Ruby je dieťa nepočujúcich rodičov a ako jediná v rodine počuje. Keď v sebe nájde vášeň pre hudbu, Ruby sa musí rozhodnúť medzi rodinnými povinnosťami a svojimi snami. (Apple TV+)

vyfuk

Neuvěřitelně jemný a senzitivní film, který opět trochu vyzdvihuje taková ta akademická témata a snaží se na nich zapůsobit, ale toto je ten případ, když rodina všech neslyšících vlastně působí příjemně a autenticky. Navíc vtipně i dramaticky, jak se patří. Spousta scén chytne navíc u srdce včetně otce, který pochopí, co hudba pro lidi znamená a taky jak dcera ke konci vysvětluje, co hudba znamená pro ni. Hlavně významem. To jsou opravdu silné scény, které působí správně. Jones je v roli skvělá a byla by super, kdyby se jí zde více nastartovala kariéra, jenže i zde mnohdy zbytečně tlačí na ten svůj nechápavě opovržlivý kukuč, který se v mnoha případech vůbec nehodil. ()

dragon94

Dost příjemný film s výborným obsazením a skvělým námětem. Jediné co tento snímek v mých očích sráží lehce dolů je herec v roli kluka, který se hlavní postavě líbí. Jediné co mi přišlo horší než jeho herectví byl snad akorát jeho zpěv. Absolutně nechápu jak je možné, že někoho tak netalentovaného se nám film snaží prezentovat jako nejlepšího zpěváka ze sboru. Jo a taky bych trošku ubral na vtipech o sexu. Přijde mi jakoby se v tom filmu o ničem jiném ani nežertovalo. 4* 78% ()

Jaro.Krafcik

Oscarovka ktorá nevyčnieva z davu. Akože drámy má vôbec nebavia. Tu to nebolo nič extra čo by oslovilo. Myšlienka fajn. Ale prečo vyhrávajú Oscarov za najlepší film premierne filmy fakt netuším. Pritom v roku 2021 bolo o dosť lepších kúskov. 3* ()

Tejkina

Příjemný remake, ale originál u mě jasně vede. Francouzi tohle téma dokázali zpracovat mnohem lépe, tohle už je jen věrná kopie (až na pár detailů). Ale ti, co ho neviděli, budou určitě spokojeni. ()

sedm.1

U Nomadland jsem konstatoval, že si americká Akademie filmového umění a věd vytřela s publikem prdel a nezaslouženě ocenila dokonce několika hlavními cenami jeden z nejotravnějších filmů vůbec, ovšem nyní se musím přiznat, že hned rok na to si alespoň trochu u mě tu svou značně pošramocenou pověst napravila, jelikož tentokrát byla veškerá ocenění pro CODA více než na místě a na rozdíl od výše zmíněného filmu byly uděleny snímku za skutečný filmový přínos a talent, a ne kvůli trapnému politikaření. Každopádně já jsem ale zkrátka z tohoto filmu opravdu nadšený, jedná se o neskutečně nádherný, lidský a silný příběh, který je natočen prostě a jednoduše strhujícím způsobem, zároveň ale i vzhledem k tématu velmi citlivě a bez zbytečného tlačení na pilu, a i přesto dokázal tento film ve mně vyvolat obrovské množství fungujících emocí. Navíc dramatické situace též působili vážně přesvědčivě a silně, nechyběli tu ovšem ani perfektní a hlavně vhodně vložené odlehčené momenty, no a samozřejmě nemohu opomenout ani veškeré postavy a především jejich herecké představitele, to byla ryzí dokonalost a radost v jednom, komplet všechny jsem si okamžitě zamiloval, a i před nimi za jejich fantastické výkony smekám a hluboce se klaním. Této podívané zkrátka nechybí opravdu nic, vážně každému ji musím upřímně doporučit a pro mě osobně se jedná o jeden s nejpůsobivějších a zároveň nejsilnějších filmových zážitků vůbec, a to bez nějakého zbytečně nadutého, nutně originálního a náročného materiálu, zde prostě zvítězilo jen čistě ryzí filmové umění a obrovský tvůrčí talent, a to jak za kamerou, tak i před ní. ()

borec999

No nemôžem povedať, že by som bol s výberom Akadémie úplne spokojný - ani zďaleka to nie je najlepší film roka a trend, kedy Oskary vyhrávajú malé,nezávislé drámy zamerané na istým spôsobom odlišné skupiny ľudí (pred rokom komunita nomádov, tento rok príbeh hluchonemých) pokračuje. Jemný pokrok však nastal: oproti niektorým "skvostným" víťazom z minulých rokov (Roma, Krajina Nomádov) je CODA aspoň pozerateľná. Prvá polovica sa dosť ťahá a je vcelku nezáživná, v polovici druhej sa to ale našťastie trocha rozbehne a posledných 20 minút film z diváka pomerne úspešne doluje emócie. (najlepšia scéna je suverénne koncert v podaní rodičov, bez hudby). Herci sú fajn, ale myslím si že aj v tejto kategórii sa soškami mohlo šetriť. Celkovo teda CODA neurazila, no ani nenadchla a druhý krát by som si ju už určite nepozrel.. 55% ()

aquiver

Nejlepší americký snímek tohoto roku... Pokud v tom množství remaků čas od času vznikne něco jako CODA, pak to vážně může mít smysl. Jak píše můj oblíbený Radek99, tohle je mnohem lepší než Whiplash (2014). Film, stejně jako hudba, není o drillu, ale o talentu, emocích, prožitku... Tak nádherný a hluboký snímek, že nešlo neplakat a nemít dojem něčeho zcela mimořádného. P.S.: Nečekané udělení Oscara za nejlepší film mi udělalo obrovskou radost a pomyšlení na to, že stále existují lidé, kteří mají rádi krásné filmy... ♥ 95 % ()

Rozjimatel

[4,5*]     "Our baby's gone!" "She's not a baby." "She's my baby!" "She was never a baby."     Svojou témou dosť neobvyklý a silný príbeh, ktorý  dokáže hlboko dojať a zároveň aj rozveseliť výborným humorom. Filmov o znevýhodnených ľuďoch som už videl kopec, ale ešte žiadnemu sa nepodarilo to znevýhodnenie tak úžasným spôsobom zakomponovať do deja (koncert: špagety, absolútne ticho, sledovanie výrazov tvárí; po koncerte: spievanie hluchému otcovi, ruky na hlasivkách; skúška: znakovanie pri speve pre rodinu). Potešila ma aj slušná úroveň hudby, ktorá bola vybratá vzhľadom na dnešnú dobu veľmi vkusne (rap je "hudba" pre hluchých). No a napokon musím vysoko vyzdvihnúť herecké výkony: Emilia Jones výborne hrá aj spieva a navyše je hrozne sympatická, oscarová Marlee Matlin (matka) je bezchybná a najmä Troy Kotsur je v role svojrázneho otca, starého kocúriska, skvelý (zaslúžený Oscar). ()

filipvrbik

Neskutečně geniální a dokonalý film... Je to romantické, je to dojemné, má to skvělé písničky, zcela neznámé, ovšem o to geniálnější herecké obsazení. Film, ve kterém funguje úplně všechno, od silného příběhu, přes humor, réžii, až po krásné záběry na moři. Film o rodině, o lásce, o životě. Rozhodně nejpříjemnější překvapení za hodně dlouhou dobu, i když, jsem čekal už podle popisků, že to bude dobré, ale že až tak, to tedy opravdu ne... Neslyšící rodina a časté ztlumení zvuku, abychom se lépe vžili do jejich postižení a písnička na příjímačkách, kde Ruby zpívá i znakuje písničku mě totálně dostala...100% ()

cingi.t

Podarený remake, ktorý sa mi páčil približne rovnako, ako originál. Plus u mňa má to, že to nie je od A po Z okopírovaný originál a stále si to zachováva silu príbehu, ktorá by mala chytiť za srdce každého (koho nie, niečo nie je v poriadku). Aj napriek chýbajúcej dokonalej hudbe Michela Sardou je to 5*. ()

evil_ryu

Veľmi príjemný a vtipný coming of age film, ktorý aj napriek niekoľkým cliché, šablónovitosti a príliš sentimentálnemu finále výborne funguje. ()

Muel

| Apple TV+ | Sound of Metal roka 2021. Na prvý pohľad obyčajný film a vlastne ono to aj je obyčajné, ale v tom je to kúzlo. Že takto banálny príbeh ma takto dojme a stane sa z toho automaticky jeden z najlepších filmov minulého roka. A je mi fakt jedno, že "sme to tu mali už miliónkrát", pretože tento film má srdce a hlavne, super scenár. Prirodzené správanie postáv a následné fandenie im. Emilia Jones vynikajúca. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Chudobka

Miluji hudbu, ale mnoho hudebních filmů jsem zatím neviděla, protože příběh filmu mě často spíše ruší než aby obohatil můj hudební prožitek. I když samozřejmě existují výjimky. A navíc nemám ráda muzikály. Příběh hlavní hrdinky a její bezvadné rodiny mě skutečně bavil. Představitelka Ruby byla příjemná, její herecký výkon uvěřitelný. Moc se povedla postava jejího otce (nejen milující, ale i zábavný) a jejího učitele. Marlee Matlin mě před lety zaujala už ve filmu Bohem zapomenuté děti. Všimla jsem si srovnání jednoho z uživatelů s filmem Whiplash. Je vidět, jak každý vnímáme a cítíme jinak. Pro mě je Whiplash nejlepším hudebním filmem, s hlavním hrdinou jsem potila krev a hlavně - přivedl mě k lásce k jazzu. Coda je milý film, ale myslím, že časem zeslábne v mé paměti. Co se týká Oscarů, byl mým favoritem film Síla psa. Ten zasáhl mé srdce. ()

Pawlisman

Srovnání s Rodinou Belierovými je zcela na místě. Ubylo trochu klišé a kýče. Přesto se mi hudba a celé vyznění filmu asi líbilo u Belireových. Zde opět několik silných dojemných a přeslazěných momentů, ačkoliv zde jsou podány trochu chytřeji. Ale stačí tento reskin na Oskara? Dnes již ano. ()

Tomyš

Mainstreamem vytvořena očekávání, která mě skoro první hodinu zrazovala. A já už to chtěl vzdát. A skoro jsem to začal zesměšňovat, jako další z řady "oskarovských" filmů. Ale chtěl jsem vydržet, abych pochopil proč. A stálo to za to. Důkaz, že ve snaze pochopit, je prostě tomu nutné dát čas. A vyplatilo se. Jsme si se ženou pobrečeli. Skvělý počin! ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (viac)

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

28.07.2022

Bude Apple příštích pár let dominovat oscarové večery? Přestože si z posledních Oscarů nikdo nepamatuje nic jiného než facku, kterou Will Smith uštědřil Chrisu Rockovi, vítězný snímek V rytmu srdce… (viac)

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (viac)

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)