Praštěný fotr, tedy dobrodružný otec, vyráží vytuněným autem se dvěma malými dcerami směr Ukrajina, Gruzie, Ázerbájdžán, Kazachstán, Uzbekistán a Kyrgyzstán. Přičemž na začátku ani neví, jak se vrátí ze své 100 dní trvající cesty zpět domů. To vše v novém pořadu Fotr na tripu z míst, kam se bojí i otrlí cestovatelé! (TV Prima)

Malarkey

Během sledování této dokumentární série jsem si hned několikrát říkal, že není lepšího cestovatele než-li Pepa z Autosalonu. Vzal dvě svoje dcery, džíp od Toyoty a vyrazil směr Kazachstán, Kyrgyzstán a další -stán, aby nám ukázal, jak nádherné tyto země jsou. Přitom buďme rádi za drony, protože poměrně jednoduchým procesem vytvoří dechberoucí záběry, nad kterými se doslova tají dech. Oblast těchto zemí pro mě byla trošku záhadou, ale musím říct, že některá místa byla tak neskutečně skvostná, že jsem měl sto chutí za Pepou vyrazit taky a užívat si životní trip za poznáním. Pepa a jeho dvě dcery jsou fakt super vtipný koncept. Plus i fakt, že v každém i nejzapadlejším koutě potkal Čechy (popřípadě Slováky) jen potvrzuje, že cestování máme prostě v krvi. Super pořad! Díky! Těšil jsem se na něj každou sobotu dopoledne v TV. Tohle se Primě prostě povedlo. ()

ostravak30

Fotr na tripu je docela zajímavý pořad a kdyby pan František Fiala nechtěl působit už od Autosalonu jako Jeremy Clarkson, bylo by to ještě lepší. Nicméně jeho postřehy jsou nesmírně zajímavé a kdyby se našel stejný blázen jako on, který vytáhne tříletou dceru na tak neuvěřitelnou cestu, mohly by mu podobné rady pomoci. Jen by mě zajímalo, jak to, že manželka své dcery pustila. Nebo že by působila ve funkci kameramana? Ale některé pohledy na panoramata stály za to neboť byly dechberoucí. ()

giovanni3

Již dloué roky nesleduji Autosalon ani jiné automobilové pořady, ale zdejšího Pepu si pamatuji i já. Očekával jsem, že tento nový pořad bude o tlačence nějakého vozu, kde se teda podíváme i někam mimo republiku. Avšak výsledek je překvapivě zábavný a dokonci i pepovi ratolesti jsou zábavné. Pohled na ty různé země a krásy jsou pojaté také velmi pohodově a o něco jinak jak v běžných dokumentech. Zábavný pořad, který pravidelně nesleduji, ale když na něj narazím, tak jej nepřepínám. 4z5 ()

Big Bear

Autosalon jsem zprvu bral jako českou kopii Top Gearu. Ale tak může vypadat každý pořad po autech, protože Bůh je jen jeden. Pepa byl zprvu jedním z těch, kteří mi tam vadili nejvíc. Nějak jsem mu jeho zájem o auta nevěřil. Ale časem a to na to nekoukám často si mne získal. A hlavně v rozhovorech na ytb, kde jsme poznal, že to s auty myslí upřímně. Spojuje nás i láska ke greendiktátu a pošahané Grétce. Docela mne tedy zajímal tento cestovatelský pořad. Těch je v TV sposta a oscilují od hrůz manžela Nory Fridrichové po různé cestománie dabované zvučnými hlasy pánů Donutila, bartošky či sympaťáky Vladyky. Musím říc, že tenhle formát mi sednul. A sednul mi tu i Pepa. Je vtipnej, sarkastickej, jeden by řekl místy až nekorektní. A to já rád, protože obzvláště v téhle pošahané době plné pošahaných jedinců je důležitější víc než kdy předtím říkat nahlas co si myslím, protože to taky jednoho dne může někdo právě proto, že se mlčelo zakázat.  Výběr destinací byl parádní a v podstatě mně mrzí jen jedna věc, že jsem místo dcer nemohl s ním jet já. Dávám za 4 terénní pneumatiky na Landcruisera. * * * * ()

Heso

Ze začátku jsem měl reálně strach, co to bude a nebude jen zase další “prímová” pitomost. Ale vůbec….byl jsem opravdu mile překvapen a pokud jsem mám zrovna zapnutou bednu a “Fotra” a jeho holčičky tam vidím, tak se mile rád podívám. Sakra…to už se mi ten pořad asi vážně musí líbit! Celé je to sestaveno úplně ideálně. Jednoduše, nikde žádný kecy okolo, naopak je to příjemná, přirozeně vtipná a i zajímavá oddychovka. Opravdu skvěle provedeno. Velmi dobrou práci tu odvádí fotr Pepa Vrtal, který ač je původem z jedné nejmenované vesnice na Třebíčsku, kterou jsem si opravdu moc “oblíbil”, jen dokazuje že se tam kromě mých kamarádů a známých najdou i další fajn lidé. Stejně jako všude. Dcerky, ač mají méně let dohromady než já, toho už tak nacestovaly opravdu hodně a získávají tím zcela jiný pohled na svět. Ano…já toho nenacestoval tolik ani zdaleka, i když cestuju rád, tak tohle je úplně jinej level. A samozřejmě i ony dodávají pořadu ten správný impuls a vůbec nemusí být za každou cenu do děje tahány. Všechno úplně přirozeně. Po všech stránkách opravdu zdařilé! Tak šťastnou cestu! ()