Keď sa červenám

• Česko Proměna (viac)

Meilin Lee je energická školáčka. Bujará, ambiciózna a nadmieru úspešná, vyniká v škole aj doma. Jej partia verných kamarátov jej vždy kryje chrbát – majú spoločnú posadnutosť chlapcami zo chlapčenskej hudobnej skupiny 4*Town, ktorá sa vymyká kontrole, ale ktorá trinásťročná dievčina to tak nemá? Doma je Mei poslušná a cieľavedomá strážkyňa rodinného chrámu predkov, ktorá spokojne pracuje po boku svojej matky Ming. Jedného dňa sa však tínedžerka Meilin začne záhadne a z ničoho nič “meniť” na obrovskú, mimoriadne emotívnu červenú pandu a deje sa to práve v tých najnevhodnejších chvíľach, keď sa Mei veľmi rozruší. Medzi Mei a jej mamou sa týmto otvára priepasť, ktorá ju prinúti sa vyrovnať so svojimi dvoma ja: oduševnenou tínedžerkou a poslušnou dcérou a faktom že sa musí vyrovnať s rodinnou kliatbou. (Cinemart SK)

animario

Svěží, originální a celkem podhodnocenej animák o strastech dívek v pubertě a zapomenutý magický síle boybandů. Animace je super (zejména v případě hl.hrdinky Mei Mei),příběh má trefný a vtipný paralely. Lidi, kteří to tady hejtí jako malej Tyler mají asi (stejně jako Mei) nevyřešený problémy se svojí matkou. ()

VojtechAllen

Na to, že je tento film od PIXARU, tak by člověk čekal že to bude mít nějaký víc hluboký myšlenky, emoce a nebo něco. Tady místo toho dostanete film který působí jak průměrný animák od Dreamworksu, který nemá pomalu ničím zaujmout, animace bych řekl že docela ujde, ale jinak? K žádným postavám jsem si nevybudoval vztah, a nechoďte na mě s argumentem že jsem kluk a tohle nemůžu pochopit, protože existuje xyz animáků které vás vcítí do postavy, bez toho aby jste byli nějak více spojeni. Zápletka je tak nezajímavá až se mi chtělo usnout, a když se mi nechtělo spát, tak jsem umíral cringem u "humoru", pokud se to dá aspoň tak nazvat. Proměna je prostě veliké zklamání, které sedne možná méně náročným dětem, ale jinak nemá moc co nabídnout. 5/10 ()

geek.ondra

K vrcholovým Pixarovkám se to ani nepřiblíží. Na to je to málo originální. Dokáže to ale v člověku probudit mnoho emocí a navrch přidat chytré a hřejivé poselství. Nadstandardní rodinná zábava v pojetí se kterým umí pracovat jen to jedno královské studio. 7,5/10 ()

dudunecek

Nadprůměrný animák, podrůměrný Pixar. Hlavní postava dokáže být pěkně otravná kravka, a to díky svým ADHD výjevům a lehce infantilnímu hlasu. Celý mi to přišlo technicky pěkně zvládnutý, poměrně hezky vymyšlený (pixarovský standard na poli storytelingu), ale postavy mě nezajímaly a některý mě fakt vyloženě sraly. Navíc je to opětovné lezení do knedlíčků čínskému lidu. Kdyby to nevypadalo jako pixarovka, tak dávám daleko méně. 5/10 P.S. To to vážně byla metafora na krámy? ()

Davidkkk

Turning Red každopádně vypadá opět výjimečně, animační styl si pohrává s přehnanými výrazy v obličejích, a k filmu se to setsakramentsky hodí (mimochodem, je tu scéna s vařením, která vypadá absolutně PRECIZNĚ a sbíhaly se mi sliny v ústech). Děti budou unešené megalomanskou pandou, teenageři zas uvidí zrcadlení sebe sama v roli obyčejné školačky, rodiče tentokrát bohužel ostrouhají. I tak je to ale nadprůměrná, hodně příjemná oddychovka, u níž nebudete litovat toho, že jste na ní vzali svoje děcka. Mě to paradoxně vlastně zabavilo víc, než mnohem vyspělejší a ambicióznější 𝗦𝗼𝘂𝗹 (2020). Více ZDE. ()

JimiH

Vizuálně podmanivý animák, který sice navazuje na pojetí většiny současných disneyovek / pixarovek, ale je mnohem odvážnější a má opravdu hodně zábavných i jímavých momentů. Nebojí se podobně jako Encanto ukázat některé toxické vzorce chování v rodinách, a přitom nespadnout do černobílého vidění světa. ()

anitae

U dětí, holka i kluk! měl film úspěch. Třináctiletá Mei, odkud pochází mi došlo až v čínské čtvrti, se mění ve vyžranou chlupatou pandu a prožívá pubertu. ()

Hellierer

Frčíme pro holky. Výborný animák o pubertě, proměnách ženského těla a důležitosti přátelství s příjemnou atmosférou začátku nového tisíciletí doplněnou o již mrtvou (snad) vlnu boybandů a kawaii estetiku. Prostě další skvělý Pixar. ()

Lenart

Raz ráno sa trinásťročná Mei zobudí a zistí, že sa v noci zmenila na veľkú chlpatú pandu červenú. A táto premena nastáva vždy, keď ju niečo silno rozruší — čo sa v poslednej dobe stáva takmer neustále. Táto nová Pixarovka je o dospievaní, preberaní zodpovednosti za vlastný život a postupnom osamostatňovaní sa. A keďže sa odohráva v nultých rokoch, najviac si ju užijú tridsiatnici pamätajúci si na tamagoči, Bravo a Backstreet Boys. Alebo trinásťročné dievčatá. Plus je tam kladne, príčetne a sympaticky vykreslená postava otca, čo sa vždy ráta.                     85 % ()

rublik05

Pixar už několik let a několik filmů jede víceméně na stejné vlně, nepřináší absolutně nic nového, stále dokola recykluje ty stejné nápady a postupy, nejinak tomu je i v případě tohoto nejnovějšího počinu. Proměna na první dobrou zaujme hlavní postavou, teda její zvířecí verzí, jak se ale nakonec ukáže, tato postava zůstala zcela nevyužitá a její potenciál je utopen v přemíře různých emočních a citových výlevů. Příběh se snaží nastínit problematiku dospívání a vztahu mezi dítětem a rodiči během tohoto složitého období, z toho důvodu asi to množství emocí, nicméně co mi chybělo asi nejvíc, tak jednoznačně humor. Toho je opravdu velice poskrovnu, čekal jsem mnohem více nějakých humorných či trapných situací, více se zde hraje na tu vážnější notu, což mě po čase začalo šíleně nudit. Svůj podíl viny na tom dozajista má i hlavní postava, která nepůsobila vůbec sympaticky, naproti tomu některé vedlejší postavy byly z mého pohledu mnohem zajímavější. Vizuální stránce nelze moc co vyčíst, Pixar to za ta léta má v malíčku, hudba ale tentokrát žádná sláva. Proměna představuje čistě průměrný, neoriginální a nevtipný animák určený především pro starší publikum, děti ocení patrně jen tu pandu. 5/10. ()

Sharpooter

Proměna je velmi příjemný film o dospívání. Tady to bylo zpracováno velmi zábavně, i když musím uznat, že nejlepší části filmu byly v první polovině. V té druhé jsem se i trochu nudil. Rozhodně se nejedná o nejlepší Pixarovský film, avšak jako vždy si drží svou laťku na poměrně dobré úrovni. Určitě zde bylo pár věcí, které bych vytknul, ale jelikož je tato pohádka určena primárně pro děti tak je chápu. Velmi se mi líbil nápad a provedení bylo skvělé. 8/10 ()

Maximilianus

Prekvapivo to bolo dobré, a moja 12 ročná neter sa dosť bavila. Film je presne pre túto cielovku,  ale aj mne sa to páčilo a celkom ma to potešilo. 6,9/10. ()

Pepe_cz123

Tak tohle jsem nečekal. Už jen co jsem viděl trailer tak jsem si říkal. ,,Bože no tak to bude snad prvni pixarovka co dopadne někde na průměru hodnocení". No a ono tomu vůbec nebylo. Turning Red je velmi dobrá teen pecka ze světa Pixaru. Naprosto vyvedená animace,chytlavý příběh a písničky i po tom co jsem film dokoukal tak jsem si zpíval i v 9 večer. Navíc to točí režisérka která má na kontě krátkometrážní pixar jménem BAO a tak už s tím čínským tématem měla nějaké zkušenosti a tady to je nádherně vidět. Velmi vysoké doporučení 8/10 ()

Likan7

Pixar už není co býval. Jeho filmy nejsou miliardový eventy, ale pořád dává prostor lidem, kteří mají co říct. Domee Shi v Bao ukázala talent a v Proměně jen pokračuje po správný cestě. Proměna je komediální trefa do černýho, která ale skrze obrovskou pandu vypráví příběh o střetu kultur a generací. A je to parádní... Jasně, jede to podle zajetých kolejí, nepřekvapí vás to, neodpálí jako V Hlavě, ale rozhodně zahřeje u srdce, často rozesměje a ke konci budete spokojený. Pixar to prostě umí. Těch 66 % je brutálně podhodnocených. ()

E lan

Hezké pixarovské pokoukání, ve kterém si najdou to své jak dospělý, tak děti. Velmi mě bavilo a to už se dlouho žádnému animáku nepodařilo. ()

DD

Ta hlavni holka je tak neskutecne skareda a otravna... Uff. Vubec je to tim infantilnim tonem zamereny hlavne na deti do 10-ti let... Coz je skoda. Spolecne s Lucou a Encanto jsou to nadherny animaky, ktery ale zaroven rezignovaly na snahu byt necim vic. 2-3/5* ()

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (viac)