Odhodlaný Nikolas se při hledání svého táty dostane do kouzelné země, kde potká elfy i svůj osud. Domů se vrátí s darem naděje. (Netflix)

Joe16210

Nádherný vánoční film od Netflixu s dobrým obsazením. Pokud hledáte nějakou nenáročnou oddechovku pro navození sváteční atmosféry, je Chlapec, kterému říkají Vánoce rozhodně tou pravou volbou. A nemusíte být zrovna děti, film si užijí i dospělí. Ta sněhem pokrytá krajina je jednoduše dokonalá. A má to i značně pohádkovou atmosféru. ()

Dawe2

Tak to bylo hodně laciné ve všech směrech a leckdy trapné a naivní. Škoda toho nápadu a jednoduchého provedení. Dabing myši hrozný, lépe dokud mlčela. Na vtipnost si jen hrála. Takhle to je jen pro opravdu malé děti, možná. Ani herecky neoslní, příběh kulhá, nelogičnost a neuvěřitelná rozpolcenost postav, které z minuty na minutu názorově otočí o 180 stupňů, 30%, 2* se zavřenýma očima a za snahu. ()

Heywood

Spolupráce s ČR přinesla hezký vánoční film, který se snaží digitálním dětem vysvětlit, proč je tu jakýsi Santa, co má krbem nosit dárečky. Je to jenom tradiční pohádka a zde pokus filmařů zprostředkovat dětem její modernější podobu. A protože to musí korektně projít, jsou herci vybráni tak, jak by nikdy ve Finsku té doby nemohli být. Ale to pozitivní je to, že afrobritové jsou vnímáni jakou součást britské komunity a mají pracujícího tatínka a to je to dobré poselství, které dětský divák vnímá podprahově, my ostatní tomu rozumíme a zde chválíme. Kamera skvělá, střih nenudil, herci přijatelně pohádkoví včetně hlavního hrdiny, jenom ten soundtrack se občas zdál mírněn řečeno vykradený. Čtvrtá hvězda je za přínos k vánočním filmům, protože je tu snaha o to, aby film měl umělecké kvality, co většina vánočních příběhů o délce něco přes 80 minut nemívá. V době, kdy jakási idiotka v EU chce zakázat Vánoce přichází takovýto film jako na zavolanou. ()

cernymotylek

Velice milý Vánoční příběh, který mi učaroval. Kdo má v sobě kousek dítěte, jistě pochopí. Vysvětlení, jak vznikly Vánoce a dárky, je kouzelné, doslova. A mnohem hezčí a poetičtější než americký Santa Claus. Má to, co má správný vánoční příběh mít. Kouzla, podněcuje dětskou představivost. Krásný příběh, krajina, víly, elfové. Za mě pět hvězdiček ()

Tomas_PO

Netlixovka napasovaná na Vianoce, ktorá od priemeru nevyskočí ani o piaď vyššie. Na Vianočné nič nerobenie okej, no nebyť charizmatickej Maggie Smith, tak prah 1 hviezdy film nepreskočí. Už samotná zápletka je menej kreatívna, veľmi sa nepodarilo ani vyvrcholenie v podobe magickej krajiny. Vhodných námetov na rozvinutie bolo pritom viac, no potenciál ostal nevyužitý. ()

Dechman

Tak ako sa mení doba, menia sa aj príbehy, obzvlášť vianočné. To čo stačilo nám dnes už neplatí....Pre mňa pekne zvládnuté a príjemné. ()

DK197

Nečekaně dobrý rodinný film o tom, jak vznikl Santa Claus.... Zpočátku jsem byla rozpačitá, kam to povede, ale jo, tohle by šlo. :-) ()

marttul

Příjemné, nenáročné. Dovedu si představit, že tuhle pohádku zařadím do svého každoročního předvánočního programu. :) ()

grangerova

Milá vánoční pohádka se sympatickým hlavním hrdinou, excelentní Maggie Smith, roztomilou myší a moc pěkným vizuálem. Zajímalo by mě, jestli tady v Česku konečně pochopíme, že každá vánoční pohádka nemusí nutně obsahovat princezny, prince, čerty a draky a natočíme konečně něco svěžího, nového a aspoň z půlky tak dobrého, jako je Chlapec, kterému říkají Vánoce. ()

babuška

o zrození santy a to je vše, vyloženě dětské a vtíravé, mno jo no, ježíšek začíná mít problém, hrnutí tradic ze západu všema způsobama ()

NikiVai

Právě jsem se zamilovala do příběhu, který je typicky vánoční a přece je jiný, neokoukaný, milý, laskavý, dojemný. Krásný zážitek to byl, toto se Netflixu opravdu povedlo. ()

Liberi

Škoda, že Netflix musí všechno posrat tou svou kosmopolitní vizí, kdy i z elfů, typických severských mytologických bytostí, udělá černochy a Indy. Neskutečné. Raději si pusťte Legendu o Vánocích (Finsko 2007). ()