Ruby je dieťa nepočujúcich rodičov a ako jediná v rodine počuje. Keď v sebe nájde vášeň pre hudbu, Ruby sa musí rozhodnúť medzi rodinnými povinnosťami a svojimi snami. (Apple TV+)

Polux

7/10 | Tak poslední rest z oscarovek splněn a jako vlastně jo. Klasické HLP, alias hřejivý lidský příběh, zde naštěstí s velkou dávkou feel-good atmosféry, předvídatelným příběhem s nepostradatelným slzopudným finále s výchovným poučením, vystřiženým jak z Disneyovek ("jdi si za svým snem a všechno nakonec dobře dopadne"), parádním castingem celé famílie v čele s Jones a několika skvělými vypointovanými situacemi. Nikdo si tady nesáhne na dno, všichni jsou v jádru fajn, v průběhu filmu se nestane nic zásadního jak postavám, tak divákovi a celé je to přesně takové, jak to na první pohled vypadá a na mně to, kupodivu, docela fungovalo. | Jen by mě zajímalo, nakolik Heder v tomhle remaku předvedla nějakou invenci a nakolik se dostala ke zlatému plešounovi v podstatě "zadarmo" (jelikož originál jsem neviděl). | PeZet ()

TondaCer

Když V rytmu srdce získalo oscara, tak mě to dost překvapilo a říkal jsem si, že si to zasloužili jiné snímky. Po zhlédnutí však musím změnit názor. Je to krásné pohodové drama s účastí dobrého humoru. Poprvé jsem si vlastně uvědomil, jak funguje svět neslyšících a jak funguje svět jediného slyšícího v neslyšící rodině. Opravdu se mi také líbí ten nápad obsadit do rolí neslyšících opravdové neslyšící. Krásný film a oscar naprosto zasloužený. 90% ()

Kritickej

6/10 Fajn, pohodovej film, který se ale nebojí i vážnějších problémů. Ale Oscar?? Asi tomu nerozumím. Nejvíc mě asi zaujala, jak hrdinka v podstatě celý film řeší jeden konkrétní problém. Ten sice svým konečným rozhodnutím nijak nevyřeší, ale všichni jsou happy. ()

Metuje

Nastává samozřejmě emocionální znásilnění diváka, nicméně prakticky bezproblémové a fungující. Francouzský originál jsem neviděl, určitě plánuju v budoucnu dohnat, ale remake mi nepřišel nijak zamerizován ani jinak zprzněn. Scénář je samozřejmě klišoidní klasika, ale upřímně pobaví i dojme. Herci jsou tak přirození, až to chvílemi vyvolává pocit, jako z Pelíšků. Zvukově taky super, ne teda na úrovni Zvuku metalu, ale docela close. Konec byl dle mého zbytečný, mohlo to končit klidně otcovsko-dcerskou scénou na zádi pick-upu. ()

Matulko_

Filmy o spievaní a hlavne o rôznych stredoškolských kapelách a speváckych súboroch (nie je to inak nejaký žáner) ma fakt nebavia. Muzikály podobne. Nehovoriac o prienikoch týchto dvoch množín. Teda s výnimkou životopisných filmov a Fame. Fame je výnimka. Roky som ho nevidel, ale pamätám si, ako ma uchvátil. To isté Coda. Tá síce nebola muzikál, ale o spievaní bola. A to dosť. A napriek naozaj „telkovému“ feelingu sa mi veľmi páčila. ()

Petrval

Holka s těžkým životem a neslyšící rodinou se prozpívá až ke svému americkému snu. Film to je pěkný a řemeslně natočený, ale nevymyká se zajeté šabloně. Postavy byli my sympatické a sem tam i vtipné, boužel děj přeslazený a od začátku předvídatelný. Muzika se nesešla s mým vkusem ale odzpívaná byla dobře. Schrnuto podtrženo solidní 3* ()

McGuffin

Rybářský muzikál ze střední V rytmu srdce, Coda, plyne jako voda. Rybářovic dcera každé ráno před školou nezastupitelně maká na rodinné lodi a po škole chodí na soukromé hodiny zpěvu, protože v ní její učitel objeví talent a chystá ji na pěvecké studium. A rodina chystá zlepšení pro rybářskou komunu. Takže ano, ryby s rodinou nebo zpěv bez ní, taková je to osudová teen volba. Ona zvolí ryby, ale rodina nedbá a zvolí si její zpěv. Ryby neutečou a ono to nějak dopadne. Písničkový scénář si podle filmu La Famille Bélier scénáristů Victorie Bedos a Stanislase Carré de Malberg napsala a též ho odrežírovala Siân Heder. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

Zaks

Nečakane zábavné, aj keď sa jedná o príbeh nepočujúcej rodinky. Možno práve neopozerané prostredie tejto komunity a ich bezprostredné správanie bolo tým správnym korením pre film. Celý čas si to vykračuje v príjemnom povznášajúcom duchu, ale vrcholom bol pre mňa isto koncert. K plnému hodnoteniu veľa nechýbalo, výber hercov rodinky aj ich výkon perfektný, kto mi ale vyslovene vadil, tak to bol toporný Rubyn priateľ, takého neschopného antiherca museli hľadať hodne dlho. ()

Regeindy

Krásné, nezávislé drama. Naposledy jsem měl takovou radost z Oscara za nejlepší film, když jej dostalo novinářské drama Spotlight. ()

MatyRock

Pohlazení po duši s typickým příběhovým obloukem. Veškeré postavy jsou bravurně napsány a cítit s nimi není problém. Nejen díky tomu je Coda na konci dojemným, přesto očekávatelným happy endem. 8/10 ()

Maxtrix

CODA měl obrat jak druhá světová. Počátek hroznej a kombinující všechny nonsens stereotypy amerických filmů dohromady jako tichá holka - silná osobnost, kamarádka děvka, šikanátoři, (kteří jen tak sami od sebe zmizeli), teplej učitel s hetero rodinou aj. Zahrává si s jednoduchou dějovou linkou a s sympatickou rodinou zejm. tatínkem, kterého parádně ztvárnil Troy Kotsur.  Vlastně už kolem vyvrcholení jsem tušil jak to bude končit, ale jako sněhová koule, strhlo to s sebou mnohem víc. Najednou se stává i Ruby příjemnou hlavní postavou a její zpěv něco, co nepřeskakuji kvůli trapnosti.  Svůj názor jsem najednou od dvou hvězd otáčel k třem, čtyřem a nebýt toho konce, připomínajícího timelapse, bych přemýšlel i nad pěti. Jestli si tenhle snímek zasloužil Oscara za nejlepší film už nechám na vás. Avšak za mě by mu spíš seděl nejlepší comeback. Po zhlédnutí originální Rodinky Bélierových jsem cítil menší zklamání, protože mnoho nápadů bylo zkopírováno, nějaké scény na začátku dokonce snímek po snímku. Jak se ale originál rozjížděl, začaly se ukazovat důvody stereotypů - s nimi to funguje plynuleji. CODA je z obou filmů o kousek lepší, povedenější a zábavnější. Oscara za nejlepší adaptaci získal právem. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (viac)

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

28.07.2022

Bude Apple příštích pár let dominovat oscarové večery? Přestože si z posledních Oscarů nikdo nepamatuje nic jiného než facku, kterou Will Smith uštědřil Chrisu Rockovi, vítězný snímek V rytmu srdce… (viac)

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (viac)

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)