Generálové

Česko, 2021, 5 h 12 min (Minutáž: 52 min)

Velké osobnosti i smutné postavy v generálských uniformách. Příběh československé armády v dramatických osudech jejích velitelů. (Česká televize)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (7)

Generálové (2021)

Za mě tahle dokumentární série začala skvěle. Byť mě osobně nepřinesla nové informace, zpracování se mi líbilo. Pak to ale začalo jít pomalu z kopce, až poslední dva díly tomu nasadily korunu. Jako příčinu vidím několik režisérů a nikoho, kdo by držel celkovou koncepci. ()

Kdo s koho (2021) (E01)

Kvalitně odvedená řemeslná práce. Spousta z dobového kontextu musí být řečeno, ale hlavní zaměření je na generály. Zde výborný výběr zástupců první generace. Jen mě mrzí absence Stanislava Čečka, ale to se nedá nic dělat. ()

Rozkaz není román (2021) (E02)

Byť jiné zpracování, jak v prvním díle, tak opět velmi kvalitní, které se zaměřuje na dva příslušníky první generace generálů, oba dva spojené s legiemi a Mnichovem. Jen šli jinou cestou... ()

Je jedno, kde poteče krev (2021) (E03)

Nemůžu si to odpustit, ale tahle série je prostě skvělá. Jsem v polovině a celé je to na vysoké úrovni. Jenom mám obavu, aby rok 1945 nebyl zlomem i pro tuto sérii. ()

Z maršála vězeň, z vojína generál (2021) (E04)

Oproti prvním třem dílům byl znatelný pokles úrovně. Ačkoliv materie byla velmi bohatá a zajímavá, tak způsob zpracování mě neoslovil tolik, jako právě přechozí tři části. Je hold znát režisérský rukopis. ()

Pořádek si už uděláte sami (2021) (E05)

Klasická dokumentaristika bez větší přidané hodnoty. Dost věcí se člověk doví, ale pořád by to šlo zpracovat lépe. ()

Od normalizace k normalitě (2021) (E06)

Poslední díl nebyl o generálech jako spíš o armádě jako takové. Proč jej tedy řadit do série Generálové? ()