě válcoval cimrmanovský výkon manželky hlavního hrdiny, který připomínal slavný dialog "předseda - papírník" z filmu Trhák. Tady však tvůrci rezignovali na důležitou podmínku angažmá dřevěných herců do filmové tvorby: "Toho přemluví někdo jinej...". Jinak na komedii málo vtipu, na krimi málo (žádné) napětí. To je ale právě ten český televizní průměr. ()

tchempi

Po první rozjezdové epizodě nebudu hodnotit, ale musím se pozastavit nad castingovým úletem desetiletí. Koho, proboha, napadlo obsadit do filmu Katarziu? Vždyť ta holka vůbec neumí hrát. Bylo to trapné, toporné, pod úrovní leckterých ochotníků. ()

janinka123

Rozjezd seriálu slušný, dobrý scénář a některé postavy mě začaly velmi bavit (Jiří Havelka, Petra Hřebíčková, Kamila Trnková). Avšak, jak už tu bylo řečeno, herecký projev Katarzie jsem opravdu nemohla brát vážně. ()

alliade

Na hodnocení je po prvním díle brzy. Zatím u mě seriál vzbudil hlavně smíšené pocity, ale nemusel by to být ve finále takový propadák, jak to někteří vnímají. Rozhodně má po prvním díle seriál potenciál, otázkou je, jak ho využili tvůrce dále. ()

doriana.g

Takže Katarzia prý špatně :-) No, já si zase myslím, že jste ,hoši, vybrali skvěle. Tu sebestřednou, sobeckou, vždy se vším nespokojenou JÁ JÁ JÁ kravku vystřihla (i díky té afektovaně natahované slovenčině) neskutečným způsobem. Havelkovi jsem vyloženě přála, že odfičela, a přesně tak to má být. Jinak je sranda, že woke progresivisté jsou "zhnuseni přehlíživým konzervatismem" a konzervativci vidí pravý opak, že všichni v hetero párech jsou na nic a čekáme jen na ten pravý správný, lesbický. No prča. Chudáci dnešní tvůrci, že se na to nevyserou..... Pomalý rozjezd mi sedl, obsazení jakbysmet, dialogy přesně do pusy a Olomouc krásná. Za mě spokojenost. ()

EddieIron

Nuda. Nebaví mě postavy, které jsou buď velmi sympatické nebo velmi nesympatické, ale nic mezi tím. Kdo je Katarzia vůbec netuším, ale rozhodně by se měla živit něčím jiným, než herectvím. A tím, že hned v prvním díle nechali umřít moji oblíbenou Kamilu Trnkovou si u mě tvůrci taky úplně nešplhli. ()

Martin86

První díl ze 3/4 nezajímavý. Herecké výkony mě neunesly zas natolik, jak jsem čekal, zvlášť po odhalení režiséra, kterým je famózní Jan Hřebejk. Konec dílu ale upoutal, proto jedem dál a snad se zájem o seriál zvedne. Zatím s těží 3 z 5 ()

toos

Něco se stane v poslední pětiminutovce. Před tím 70 minut vlastně nic, co by stálo za pozornost. Nejen sexuálně frustrovaná čtyřicátnice se inkognito vypíše ze svýho krachujícího manželství. Její bratr na tom v osobním životě není o moc líp. Studenti zkouší nějakou hru. Nová děkanka fakulty má za pravou ruku nějakýho novodobýho jakobína. A vlastně nikdo celýho ansámblu mi není sympatickej. Kdyby to mělo 50 minut, třeba by to nebylo tak utahaný. ()