Keď sa červenám

• Česko Proměna (viac)

Meilin Lee je energická školáčka. Bujará, ambiciózna a nadmieru úspešná, vyniká v škole aj doma. Jej partia verných kamarátov jej vždy kryje chrbát – majú spoločnú posadnutosť chlapcami zo chlapčenskej hudobnej skupiny 4*Town, ktorá sa vymyká kontrole, ale ktorá trinásťročná dievčina to tak nemá? Doma je Mei poslušná a cieľavedomá strážkyňa rodinného chrámu predkov, ktorá spokojne pracuje po boku svojej matky Ming. Jedného dňa sa však tínedžerka Meilin začne záhadne a z ničoho nič “meniť” na obrovskú, mimoriadne emotívnu červenú pandu a deje sa to práve v tých najnevhodnejších chvíľach, keď sa Mei veľmi rozruší. Medzi Mei a jej mamou sa týmto otvára priepasť, ktorá ju prinúti sa vyrovnať so svojimi dvoma ja: oduševnenou tínedžerkou a poslušnou dcérou a faktom že sa musí vyrovnať s rodinnou kliatbou. (Cinemart SK)

KattieWench

Příběh o přátelství, dospívání a změnách, které to způsobuje v mezilidských vztazích, hlavně v těch k rodičům. Nejvíc oceňuji, že puberťačky se pro jednou opravdu chovají jako puberťačky, nejsou to ani nevinné panenky, ani miniaturní modelky. ()

minimar

Neměla jsem vůbec žádná očekávání a byla jsem velmi příjemně překvapená parádním zpracováním. Jak píše někdo jiný, puberta je bestie a roztomilé, místy až šílené zpracování pubertální partičky dívek, která jen touží jít na koncert své oblíbené skupiny, je zpracováno kreativně a vtipně. Všemu dodává korunku úzkostlivá matka jedné z dívek. Její "odhady" ohledně dceřina trápení jsou super :D ještěže už mám pubertu za sebou :D + líbí se mi, že musí za škody zaplatit ()

Farnstorm

Velmi holčičí film. Moje 26.letá kamarádka u toho brečela smíchy, já jsem se také bavil ale né tak dobře jak ona. Doporučoval bych dívčímu publiku v rozmezí 10-25 ale dobře povedená pohádka. ()

radinpr

Další povedená pixarovka, tentokrát o 13ti leté dívce v období puberty, která se pod vlivem emocí začne měnit na červenou pandu. V tomto věku je však  poměrně náročné udržet bouřlivé emoce na uzdě . A tímto směrem se ubírá ,,Turning Red,, , alespoň to si lze domyslet z traileru, avšak není tomu úplně tak.  Film totiž představuje  různá témata vztahových i rodinných problémů, a to z pohledu jak dospívajícího mladého člověka, tak i ze strany rodiče. Je poukazováno na to, že i rodiče bývali kdysi ve věku jako jejich děti a museli řešit podobné dospívající problémy jako ony, a proto občas povolit rodičovské výchovné ,,otěže,, není úplně tak na škodu.  Tyto témata , hlavní děj , charakter postav , hudba a animace jsou perfektně dohromady propojeny ve funkční celek spolu s vtipnými scénami, které jsou vpasovány přesně tam, kde  mají být. Velké plus pro milovníky Asie - animák je inspirovaný  Čínou a čínskou mytologií.  Na první pohled jednodušší kousek s lehce přímočarým dějem , na druhou stranu však film spojen s hromadou dospělejších témat a hlubších myšlenek , který jakoby nabízí divákovi možnost se nad těmito tématy zamyslet. To už je ale na každém divákovi, jestli bude ochoten si nad filmem zapřemýšlet , nebo ho zkoukne jako nějaký ,,další,, animák. ()

majorzeman13

Milý,hezký,pěkný fajn animák z produkce Pixaru. Rozhodně stojí vidět ! Sice to nezapadá mezi ty super ,skvělé Pixarovky,ale stále je o co stát hlavně mezi animovanými snímky. Plus hudba je též dobrá,cool. Holt hlavně pubertačky si to užijí o hodně více než  má maličkost.....tedy myslím. ()

Savytan

Celý film jsem přemýšlel, jaké věkové publikum to má oslovit. Animace úžasná, příšerky taky, ale ten děj trošku vázl. Podle mě je to tak pro 13ti létě slečny, které už mají povědomí o dospívání a sakra s nimi cloumá puberta. Já jsem se nudil. ()

Wineeee

Popravdě vůbec jsem nechtěl psát recenzi na Turning Red, ale jakmile jsem si přečetl recenze lidí, kteří prostě říkají že Disney se zaprodalo Číně a atd., tak musím tady napsat svou velice kladnou recenzi na tuhle Pixarovku. Naše hlavní postava je Mei, 13-ti letá pubertačka z asijské rodiny, která žije v Kanadě. Je to normální puberťačka, zajímá se o kluky, má své názory, má své best friends, ale také pomalu začíná nenávidět svou mámu. Ale jednoho dne se probudí jako Červená panda. Já vím no, nic moc zápletka, ale jak má Pixar zvykem, tak ji tak trošku pozdvihne. Ve filmu se díváme na problémy dospívání a trapné momenty dospívání, prostě řekněme že pro např. třicátníka to fakt vhodný film není, ale jelikož já nejsem třicátník a ani dvacátník, tak jsem si film užil, zasmál a odcházel s úžasným pocitem z pixarovky a také musíme dodat že je to premiéra Domee Shi, která udělala jen jeden fakt špičkový kraťas Bao. Konec je také zajímavý, souboj pand byl mega super a písnička od tzv. kapely 4-town byla též v poho. Viděl jsem v kině, v originálním znění a i když to neřadím mezi nejlepší pixarovky, tak to ta nejhorší určitě není. /70%/ ()

Gamora

Úžasný animák o dospívání třináctileté Mei Lee. I když jsem si tím u Pixaru nebyla jistá tohle skvělé a velice under-rated. Do Mei a jejího problému s matkou se dá velká část dívek co se na film dívá vcítit, protože popravdě která holka neměla v pubertě neshody s mámou. Prostě holka co si prochází rebelskou fází a její oporou jsou její BFF, i když se přitom mění na velkou, chlupatou, rozkošnou, červenou pandu. Animace je nádherná a tak i dabing. Tento film si za mě nezaslouží ten hate co dostává 8/10 ()

sadsammy

Za mne je prilis slaby kousek, nevim jestli jsem od toho cekala neco vic, ale trochu zklamani to urcite bylo. Cilovkou je jednoznacne jenom deti, vtipy take jedine pro deti, pribeh je celkem zajimavy a take bych mohla pochvalit i vizualni stranku.  Doporucila bych koukat na tenhle snimek jen s detmi jinak asi budete taky trochu zklamani jako ja. ()

kickwait

Velmi zajímaví film který se ke konci zvrhne v něco z čeho si chci vydrápat oči. Docela zajímavý nápad  s částečně dobrým provedením a úžasnou mytologií znamená film, který chcete vidět. Ale, chybí tomu něaký šmrnc, něco co by tento film pozvedlo na skvělou úroveň. Je mi jasné , že tento film je cílen hlavně na děti a , že už takhle předat hlavní myšlenku filmu srozumitelně a jednoduše , ovšem zábavně. Celý snímek má úžasnou animaci, takovou že vypadá v jistých částech filmu až tak realisticky jakoby se jednalo o skutečné tělesa. 8/10 ()

JanB22

Bol som na tom s dcerami 7 a 9 a obom sa to velmi pacilo. To je rovnako alebo aj viac dolezite, ako moj dojem z filmu. Pre mna to bol zaujimavy film, pri ktorom som sa nenudil. Je tam vela psychologicky dobrych momentov, ktore mozu oslovit dievcata v detskom a dospievajucom veku. Vdaka nim to nebol len bezbreha zabava, ako Encanto, (teda mozno aj Encanto sa snazilo o nieco hlbsie, ale ak ano, nepochopil som), ci podobne filmy pre deti. Malo to aj svizny dej, stale sa posuval pribeh, hluche miesto nebolo. Cinske, ci kanadske realie mi nevadili, dokonca si nemyslim, ze tam boli naschval, aby oslovili azijske publikum. Skor to bola narazka na to, ze azijski rodicia su na deti este o nieco prisnejsi ako zapadni. Takze pre rodica s detmi dievcatami, ci dospievajucimi dievcatami odorucam. ()

Asparah

Původně když jsem viděl trailer, tak jsem se na to moc netěšil... Šílená animace tomu ale dala neskutečný náboj, kamarádky Mei - kdy je každá uplně jiná, perfektně dokázaly držet mou pozornost. Pořád se ale nemohu tak nějak zbavit pocitu, že animátoři, kteří přišli s "V hlavě" a nakonec i s tímto, si něco sem tam šlehnou, protože tenhle nápad nemohl vyjít ze zdravé hlavy. Myšleno v dobrém samozřejmě. Škoda jen toho konce, který na mě působil dost přepáleně. Tak či onak, za mě perfektní dílo. ()

LaVolpe

10/10 Ono to nie je tak úplne klasická Pixarovka, ale niečo do seba má, vďaka čomu som si tento film tak zamiloval.  Režisérsky debut Domee Shi je o to osobnejší, že sa tu reálne pohybujeme v meste Toronto z roku 2002, a tú kultúru 00s tu dokonale cítime prakticky všade. Verne je aj spracovaná myšlienka boybandu 4 Town, inšpirovaný Backstreet Boys, NSYNC, či O-Town.   Čo sa týka príbehu, tak ten výborne korešponduje s tým, že sa tu nerieši boj medzi dobrom a zlom, a hrdina tu nezachraňuje svet, ale skrátka to je o emóciách dospievajúceho dievčaťa so všetkým, čo k tomu patrí. Plus, že sa pri výraznejšom vyjadrení emócie zmení na pandu, čo tento dej ešte viac oživuje. Je aj o priateľstve a spoločnom cieli, dostať sa na koncert 4 Town-u. Zároveň je tu výborne vykreslený vzťah medzi mamou a dcérou, ktorá už nechce byť len tou perfektnou Mei-Mei, za ktorú ju jej mama má a túži si presadiť svoje názory.   Záver filmu bol taktiež výborne spravený a miestami som bol aj napätý, pretože pri Pixare človek nikdy nevie, ako sa dej môže zvrátiť, ale v konečnom dôsledku som maximálne spokojný a ešte niekoľko dní po tom, ako som ho videl, mi zostal v mysli. Páči sa mi spôsob, akým sa toto štúdio s lampičkou v logu uberá! ()

Belphegor

Nedokoukáno. Někdy v polovině mi došlo, že mě to vlastně nebaví, tak jsem se přestal snažit to vnímat. Nemastné, neslané a se zápletkou, která je o ničem. No a ještě k tomu ten rádoby styl příliš rychlého cool střihu  tomu taky nepřidal - asi je to tak udělané proto, aby vám nezačalo docházet, že koukáte na prázdný film. Nic moč. ()

cyndaquil

Na nový film od Pixar sa teším vždy. Zatiaľ sa nestalo, že by ma sklamali, vždy je film od nich zážitok. Proměna pre mňa síce nie je ich najvydarenejším dielom ALE! zanechá vo vás stopu, zanechá emóciu a možno záverečné titulky využijete ako čas na zamyslenie. Pixar znova ukázal, že sú majstri v animácii, ktoré sú zábavné, trefné a roztomilé. No, proste Pixar. V konečnom dôsledku je to vydarené dielo, ktoré sa určite oplatí pozrieť, keď ste na vlne animovaných filmov. Ja ich mám rád, mám rád Pixar a aj keď tento film nezaradím do TOP od nich, je to dielo, ktoré som si pozrel s chuti, zabavil som sa a na konci preskočili aj emócie do očí. Slzička síce nevyšla ale cítil som po filme, že to všetko spolu hrá presne tak, ako si tvorcovia predstavovali. Tri hviezdičky preto, lebo som počas prvej polovici ten hype, ktorý som mal trochu upadol, nebola to taká pecka akú som čakal ale to, čo sa dialo neskôr a ten záver... rezonoval so mnou a som naozaj rád, že tento film vznikol. ()

JenTR

Film o menstruaci, no....zajímavé. Nebylo to úplně špatné, ale po měsíci už si z toho nic nepamatujete. Snad by to měly hodnotit děti, nebo alespoň teenageři. ()

MaxBodycount

Musím uznať, že už originálny názov /Turning Red/, ktorému sa min. česká distribúcia vyhla s gráciou Joea McCarthyho spustil všetky moje paranoidné bzučiaky na Defcon 3. Potom však čínski majstri psy ops nezaváhali a zahltili moju pozornosť milučkým príbehom počínajúcej puberty v roku 2002 so všetkým, čo táto minitragédia obnáša pre cca. 13 ročnú čínsku babulu v Toronte: Tamagotchi ? Check. Kontrolujúca mamina? Check. Super kamošky? Check. Boybandy ? Check. Premena na červenú pandu ? Check. OK, možno sa na pandy nemeníme všetci, ale svoje spirit animal si hýčkajú mnohí z nás. Podobne sa dá odčekovať celý zoznam klišé, ktoré v bijáku pre prckov čakajúcich na prvé kopance dospelosti nesmú chýbať a v návale zábavy a tradičného finálneho ponaučenia si divák ani neuvedomí, že zas naletel na propagandistické žvásty: viď. multikulti zloženie Meinej partičky alebo upozadený otecko a dominujúce ženy. Posolstvom Turning Red je tak, vzhľadom na záver, v ktorom si Mei ponechá svoje chlpaté alterego "Objím svojho vnútorného číňana". Moment filmového blaha: Guľatučká hyperaktívna Abby - to chce spinoff. ()

drsny_hery

Trend podlejzání animáků čínskému trhu pokračuje aneb když si máma myslí, že máš krámy, ale ty se jen pravidelně promeňuješ v rudou příšeru. I když ono to tak vlastně bývá... ()