V tomhle prequelu k Armádě mrtvých přemluví tajemná žena bankovního úředníka Dietera, aby jí pomohl vyloupit údajně nejbezpečnější sejfy v Evropě. (Netflix)

wowylgu313

Prequelu k hrůzostrašné Armádě Mrtvých. Jelikož jsem zmiňovaný film ohodnotil jednou hvězdou, bál jsem se co přijde nyní a ... Pozor :O přišlo nečekané překvapení. Zvrat/obrat/převrat!!! Matthias Schweighöfer převzal otěže! Dostal víceméně hlavní roli a z nudného, trapného a špatně natočeného braku se stal povedený film. Já dávám tomuto kousku krásných 60-65% dejte prostor něčemu sympatickému, hoďte do toho mnohem zajímavější pointu a příběh a hned není o čem jako. Bohatě stačí pustit si tento prequel a na Armádu Mrtvých ... Prostě zapomenout. ;-) :D ()

kikikz_860

Je to dobrý, zábavný super film. Je to zbytočný film lebo to je iba spin-off jednej postavy z Army of the Dead ale je to perfektný film. Nemyslel som si že film o otváraní trezorov ma bude tak baviť. Matthias Schweighöfer je super herec aj režisér. Čakal som že to bude slabší film ale mýlil som sa. Páči sa mi že v Nemecku hovoria po Nemecky vo Francúzsku po Francúzsky a v Česku po česky. Aj keď tí Francúzi hovoria dosť po anglicky tí z Interpolu. ()

zodiak217

Celkom ma tento film bavil až na tú sci-fi apokalypsu zombiekov v Nevade, čo tam stále spomínali. To mi prišlo ako úplne vytrhnuté z kontextu. A potom som zistil, že tento film je vlastne prequel k inému filmu s Bautistom plného zombiekov, takže to rozhodne pokazilo ten dojem ešte viac. To už nemôžu natočiť dobrý, zaujímavý, akčný film bez toho aby tam vnucovali divákom sci-fi a zombie kov? Ten ďalší film rozhodne pozerať nebudem. No toto spracovanie bolo prijemné. Veľmi oceňujem, že sa to tocilo aj v Prahe to ma vždy poteší české alebo slovenské lokácie. Bolo to cele tak šmrncnuté do komédie, čo trochu znižovalo hodnotu jednotlivých scén. Chceli z toho kasara spraviť excentrika, ale vyznel potom dosť ako teapko. No v každom prípade rozhodne pozerateľná záležitosť pri ktorej sa nudiť nebudete. A veľké plus pre hviezdu Game of Thrones a Rýchlo a zbesilo, ktorú obsadili do hlavnej úlohy. To veľmi potešilo. ()

Kushina

Za mě vcelku cool loupežný film, který byl oproti jiným dost specifický. Specifický především tím, že hlavní hrdina nebyl úplně tak hrdina, ale takový malý jouda, co trpěl částečně autismem a vůbec se na loupeže nehodil a byl pořád zmatený a nervózní, ale přesto předváděl s trezory neskutečná kouzla, což byla jeho největší vášeň. Díky tomu to bylo tak hezké. Detailní ukazování vnitřku trezorů, to byl orgasmus pro detailisty jako já, na druhou stranu, na samotné otevírání trezorů nebylo kladeno tolik času, což byla asi největší škoda. Klidně bych se o 30 min déle díval na ty krásné detaily odemykání a celkově tomu věnoval více času. Přeci jen o to nejvíce šlo. Každopádně i tak jsem byl mile překvapen, i když se jednalo o takové lepší béčko s naprosto neznámými herci, což ale nebyla vůbec na škodu! 70% ()

hufnagel

Zo začiatku sa to zdalo zábavné,ale postupom času to upadalo a upadalo kvôli veľmi divnému scenáru,až to na záver pripomínalo tú najobyčajnejšiu telenovelu.Za zábery zo sejfov jedna hviezda navyše. ()

Diaconix

Lu ma ráda pičů (přezmyčka kera vznikla z nazva filma přy hluchych a hlupych sekvencach) aneb jak Dyter po třykráte u Wagnera k erekcy jak cyp přyšel. Je to tak a Diter je sice babrak, ale jak přyloži ucho na železo, ruku pohladi ztvrdly trezorový bod g a zašepta Wagner ja kocham tě… trezor zvlhne a cvak a przk a dosud nedobytny trezor je odpaněn. Pravda, i Diter objevi co je to laska a misto, aby využil nabydky kvalitniho sexa od miztni nerdky, utapi se raději ve snach a polucach nejen zombyckych, ale i kakaově nedostupnych. Vice než prekvel (proč sem si jen myslel, že to je to maďarske žradlo) k Armadě mrtvych, je to spiše prekvel (kurva, ja mam hlad) k Bylo nas pět, kde nakonec zůstane jen jeden. Stejně jak z cele te směšne bandy. Ale jo. Za tu Prahu a pošukane policajty (bo jak ve světě uvidi ty naše cajty v akci, tak nam na beton musi ztupnut kryminalita) to stoji a za mě lepši předkrm než hlavni chod. Du na placek. Zdař buch! ()

PlaCzech

Armádou mrtvých jsem byl, asi jako většina tady, docela zklamán. Proto můžu s radostí říct, že tohle s tím nemá moc společného. Dieter se mi v původním filmu hrozně líbil, a líbí se mi i tady, loupeže jsou sice trochu jednodušší, ale zato odsýpají. Děj je trochu předvídatelný, ale i tak se mi na to dobře dívalo, a zanechal na mě po skončení titulků docela fajn dojem. A o tom filmy jsou, no ne? ()

meda2016

Začátek slibuje perfektní obraz, lokace, triky, snad i zábavu. Postupně chápu, že zábava hraje na směšnost a komiksovou naivitu. Pokud je zmatenost doplňkem hlavní linie, je to osvěžení jak Watson u Sherlocka. Jenže tady je v hlavní roli. .... Možná si Matthias řekl, že prvoplánovou bžundu sundá ještě o patro níž a tím trumfne geniálního Miloše Macourka. Plus filozofování a - je to v pr. Pak se zvrhnou i dialogy a je to tamtéž. ... Film běží a běží a běží a ...čeká se na pointu, až je mi z toho špatného scenáře špatně. ()

SamGee

Akčný horor Armáda mŕtvych od Netflixu ponúkol svojim divákom nekompromisnú akciu, napínavé scény a vtipné postavy, ako napríklad nemeckého majstra v odomykaní sejfov Ludwiga Dietera (Matthias  Schweighöfer), ktorého excentrické maniére patrili medzi najlepšie prvky z celého filmu. Netflix sa rozhodlo spracovať  jeho príbeh  a zasadiť ho v čase, keď zombie apokalypsa ešte neprepukla do apokalyptických rozmerov. Bol som zvedavý, či budem tento film považovať za podarený kúsok alebo zbytočný diel, ktorý nemá výpovednú hodnotu.     Predtým, ako sa Ludwig dostal do žoldnierskej partie v Las Vegas, pracoval ako bankový účtovník a viedol monotónny  život. Všetko sa mení v momente, keď ho skontaktuje špičková zlodejka Gwendoline (Nathalie Emmanuel) a jej partia, aby spolu vykradli tri banky v Európe. Na krk im však dýcha interpolský agent Delacroix (Jonathan Cohen), ktorý má osobnú vendettu voči tímu.   Scenár o vylúpení bánk má B-čkový charakter, ale neláme si nad tým hlavu. Jeho najväčšou zbraňou je miešanie akcie a humoru v dramatických sekvenciách. Tieto elementy sa nielen perfektne dopĺňajú, ale aj produkujú nezabudnuteľné momenty, či sú to samotné náhaňačky alebo plány na vykradnutie banky. Jedinú výčitku u deja je chabá expozícia, u ktorej som nepochopil, prečo protagonisti vykrádajú banky alebo čo je ukryté v trezoroch. Čo sa týka menšieho výskytu zombíkov, neprekáža to, keďže film sa zameriava viac na krimi žáner.     Herec Matthias  Schweighöfer, ktorý stál aj za kamerou, si kradne scény pre seba. U tejto postavy si užijete jeho výklady o Wagnerovej opere, neutíchajúci entuziazmus, zvláštne rituály a úprimnosť. Jednoducho, Schweigöfer má všetky predpoklady nato, aby si získal svojich fanúšikov. Jeho herecká kolegyňa Nathalie Emmanuel a ostatní aktéri majú skvelú chémiu s hlavnou postavou a ich charaktery nie sú napísané povrchne. Pri Rolphovi (Guz Khan), šoférovi z ich tímu, je to rozporuplné.  Na jednej strane prednáša vtipné repliky, ale na druhej nemá dostatočne veľký priestor ako jeho spoločníci a nestihne preukázať úplný potenciál svojich schopností. Pár minutiek s Rolphom by nezaškodilo. Okrem hrdinov pobaví aj antagonista Delacroix, ktorý má problémy s ovládaním hnevu.   Najväčším prekvapením z filmu bola prezencia hudobného skladateľa Hansa Zimmera. Pri Zimmerovi sa očakáva kvalita a soundtrack Armády zlodejov nie je výnimkou. Jeho hudba srší elánom a hravosťou. Samotná akcia sa neobjavuje často ako v Armáde mŕtvych, ale keď príde na scénu, nezaostáva. Popri akcií vedú z technickej stránky strih a CGI, ktoré je najlepšie prezentované v scénach fungujúceho mechanizmu sejfu. Tieto efekty nepôsobia počítačovo.     Hoci akčná komédia Armáda zlodejov neodkrýva svet zombíkov tak, akoby si niektorí fanúšikovia želali, a má po ruke klišeovitý námet, darí sa jej úspešne odprezentovať príbeh o jednej najobľúbenejšej postave z minulého dielu. Snímka si udržiava úroveň vďaka hereckému koncertu Matthiasa Schweighöfera, pestrému kástingu a neutíchajúcej zábave. Táto snímka môže byť právou šálkou kávy pre tých, ktorí preferujú buď krimi filmy o lúpežiach alebo pestré herecké obsadenie.     Príbeh: 7/10, Herci: 8/10, Hudba: 7/10, Akcia, technika: 8/10, Celkovo: 7,5/10. () (menej) (viac)

Heywood

Režisér si musí vybrat, zda točí krimi nebo parodii. Rozhodně to bylo lepší než ta stupidní Armáda mrtvých a navíc se skvělým soundtrackem. Holky byly hezké, hlavní hrdina má poetický šarm, blbci byli přesvědčiví a Interpol byl na zvracení. To vše si nějaké ty hvězdy zaslouží a zábava s trezory byla zábavná, ne že ne. 65% ()

KukulienkaHO

Noooo... Žeby prekvapenie roku. A veru aj hej. Army of Thieves má spoločné s Army of the Dead jedine tak rovnaký svet a protagonistu. V ostatných ohľadoch je ten film úplne o inom (a to nemyslím len žánrovo). Je to svieže, rýchle, vtipné, napínavé, emocionálne... Postavy do jednej vynikajúco fungujú. Viete si k nim vytvoriť vzťah. Príbeh je nečakane obsiahly. Po akčnej stránke je to tiež veľmi fajn. Spojenie s Armádou mŕtvych tomu určite nepomáha. Nato, že to je "len" spin-off, tak hlavný film strčí do vrecka úplne s prehľadom. V podstate ide o čistý opak Armády mŕtvych (kto ju videl, domyslí si). Áno, netvrdím, že je to jeden z najchytrejších filmov, aký kedy vznikol, ale čert to ber, pretože sa jedná o velice kvalitnú zábavu. ()

Kozlowski8

Partička lupičů se rozhodne vykrást tři legendární bankovní sejfy, které jsou údajně nedobytné. Naše parta je však složena z těch nejschopnějších - nejlepší řidič, nejlepší hackerka a hlavně geniální "zámečník", který stovky milionů kombinací prolomí pouhým přiložením ouška k sejfu... Vcelku naivní dílko, které se tváří víc ambiciózně, než ve skutečnosti je, ale přesto - průšvih to rozhodně není. Má to spád, má to několik nápaditých momentů a určitě potěší i zasazení části příběhu do Prahy (skutečné Prahy). Matthias Schweighofer mne nezklamal ani jako herec, ani jako režisér. 65 %. ()

Ovecka_Saki

O malinko lepší než Armáda mrtvých, ale jinak taky bída. Nebavilo mě, že kasař otevřel úplně všechno. Tady se pan Wagner snaží o celoživotní nedobytné dílo a pak přijde Dieter a šup šup a je hotovo. Trošku přenané. Celkem nezvyk slyšet tak hojně češtinu v cizojazyčném filmu. A kde je tedy ten slibovaný horor se zombie? ()

swenyx

Musím říct, že tohle je lepší jak Armáda mrtvých. Ludwig je super postava. Záběry z Prahy top, určitě nejlepší část filmu. Příběh bohužel klasicky předvídatelný a ohraný, ale to tolik nevadí, jako chill film u kterýho není potřeba nějak přemýšlet to funguje dobře. ()

ReactLotus

V čom Armáda mrtvých zlyhala, Armáda zlodejov ako tak napravuje. Možno neexceluje, ale je minimálne 10x lepší. Je to takmer vo všetkom úžasný prequel. Až na 3 veci: 1.- mal som stále pocit, že filmu niečo chýba - možno nejaká väčšia akčnosť/epickosť. Neviem, čo presne. 2.- niekedy nudný/pomalší dej. 3.- efekty sú niekedy divné 7/10. ()

Erik_

Asi som jediný, ale mne sa to dost páčilo! Dietro bol asi najlepší, jeho utek v Prahe insane! Ostatné postavy tiež celkom pecka a hlavne Gwen a jej bombový fight v tom trezore. Akcné sceny sa mi celkom dost pacili, skoda ze ich tam nebolo az tak moc :/ Jediné co mi prislo divné bolo otváranie trezorov, prišlo mi to strasne jednoduché, no ale sceny ako tie trezory otváral boli mega. Army of dead som este nevidel, ale urcite si ho pozriem uz iba kvoli Dietrovi! Moje ocakavania to splnilo a je to dobrá zábavna jazda 8.5/10 ()

Ja.Malachi

,...no horko ťažko 2*,aj to len za toho jediného ,ktorý podal herecký výkon..dej normálne klišé..nijak výnimočný..spojitosť so zombii..zbytočná..ale...nak...na jedno pozretie..viackrát by som tú zúfalú skupinu ,úbohých ne-hercov nezvládol.neskutočne nasieracia partia..úbohé výkony až hanba napísať že herecké...nemajú talent ani čo sa za nehet vojde :)-neuveril som im jedinú hlášku-emociu,plytké charaktery nevýrazných akože"hercov"..kasting museli robiť z rýchlika ..a ešte v tunely bez svetla.. :)..v podstate zbytočný film! ()

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

23.07.2021

A je to oficiální. Netflix potvrdil, že nedávný akční zombie thriller Armáda mrtvých od režiséra Zacka Snydera dostane pokračování. Snímek měl již před premiérou potvrzené dva prequely, hraný Army of… (viac)