Sladký domove!

• Južná Kórea 스위트홈 (viac)

Lidé se mění v krvelačná monstra a rozsévají zkázu. Zoufalý teenager a jeho sousedi z vedlejšího bytu bojují o přežití a snaží se při tom zůstat lidmi. (Netflix)

Thalin

Možná kdyby měl seriál sympatičtější postavy, které se nějak i představí, mohlo to být lepší. Ale z těch mnoha obyvatel baráku není snad jediný, co by nebyl nějak protivný a byl prostě divákovi sympatický a fandil mu. Ale toho jsem si všimla už u několika zombie seriálů, že tam korejci snad záměrně dávají postavy, kterým divák přeje leda smrt, aby konečně zavřeli zobák. Spousta divných, až hloupých dialogů tomu taky nepomáhá a to, že si většinu toho hnusu a podivně se pohybujících monster vystříleli už z kraje, taky ne. Protože pak se to začíná táhnout. To cgi je tam taky  dost znatelné a vcelku rušivé, protože působí až moc herně a většina monster i směšně. Ty na konci prvního dílu na mě působily vyloženě groteskně a ani se  mi po tom moc nechtělo do dalších dílů, jen zvědavost byla silnější. Ale zbytečně, nedokoukala jsem to celé, prostě to nešlo. ()

Miroslav.Zac

Během posledních pár let jsem se namlsal kvalitními jihokorejskými seriály, a právě proto mě Sladký domove! tak zklamalo. Příběh nenabídl nic jiného, než co jsme viděli s různými obměnami už tisíckrát, příšery jsou v první sérii doslova digiohavné (v té druhé o něco lepší). Jediné, co mě překvapilo, je to, že seriál dostal druhou sérii. Je to sice podle nějakého známého komiksu, ale to snad neznamená, že to proto musí být kvalitní. ()

Patrik.Schou

Divné. Takový zombie film, ale bez zombií, kde se snaží udělat deep postavy, ale nedaří se jim to. Skončil jsem v 5. dílu, který byl mimořádně nudný. Ale mělo to světlé stránky. Ale na víc než 2 z 5 to nebude. ()

mety6

Isiel som do tohto serialu velmi skepticky a vydrzal som to po 8 cast. 𝐒𝐏𝐎𝐈𝐋𝐄𝐑: Po operacii slepeho creva nozikom na koberce bez anestezy ci umrtvenia som uz viac nemohol. Ten cely serial je tak strasne DIVNY, ze sa to neda opisat. Ludom sa leju litre krvy z nosa a 5 sekund neskor maju suchu tvar a aj tricko a predstav si to - KRV NIKDE. Najhorsie na vsetkom je to, ze pribeh to ma celkom obstojny a kostymy priser su velmi dobre (akoze fakt za taketo kostymy by sa nehanbili ani najvacsie hollywoodske filmy). No a potom je tu katastrofalne CGI, ktore by nemohlo konkurovat ani B̶-̶c̶k̶o̶v̶e̶m̶u̶ C-ckovemu horroru z 2002 roku. No ale je to samozrejme pochopitelne, kedze cely rozpocet bol vlozeny do soundtracku 𝐣𝐞𝐝𝐧𝐞𝐡𝐨 𝐬𝐨𝐧𝐠𝐮 𝐨𝐝 𝐈𝐦𝐚𝐠𝐢𝐧𝐞 𝐃𝐫𝐚𝐠𝐨𝐧𝐬, ktory ide nonstop v kazdej jednej casti. Ak toto bude mat druhu seriu, nechcem o tom vediet... ()

vojacek

Po pěti epizodách jsem to vzdal, což nedělám moc často. Dost velká nuda, od seriálu s monstry očekávám jiný spád. Taky jsem měl problém od sebe rozeznat ta korejská děvčeta. Chlapi byli typově dost odlišní, ale ty holky - jedna jak druhá - všechny černé vlasy do copu a podobné ksichtíky. Jinak naprostý souhlas s EvilPhoEnix. 1 hvězdu dávám za dobrý (bohužel z mého pohledu nevyužitý) nápad a druhou za výborná monstra. ()

nizola

Naprosto geniální děj plný akčních scének, jediné co bych vytkla je vizualní stránka některých příšer. (vypadají vtipně a nejde je brát seriózně) Každopádně hlavní herec je můj oblíbenec, takže dávám plný počet. Celkově ty herecké výkony hodnotím dost pozitivně. <3 ()

SmileSun

Myslím, že je to originální nápad, jak mohou vzniknout z lidí monstra. Už dlouhou dobu vídáme filmy/seriály, kdy se z lidí stanou zombíci, příšery kvůli virům, posednutí, napadení zvířetem či mimozemšťanem… V tomto případě se z lidí stávají monstra na základě jejich tužeb. Není sice specifikováno z čeho vychází daná podoba, ale zase je díky tomu prostor pro divákovu fantazii. Předlohu jsem bohužel nečetla, takže nevím, jestli tam není odhaleno více než v natočeném zpracování a nebo zda se nějakého vysvětlení dočkáme časem v seriálu, když už nás čeká třetí pokračování. Každopádně zde vznikají dvě zajímavé linky. 1) Změnit se může kdokoli, takže nepřítelem je v tomto případě lidstvo, čímž vzniká otázka, jak zamezit šíření – zabitím co nejvíce lidí?! 2) Pohled na skupinu lidí v uzavřeném prostoru, kde se řeší dilema: zůstat/jít ven, nakažené izolovat/zabít, může existovat důvěryhodné monstrum, které bez postranních úmyslů chce zachránit lidi? První série se mi velmi líbila, bylo to napínavé, strašidelné a v určitých momentech dojemné. Druhé pokračování mi přišlo trochu těžkopádnější, více zaměřené na lidi než na příšery a mrzelo mě, že hlavní postava se objevila až v 2.polovině. Jak jsem ale již psala, nečetla jsem předlohu, takže je možné, že můj pohled je zkreslený, uvidíme tedy, co bude dál… ()