Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

Bigfuckman

Tohle byl film a role přesně šitá na míru Jacka Nicholsona. Starý, zaprděný cynik co se ubírá do svých neordinérních stereotypů ze kterých je vytržen obyčejnou číšnící, jenž ho zprvu nesnáší a jeho (ne)chtěný cynismus mezi ně staví bariéry. Krásný film o lásce, toleranci a pochopení toho druhého zcela odlišného člověka. Ať již teplouše či cynika. Nezapomenutelná Nicholsonova odpověď jeho fanynce na otázku: Jak to děláte, že umíte tak krásně popsat ženskou duši? Představím si chlapa, odmyslím si rozum a zodpovědnost. ()

L3G1ON4R

Pěkná povídka k zamyšlení s chlapíkem v čele, jenž je díky své nemoci uzavřen do svého světa pravidel a procesů, které musejí mít svojí posloupnost. Co se stane když se tento systém naboří, nám ukáže v čele Jack N. a rozmanitá servírka Helen H.. ()

Grondal

Pôvodne som mal pri tomto filme len 3*, čo mi hneď prišlo podozrivé, lebo som si z tohto filmu spomínal na toľko vecí, že to sa veru u mňa na takto hodnotené filmy príliš nepodobá. Toľkoto k tomu, prečo som sa v tomto prípade rozhodol dať tomuto dielku druhú šancu(+ možno kúsok zavážilo aj tunajšie hodnotenie). Po druhom pozretí, musím povedať, že je to jeden z tých filmov čo majú všetko, inteligentný scenár, geniálne dialógy, herecké obsadenie a v tomto prípade aj herecké výkony ku ktorým nieje čo dodať. Napriek tomu však nesiahnem po najvyššom hodnotený, z dôvodu, ktorý by mi kdekto mohol vmiesť do tváre, a to je dĺžka filmu. Napriek absencii hluchých miest, je film proste príliš dlhý, dejové linky by sa dali ukončiť na 1000 rôznych spôsobov, ale tento film ide stále ďalej a ďalej až som sa dostal do fázy, kedy čakal na koniec, a to nikdy nieje dobré. ()

Morous1

Výborný scénář a jedinečné herecké výkony Jacka Nicholsona a Helen Hunt řadí tuto romantickou komedii mezi moje nejoblíbenější. Přijmout život takový jaký je, je někdy složitější než se zdá:) Všem doporučuji. ()

bloody21

nasmál jsem se, ale přece bych po takovém filmu jen tak nešáhnul kvuli tomu slizkýmu hlavnímu herci..důvedem byl ten grifonek ktery hraje ve filmu :) ()

meemini

Našel jsem Verbala. Byl u popelnice a ládoval se tam hovnama. Nenechte se zmást tím, že to už lepší nebude. Je to hodně dobré! ()

kubilov

Krásný příběh nenapravitelného arogantního sobce, trpícího obsedantní neurotickou poruchou, kterého zahrál Jack Nicholson heroicky až přímo oscarově. Příjemná vlna, na které se film celé dvě hodiny vznáší dokáže diváka dokonale odzbrojit a přimět ho, aby neodtrhl oči od obrazovky po celou dobu. Všechny tři hlavní postavy a jejich osudy jsou důkazem toho, že i ta nejhorší životní situace se dá nakonec zpravit a i ten nejnenapravitelnější morous se dokáže polepšit. Jak už jsem podotkl, Oscar pro Nicholsona zaslouženě, s tím pro Helen Hunt si ovšem tak jistý nejsem. ()

slowfox

Krásná příjemná komedie o strašně nepříjemným dědkovi, kdo jiný by to mohl tak bravurně zahrát jako Nicholson, já myslím že nikdo. Celý film v podstatě stojí jen na jeho hereckém výkonu. ()

pmusic

Občas Jacka Nicholsona podezřívám z toho, že částečně musí být magor nebo cvok, protože zahrát to s takovou lehkostí jako on se snad ani nedá, pokud to ve vás opravdu aspoň trochu není. Pokud se chcete ze srdce nenuceně zasmát, doporučuji projekci této komedie. Miluju ty ironické hlášky, kterými Melvin častuje další protagonisty tohoto filmu.. zkrátka tohle nemá chybu! ()

Maxwell28

Skvělý! Fakt výbornej film o tom, jak se z mrzouta stane relativně citlivá duše. Jedna z mých oblíbených komedií. Nicholson je tady úžasnej jako vždycky a dialogy jemu šité na míru jsou znát a stojí za to. Škoda té příliš dlouhé stopáže. Ale jinak tleskám! ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 85%, Audience Score - 86% | FDb.cz - 84,8% | Stárnoucí mrzout v mistrovském podání Jacka Nicholsona a jeho absolutní protipól s tváří sympatické Helen Hunt - to už je jasný předpoklad pro skvělou romantickou komedií. Když se k tomu ovšem přidá originální scénář, neotřelé gagy, pohodová hudba Zimmera, tentokrát i vedlejší herci a - jak jinak - závěrečná poklona, kterou už jistě nemálo mužů využilo ku scvému prospěchu (trapas by nastal, pokud by "oběť" tento film již viděla ;), opravdu si skvěle zarelaxujeme! 90% ()

Petule3

Miluju tento film. Jack Nicholson je prostě TOP herec a takových už moc není a obávám se, že ani nebude. Helen Hunt jsem si právě tady zamilovala, stejně tak Grega. Hlášky jsou nesmrtelné, příběh krásně odsejpá...takhel má vypadat kvalitní film. ()