Tomáš s Terezou už pár rokov prežívajú lásku ako z učebnice. Tomáš ako meteorológ získal skvelú prácu televízneho moderátora počasia a Tereza sa (zatiaľ neúspešne) snaží rozbehnúť predaj a výrobu ručne šitých topánok. Kedy sa to zaseklo? Na Štedrý deň, keď Tereza pristihla napoly vyzlečeného Tomáša v domnelo chúlostivej situácii s populárnou televíznou moderátorkou. Chúlostivú situáciu by síce Tomáš mohol celkom racionálne vysvetliť, keby k tomu dostal príležitosť. “Zmierovačku” mu prekazí neplánovaný nocľah na policajnej stanici, a keď sa konečne dostane domov, narazí na prázdny byt a výzvu, aby sa zbalil a odsťahoval. Tomáš sa nechce vzdať bez boja, rád by Terezu obmäkčil nejakým veľkým romantickým gestom, lenže už akosi vyšiel z cviku. Našťastie má kamaráta Karla, filmového fanatika, ktorý má jednoduché riešenie – prečo sa neinšpirovať scénami zo slávnych romantických filmov? Lenže Tomáš vzápätí spozná, že to, čo stopercentne funguje na filmové hrdinky, nemusí nutne fungovať aj v sivej realite, zvlášť keď prevedenie pokrivkáva, alebo keď sa do cesty pripletie charizmatický fotograf, ktorý sa o Terezu zaujíma viac, než je zdravé. (CinemArt SK)

JaKl odpad!

Smutné. Pan Orozovič není tím, kdo by utáhl hlavní roli, hraje zhruba tak, jak zpívá. Podprůměrně. Nejlepší na filmu jsou vedlejší postavy - Kopta, Sedláčková a hlavně Emma Smetana. Ani tak jsem to nedokázal vydržet do konce. Proto odpad. Sorry jako. ()

Vyjola

Dvě hvězdy dávám jen proto, že jsem se na film dívala z nouze na dovolené, kde není televize. To ti herci nevědí do čeho jdou? Nečtou scénáře? Bylo to strašné! Herecké výkony žádné. Jediný kdo mne asi 2x rozesmál byl Matěj Ruml. ()

jethrotull odpad!

Trapne a ubohe. Po 30 minutach som mal chut rozbit TV. Pretrpel som to do konca,ale nieco tak supidne a primitivne treba naozaj hladat. Hanba vsetkym co sa na tom podielali. ()

Rosomak1343

V porovnání s ostatními českými romatickými filmy je tohle rozhodně lepší. Dokáže to být vtipné a není to bolavě trapné. Takže bych to klidně, jako film na nedělní podvečer ,doporučil. ()

joe64 odpad!

Bohužel tento snímek je jen důkazem, že český film se propadá kamsi, kde zřejmě asi není ani dno. Z filmu je patrné, že nebyl napsán slušný scénář a herci se v něm potácí takovým způsobem, že nelze poznat, zda tak špatně hrají nebo nemají co hrát anebo je role přijali, protože každá kačka se počítá? Těžko říci v tomto prázdném díle, kde chybí vtip a jakákoliv další přidaná hodnota. ()

Mermaidee

Dvojice matka-dcera osvědčená už z žen v pokušení, docela jsem se těšila. Zklamání bohužel přišlo hned na začátku. Ozorovič může řadu žen dostat svým hlasem a poměrně mužným vzezřením, ale já k nim nepatřím. Pro mě byl jen takovej rušivej element. Celkově ke castingu musím říct, že to vypadá, jako by film obsazovali před mnoha lety a teprve teď byly peníze na natočení. Too old for this story. Sorry. Jestli kamera a make up dokáží omladit, tady to neplatilo a bylo nemálo scén, kdy jsem si říkala, jestli mají herci fakt tak hrozný zuby, nebo je to jen žlutej filtr. S výčtem katastrof končím u te největší- kostymu. Pro kostymni výtvarníci, pani Fominovou to bylo zřejmě období depresi, nebo ji vychovávali v klášteře. Nejlíp oblecena tak byla paní Janžurova a na filmu bych ještě mohla pochválit výběr lokací. ()

kreyson13

Jít na tu slátaninu do kina, budu brečet ještě měsíc, protože těch piv za cenu lístků mohlo bejt... ale na Netflixu se to na zabití večera dalo přežít. ()

Korpy22

Romantická komedie jako vystřižená z časopisu. To je ale bohužel tak všechno to, co film dokáže nabídnout. Pokud chcete mít hezký večer, ve dvou s červeným vínem ruce a chcete sledovat peripetie lásky, tak je tento film pro vás. ()

Ziral

Jednu hvězdu pouze za krásné záběry Prahy.  Jak může režisér zvolit za "moderátora zpráv" herce, který si mírně šlape na jazyk ??? Výstup se šampaňským ve Slávii, tak to je děs a úlet ! ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)