Parta zlodějů vedená Gregory Peckem přepadne banku a utíká před vojáky. Ve snaze uniknout jim si to namíří rovnou do pouště, kam se vojáci neodváží. Po vyčerpávající cestě se dostanou do rozbořeného města. Vědomí, že kolem jsou indiáni, někde v patách vojáci, jim na klidu nepřidá. Jak se ukazuje, město má obyvatele, starého muže a dívku - zlatokopy. A na ženskou a na zlato z nich slyší každý. (PavelR)

sud

Komorní a hodně psychologický western s poměrně (nejen na svou dobu) netriviálně obnaženými charaktery. Černobílá kamera rozhodně přidává na atmosféře a ač děj není nikterak komplikovaný, rozhodně nenudí. Zajímavé na svou dobu velice skromné využití hudby - v nejnapínavějších scénách (možná naštěstí) zcela chybí. Gregory Peck jak jinak než skvělý, Anne Baxter možná ještě lepší a Richard Widmark nezklame nikdy, obzvláště v záporné roli. 85%. ()

cheyene

Čahoun, Dlouhán, Mrož, Malý pivo, Býčí roh a Frája. Na druhé straně pak dívka Mike a její dědeček. To jsou ústřední postavy toho zajímavého starého westernu, který i přes své značné stáří, má stále co nabídnout. Za zmínku stojí rozhodně prostředí, v němž se děj odehrává, hudba, příběh, ale také výborná atmosféra, která je vynikající zejména po příchodu do městečka Žluté nebe, kde je úplně cítit prach, vichr pustiny, sucho a horko či noční chlad. Dominantou této bohem zapomenuté končiny světa je pramen s vodou a zlatý důl, který se stane roznětkou pro vypuknutí finální části příběhu, v němž se najde i místo pro čest, zradu, napětí či romantiku. Pro mě bylo oněch 98 minut rozhodně příjemnou podívanou vhodnou pro oddech. ()

Flakotaso

Žluté nebe je prakticky neznámý kousek, ale hned jak jsem ho uviděl v programu, tak mě začal hodně lákat-zejména kvůli zajímavému názvu. A nakonec to bylo ještě mnohem lepší než jsem čekal. Pomalé tempo, propracované postavy a obrazotvorná kamera, tak má vypadat pravý western. Je také docela drsný, což je nezbytná ingredience. Navíc závěrečný nápad s vracením peněz do banky je opravdu originální a proto s pěti hvězdami neváhám ani chvilku. ()

gogo76

Western s Gregory Peckom..., tak to si nemôžem nechať újsť. Vďaka za Primu Cool, ktorá často vysiela staršie filmy, ku ktorým je problém sa dostať. Žlté nebo vzniklo už v roku 1948 a vôbec to na ňom nie je poznať. Je zaujímavý a napínavý od začiatku až do konca. Užil som si scénu úteku cez púšť hneď v úvode. Ktorý blbec si vezme do púšte whisky miesto vody? G. Peck sa predstaví v úlohe vodcu zločincov, ktorému v hlave ešte hrkoce kúsok svedomia a nájde i zvolí tú správnu cestu. Už dlho som nepozeral tak dobrý western a s údivom a obdivom pozerám na rok vzniku filmu. Jeden z filmov, ktorý nestarne. V rámci žánru western dávam plné hodnotenie. 100%. ()

Padme_Anakin

Zcela náhodně jsem dnes narazila na tento western, zahlédla jméno Gregory Peck a bylo rozhodnuto... Černobílý kabátek tomu rozhodně sluší, atmosféra nesmírně podmanivá včetně dusotu kopyt a zvedlým prachem cest, příběh bandy bankovních lupičů na útěku je moc pěkně rozehraný.. Herecká sestava: Gregory Peck úžasný, Richard Widmark bezchybný, Anne Baxterová báječná a celkově mi to sedlo, pozoruhodná věcička.. ()

• Během natáčení si Gregory Peck zlomil po pádu z koně kotník. (Mol)