Keď sa červenám

• Česko Proměna (viac)

Meilin Lee je energická školáčka. Bujará, ambiciózna a nadmieru úspešná, vyniká v škole aj doma. Jej partia verných kamarátov jej vždy kryje chrbát – majú spoločnú posadnutosť chlapcami zo chlapčenskej hudobnej skupiny 4*Town, ktorá sa vymyká kontrole, ale ktorá trinásťročná dievčina to tak nemá? Doma je Mei poslušná a cieľavedomá strážkyňa rodinného chrámu predkov, ktorá spokojne pracuje po boku svojej matky Ming. Jedného dňa sa však tínedžerka Meilin začne záhadne a z ničoho nič “meniť” na obrovskú, mimoriadne emotívnu červenú pandu a deje sa to práve v tých najnevhodnejších chvíľach, keď sa Mei veľmi rozruší. Medzi Mei a jej mamou sa týmto otvára priepasť, ktorá ju prinúti sa vyrovnať so svojimi dvoma ja: oduševnenou tínedžerkou a poslušnou dcérou a faktom že sa musí vyrovnať s rodinnou kliatbou. (Cinemart SK)

Sefik odpad!

Nezáživná sračka se zubatými Číňany, to snad ani nemohl být Pixar! Odporné ksichty a nechutná, kýčovitá, trapná červená obluda. Přitroublá zápletka, příšerná hudba. Hlavně když se to ale povedlo dle novodobých pravidel alespoň genderově a rasově, to se dneska počítá. Kde jsou ty doby neutrálního Nemíka, Aut či Příšerek, s r.o., jo to byly zlaté časy... ()

blondboss

Tento snímok hodnotím v rámci žánru a preto musím dať slabšie štyri hviezdy, lebo si myslím, že si tú štvrtú zaslúži. Ide v zásade o klasický pixarovský snímok plný kvalitných animácií, uletených scénok a roztomilých postavičiek, ktorý ale prináša niečo navyše - niečo magické, mystické a inšpirované čínskou kultúrou. V tomto je tento animák iný a svojím spôsobom nenásilne a nevtieravo vytvára pozitívnu atmosféru. Ja som bol spokojný a pre deti to bude určite pecka. 70 % ()

Dukekuky

Pixar už moc nesleduji a kdybych nebyl donucen tak bych tenhle film neviděl. Animáků mám nakoukaných fakt hodně a myslím si že už to stačilo, jo někdy sem a tam se na nějaký podívám ale není to tak že bych koukal na jeden animák za druhým. Tenhle Pixar mě moc nezaujal ale věřím že spoustu lidí by mohl bavit ! 6/10 ()

Elio

Terapie Pixarem pokračuje a přináší, v tomto případě trochu očekávané, ale o nic méně emotivní zakončení. Jsem opravdu ráda, že se tohle revoluční studio v poslední době orientuje na podobná psychologická témata, která vždy rozhodně potěší a posunou diváka zase o něco dál v osobních názorech, morálních zásadách a obecném náhledu na život. Nyní zde máme, oproti Duši, která směřovala na dospělé diváky, téma vedené spíše k dospívajícím divákům s myšlenkami, která jsou určitě více než aktuální. Idea, že žádný povahový rys ani žádná na první pohled "negativní" emoce nejsou ve výsledku špatné, ale jde hlavně o to, jak s těmito našimi stránkami osobnosti dokážeme pracovat, místo abychom je v sobě potlačovali, je moc povedená a revoluční. I když je film na příčce Pixarovských skvostů maličko níže (alespoň pro mě), než například Duše, pořád se jedná o nadprůměrnou podívanou. Pixar prostě umí. ()

Fin_429

Mělo to dobrý drive, skvělý nápad, holka která pomalu dospívá a pomalu začíná jízda pubertou, ale bylo to odfláknuté. Mělo to jen 1 cílovku, slečny ve věku hl. protagonistky a jasně můžeme namítat, že to není takový problém, ale když se na už dost jednoduchý příběh nabalí jednoduché postavy, tak je to už moc překombinované a moc nezáživné. Avšak nemůžu tvůrcům odepřít kreativitu a nápad, že se při naštvání změní Mei na Velkou, byť roztomilou, ale "Zlou" červenou pandu. Jinak se to dalo a místy to byla i zábava.  6/10 ()

Ace.A.T.L.

Tak koukám, že otázka korektnosti dorazila už i do animáků. Věta na konci "Moje panda, moje volba" to celý skvěle zalepí. Celej film oko zkušenýho diváka tuhe snahu o převedení starý dobrý klasiky na "korektní pohádku" jasně vnímá. Kdyby zůstalo u "červenýho problému", byla by to bomba, ale nakonec se to celý přehoupne v to, že se tu podporuje korektnost k tomu, když se někdo rozhodne bejt něco jinýho, než jen klasika. A to mi už dost leze krkem. Film má dost parádních scén, dost vtipných scén, ale ani to všechno nedokáže smejt tu divnou pachuť z jasně podávanýho zaměření filmu. Za mě lehce nadprůměr. Takže 3* a vzhledem k směru filmu NEDOPORUČUJU ()

Amalberga

Pro některé uživatele, kteří se v komentářích podivují, jaktože jsou čínské postavy v Kanadě: Asi to k vám ještě nedošlo, ale Kanada je multikulturní stát, kde Číňané tvoří velmi početnou menšinu. Ve filmu se objevovaly i jiné menšiny i kultury, třeba školník s turbanem. A je super, že KONEČNĚ se v západní kinematografii začínají objevovat i prvky asijské kultury, která byla na západě dlouho ignorovaná. Žijeme holt v globalizovaném světě, kde existuje i jiná kultura než ta bílá evropská, smiřte se s tím. ()

Harakiri13

Proměna (Turning Red) rozhodně není špatná  Pixarovka, ale mě nesedla. Co se týče příběhu, tak hlavní hrdinkou je dívka Mei, která se díky svým emocím (rozrušením, radostní) začne měnit v červenou pandu, to vše díky rodinné kletbě. Jediné jak se toho zbavit je uklidnit svou mysl, což se jí daří. A podstoupit rituál. Jak už jsem napsal, nebyl to příběh, který by mi sedl, i tak slušný výkon a slušná známka. 6/10 ()

Karlosik_4

Jako 22 let starý kluk jsem asi nebyl cílovkou ale od začátku filmu jsem si říkal, hele ono je to celkem vtipný, a hezky udělaný, i ten příběh dává smysl a nádech té asijské kultury je takový klidný, a nenucený. Od začátku filmu je sice finální rozhodnutí hrdinky jasný a očekávatelný. Ale nápaditost filmu, a jeho klidný přůběh pak zkazí posledních 25minut filmu, který, ačkoliv se má jednat ´´o to mystičko´´  je udělán až moc střeštěně a opravdu nesmyslně jenž se svou snahou zkazí jakýsi poklid filmu a zruší prakticky veškerá pravidla a hranice které film vytyčil, zatím dávám 3 hvězdičky rovném nějakým 65% a kdyby šlo dát 3,5 asi bych je dal. Stojí za to film vidět? Asi ano, zasmějete se, to minimálně. ()

bonovox

Pixar už trochu vykráda sám seba, aj keď samotný príbeh je fajn, animácia taktiež skvelá, len škoda že scenár nemá v sebe viacej napaditych scénok či prekvapení. Slabších 70% ()

zazka

Mne to prišlo ako vydarený animák o dospievaní. Napodiv dobrý český dabing, sympatické postavy, pekne animované, dobrý soundtrack, no čo si viac človek môže priať. Kľudne si to môžete pozrieť v kruhu rodiny a zasmejú sa deti aj dospelí... ()

Izmo123

I když jsem se u tohohle film od začátku až dokonce bavil tak jsem přesto musel dát tři hvězdičky a to jenom z toho důvodu že mi přišlo že ten film není moc vážný s porovnání od ostatních Pixar filmů což není tak trochu pravda protože ve finále se tu našlo dost dojemných i vážných momentů u kterých jsem se přesto dokázal vžít i když nejsem cílová skupina, ze začátku jsem se nedokázal rozhodnout jestli dát tu jednu hvězdu za tu snahu nebo za to že to odpovídalo tím vším co si prochází průměrná třináctiletá holka ale já si prostě nemohl pomoct ale takhle jsem se nebavil ani nepamatuju, ano souhlasím s tím že tu jsou určitě vtipy který byli trapné ale i přesto jsem si to ve finále naprosto užíval, co se mi hodně zamlouvalo je animace která je sice odlišná ale to je mi jedno protože byla v určitých momentech hodně kreativní ať už to bylo u vtipů, postav nebo akčních scén (obzvlášť na konci filmu), někdy mi animace připomínala seriály z CARTOON NETWORK, Proměna sice může působit jak z jiný ho studia ale já to beru tak že to je pro Pixar nová změna jak začít něco nový ho v tom případě jsme spíš dostali denní dávku nonstop zábavy i s emocemi který nejsou zas tak emocionální jako je u filmu Toy Story, V hlavě nebo Vzhůru do oblak i přesto si myslím že má toho dost co nabídnout, každopádně pokud vás film nějakým způsobem nebavil a nedokážete se vžít do role hlavní postavy tak přesto musíte uznat že to je dost dobrý film pro mladé dívky u který ho se dokážou vžít jak je pro ně dospívání s pubertou složitější než se na první pohled zdá, Animace 9/10 Postavy 7/10 Příběh 9/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐⭐ 8/10 ()

Mangano

Dobře fungující metafora na nastupující pubertu u mladé dívky a na změny s ní spojené. Ze začátku byl film vtipný a dost jsem se smál, pak ale sklouzl ke standardnímu rádoby výchovnému Disney-pixarovskému průměru pro ty nejmenší děti již klasicky bez fungujícího humoru. Tvůrčí lenost, nic víc. Jinak typicky skvělá animace zůstává samozřejmostí, jenž je protentokrát navíc doplněná o svěží sexi soundtrack. ()