Ji hun

EvilPhoEniX

V zahraniči velmi chválené možná na můj vkus až přehajpované. Film je víceméně tradiční Kriminálkou s mysteriózními prvky, kde se vyšetřuje případ jedné záhadné vraždy. Je zde víceméně vše v pořádku. Herci, vizuál i originální příběh s nádechem mystična, ale bohužel mě to moc nebavilo. Film měl problém si získat mou pozornost, možná i proto, že k více vraždám nedojde a to vyšetřování mi nepřišlo příliš záživné. Finální zvrat je sice překvapivý, ale tady se musí tvůrci spokojit s lepším průměrem ode mě. Podobný problém jako s filmem Na Nože, tenhle druh krimi mě nebaví. 6/10. ()

Ingtar2

Tak taký depresívny film som veru u dávno nevidel. To, že je tam celý čas na dvoch chujov počasie sa prekusnúť dá. To, že hlavná postava je prokurátor s rakovinou ktorý počas celého filmu chradne je smutné, ale prejsť sa to dá, aj také sú ľudské osudy, aj keď si radšej pozriem niečo veselšie. Ale to, že tieto dve veci idú ruka v ruke s výpravou dosť pomalou na to, aby uspala krasokorčuliarov hádžucich po sebe bowlingové gule je už priveľa. Darmo, nie som fanúšikom okultizmu a podobných chujowin, čiže ma prvá hodina ani nemohla veľmi baviť. Možno je to tiež zapríčinené tým, že som pár minút pred týmto dopozeral maximálne priemerné, avšak zábavnejšie scifi The Adam Project, kto vie. Herecky zvládnuté skoro dokonale (Anke Sun má asi rada zrkadlá a ja po tomto filme veru tiež), hudba ma veľmi nezaujala, kameru som si ani nestihol poriadne všimnúť, ale niektoré zábery sa mi pozdávali (padajúce listy papiera). Čo pochválim je celkom pekný plagát a dobrý twist na koniec, tiež mierne sentimentálna reč Chen Changa bola milá (Ahjo, starnem!). Tl;dr: Vyložene priemerná a trochu nudná detektívka, ktorá zaujme prvou 10minútovkou a potom až vyvrcholením. Ak máte radi veselé filmy, určite sa tomuto vyhnite oblúkom. 2*, 50%. ()

Perry-

Námět zajímavý a několik zvratů v ději je fajn. Bohužel stopáž je příliš dlouhá, takže se místy film trochu vleče. Hlavní postava prokurátora s rakovinou mi tam moc nesedla a tato linka mi přišla zbytečná. 5/10 ()

denulik

Koľko twistov sa zmestí do dvojhodinového filmu? Na môj vkus až príliš veľa. Plus som sa strácala v menách, nebolo mi jasné kto je kto a postupom času sa to vďaka tým "krízam identity" iba zhoršovalo. A sympatickú postavu aby medzi nimi človek ako ihlu v kope sena hľadal. ()