Nalezenec Jack žije v přístavním městě u pěstounů, ale vše ho samozřejmě táhne k moři. Navíc když si matně ze svého raného věku vzpomíná, že k moři se váže jeho poslední setkání s rodiči. Přes všechny problémy se nakonec Jack na obchodní loď dostane a jak se ukáže místní posádka má blíže k pirátství než k poctivému obchodu. Nicméně dobrodružství pod plachtami a honba za poznáním vlastního původu, ať je jakýkoliv, mohou začít.

Němečtí filmaři v roce 1981 objevili novou dětskou hvězdu Patrika Bacha, který všechny překvapil v seriálu Silas (také běžel v ČST) a rozhodli se ho obsadit o rok později i do nově vznikajícího dobrodružného seriálu Jack Holborn.

Nespornou výhodou pro českého diváka je fakt, že seriál běžel v době, kdy jsme mohli dobrodružné filmy spočítat na prstech jedné ruky. A navíc ... byl tehdy hlavně pro nás, pro děti. (Blackadder)

selekce

I pro mně je to srdeční záležitost. Každou neděli jsme s bráchou s předstihem běželi k televizi, aby nám náhodou neutekl začátek .A stejně jako většina dětí jsme fandili pirátům :o) ()

Mykhaluu

Málem jsem kupoval z nostalgie ta levná DVD letos! :-D :) Magion rulezz! :) (Použiju rulezz mladší generace, snad užití anglikanismu chápu správně... :) ()

senecek

Ve své době jeden z mála koukatelných televizních seriálů,filmů. Moře,plachetnice,dálky a dobrodružství,kdo by odolal ,,útěku" od každodenní reality. Je škoda,že to nejde v televizi nyní,třeba místo Ordinace ....... ()

Phex

Když teď vidím záběry a slyším úvodní znělku běhá mi mráz po zádech. Perfektní klukovský seriál. Nepodbízel se, nejel na nějaké dobové vlně a nedoprovázela ho reklamní kampaň - to už si dnes vůbec nejde představit. ()

badajajuak

Všech 12 dílů vyšlo na třech DVD od společnosti Mido a dokonce s původním dabingem, takže jsem neváhal, DVD koupil a celý seriál zhltl za jeden večer a ráno. Po 15 nebo kolika letech, co jsem to kdysi viděl, se mě seriál znovu líbil, má parádní příběh a napínavý děj, hlavně kapitán a lord Sharingham v jedné osobě alias Matthias Habich, v českém znění nezapomenutelný hlas Jiřího Klema, mají svoje osobité kouzlo a charisma. ()

xentrixx

Ve středu Vega, ve čtvrtek Magion. Jelikož jsem v té době závodně sportoval a doba vysílání obou pořadů se kryla s tréninky, neměl jsem nikdy možnost seriál dodívat až do konce. Mám ho komplet až dnes a i v dospělosti se na něj jednou za uherský rok s radostí podívám, tentokrát již s plným komfortem digitálního formátu. Jestli někdo hledá dokonalou definici dobrodružného seriálu pro děti, nechť se vydá na mořskou cestu s malým Jackem a kapitánem Sheringhamem... ()

Martinmt29

Podíval jsem se na seriál na jeden zátah. Nejlepší asi 9.díl s dražbou otroků. Super seriál a i bez nostalgie bych dal nejvyšší hodnocení. ()