V tomhle prequelu k Armádě mrtvých přemluví tajemná žena bankovního úředníka Dietera, aby jí pomohl vyloupit údajně nejbezpečnější sejfy v Evropě. (Netflix)

Dejf19 odpad!

Tak tohle hodně bolelo, že já se nechal přemluvit k tomu si to pustit. Průšvih jsem čekal, ale až takovou blbost, to fakt ne. Vypadalo to jako když scénář píšou desetileté děti, loupeže totálně bez nápadu – vejdu – sjedu výtahem – otevřu dveře – tam je sejf - přiložím ucho – otevřeno…. // Top Moment – závěrečné titulky // WTF Moment – každá loupež // Nej postava – čeští security ()

McGuffin

Nazvat se Armáda lupičů, Army of Thieves, je velká přeháňka, když je jich míň než prstů na ruce. Dají si soutěžní úkol postupně po Evropě otevřít čtyři prastaré nezdolné trezory, nechat v nich vše co po ta léta skrývají, a zapsat si to do deníčku. Překážkou nejsou jen ty šumné pravěké trezory, ale chtiví loupeživí gauneři a nijak extra snaživí policisté, kteří jsou jim střídavě vlažně v patách. Dopadne to skvěle, všichni uspějí přesně tak, jak si scenárista Shay Hatten představil, že si odjakživa představuje publikum. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

Dalajlada

Moc příjemná oddychovka. Po delší době jsem se pobavil jak dlouho ne. Sympatičtí herci, správně podaný humor i správná dávka "napětí". Zvraty jsou bohužel tak předvídatelné, že to ani není předvídatelnější. Hlavní hrdina vypadá jak z Fantastických zvířat a o jeho mentálních poruchách by se dala napsat učebnice. Ale super sympaťák. No, jak říkám. Fajn se na to dívalo, ikdyž popravdě to bylo velmi jednoduché. ()

Cher

Horor to teda urcite nie je ale je to prijemny, zaujimavy heist na vecer .Zaujimave sceny , za mna velmi dobre obsadenie, humor nic moc ale plus je, ze cast filmu sa odohrava v Prahe. Urcite stoji za pozretie, pokial mate radi filmy na styl lupezi. ()

leafroller

Příjemný, i když na můj vkus až příliš romantický film. Romantika v pohledu mladého hrdiny je samozřejmě kouzelná, jeho chování a přístup k životu je skoro až příkladný a dobře se na něj kouká. Z druhé strany ta druhá romantika zbytečně prodlužuje stopáž filmu a to mi prostě vadí. Vata mi bude vadit vždy. Jinak je to pěkná oddychová podívaná a já vážně nechápu, kolik hejtů na internetu schytala. Fakt nevím, o co některým lidem jde. Já jsem třeba velmi ocenil vyprávění o prstenu, které bylo sice superstručné, ale aspoň částečně naznačilo obsah Wagnerova stěžejního díla.70% ()

Lukango

Upřímně, do první půlhodiny jsem si říkal, že se jedná o rozhodně lepší film než Armáda mrtvých, ale jakmile se vše začalo pumpovat velikostí, tak šla kvalita strmě dolů. První půlhodina měla silnou energii, byla skromná a postava Dietera byla relativně sympatická. To však neplatí o zbytku, kde všechno, jak už jsem zmínil, bylo napumpováno do té nejvyšší epiky a důležitosti a ze skromného fungujícího příběhu se stal průměrný blockbuster o lupičích. Problém je, že ani samotné loupeže nejsou napínavé a dobře natočené. Divák se během loupeží nebojí o hlavní postavy a předem ví, jak to vše dopadne, což je v takovýchto filmech klíčové, protože divák chce mít napětí, strach o postavy a pocit nepředvídatelnosti. Mluvíme-li o nepředvídatelnosti, tak toto slovo se rozhodně nedá použít s celkovou zápletkou, která má sice místy nápady, bohužel jen místy a celkově je tak příběh předvídatelný jako zítřek. Postavy jsou odfláklé a žádná z postav není ničím originálním a mají charaktery jako v každém druhém takovémto filmu. To samé platí i o policejním inspektorovi, který je jak stokrát opravované auto a tento policejní inspektor nepřináší nic nového a je jen jedno velké klišé. Prokreslení postav je logicky nejsilnější u Dietera, který je za mě až příliš a jeho hlučná povaha silně irituje. Herecké výkony  jsou jednoduše průměrné a nepřináší zrovna zapamatovatelné podání rolí. Nejlépe je na tom Matthias Schweigofer, který však místy je až příliš a poslouchat jeho uplakané a uřvané já dokola a dokola je nepříjemné. Co se týče logiky tak kopčí chyby z Armády mrtvých a věřit, že je ,,svatá“ trojice historických trezorů, kde tyto trezory používají jedny z největších bank Evropy místo svých vlastních spolehlivých, vás prostě uvede do pochyb. + k tomu přidáme, že tyto supermega nejlepší trezory, které nedokáže nikdo na světě otevřít, jsou vybaveny ocelí, přes kterou jde poslouchat celý mechanismus. Celkově je tak Armáda lupičů téměř nulové napravení reputace Armády mrtvých. Bohužel je však film utápěn v klišé z ranku postav a příběhu, dále také nelogičnosti, nenapínavosti, špatného vykreslení postav a špatné akce (myšleny tím loupeže bank). Známka: 4,5/10 ()

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

23.07.2021

A je to oficiální. Netflix potvrdil, že nedávný akční zombie thriller Armáda mrtvých od režiséra Zacka Snydera dostane pokračování. Snímek měl již před premiérou potvrzené dva prequely, hraný Army of… (viac)