Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

solskjaer

Další dobrý tah Jacka N. To co dělá tento film tak hrozně moc dobrým, humorným a zábavným je jeho perfektní příběh, který jako by byl ušit Nicholsonovi přímo na tělo. Nevím jak je to možné ale přesně takhle si představuji Nicholsona v paneláku jako souseda:-)) ()

Arius

Jack Nicholson opäť dostal rolu naňho ako vyšitú. Zo svojím sa popasoval skutočne geniálne, zo psom tvorili nezabudnutelný párik, ktorý si budem pamätať ako ten najlepší, aj keď práve tento film nebude patriť k mojim naj.. Ešte lepšie to bolo keď sa Jack objavil pred kamerou s Helen Hunt, ako dvojici im to naozaj šlo, obaja podali excelentné výkony, s ktorých samozrejme viac utkvel v pamäti ten Jacka Nicholsona. Pre mňa však bolo zaukímave že som nehladal vo všetkom chyby, čo sa nestáva pri vela filmoch, čo bolo už vďaka vymenovanej hereckej dôveryhodnosti. Bol to taký lahký, ťažko sa tváriaci príbeh ktorý však dokázal pochopiť a stráviť každý. ()

bloodvomit

Jack Nicholson je opravdu pan herec. V tomto filmu má jeho postava tak silně vykreslený charakter, že se člověk soustředí pouze na něj a jen čeká "co z něj vypadne" ;-D ()

Zemi11

Dvě hlavní postavy se zprvu nenávidí, ale pořád se vídají. Aniž by si to uvědomili, zvyknou si na sebe. Začnou pochybovat, jestli to, co mezi sebou cítí, je nenávist. Za čas zijstí, že už bez sebe nevydrží. Vypadají, že jsou nezlomní, zásadoví a neporazitelní. Ale přijde den, kdy zjistí, že jeden bez druhého jsou poloviční. Proto jsou spolu! Možná, že to tak někde funguje i ve skutečnosti... ()

Maynard.

Od tohoto kousku jsem tedy čekal rozhodně více, než mi bylo dáno. Ani fantastičtí herci nedokázali zvednout moje hodnocení. Po pravdě, nevím kdo jiný, než-li "král" Nicholson by z toho mohl vymáčnout více. Film měl podlě mě daleko na víc, ale bohužel byl úplně zahrabán obyčejným scénářem, průměrnou kamerou a absolutně zbytečnou délkou. Opět jeden z těch, který si pustím až tak za 18 let :o). No a jak že se to říká? Lepší už to "rozhodně" nebude...Nebo snad ano? :o) ()

Lukoboss

Taková Nicholsonova oneman show. Právě díky němu je film opravdovým zážitkem, u kterého se člověk pobaví. Jedna z mála světlých chvil v televizním programu. ()

Sdoom

Skvělá komedie, která se neokouká ani na několikáté zhlédnutí. Jack Nicholson i Helen Hunt jsou naprosto fantastičtí a oba za své excelentní výkony dostali sošku naprosto poprávu. A stejně tak ode mě 5 hvězdiček. Edit 3.1.2015: Nejlepší romantická komedie (spolu s Po čem ženy touží), která kdy byla natočena, teď už to můžu říct s jistotou. Milá, dojemná, inteligentní, vtipná. Jediná drobná chybička je v závěru, který je trošku zbytečně natahován, ale zase o to déle se člověk může kochat půvabnou Helen Hunt a obsedantním Jackem Nicholsonem. (Blu-ray, orig.) ()

kenkaku

Obrovské štěstí a jedinečná věc. Tolik vynikajících herců pohromadě pracujících na komedii se jen tak nepoštěstí. K tomu námět a brilantní scénář naplněný jednou brilantní hláškou nebo situací za druhou: "seznamte se: Servírka Carol... Teplouš Simon." a romantický nádech nad tím vším je prostě dokonalá kombinace a to nejlepší co mohl Jack Nicholson (komik) natočit. ()

gutshoter

Příjemný film na pobavení a hození do dobré nálady. Jen se nedokážu zbavit dojmu, že kdyby sehrál hlavní roli někdo jiný než boží Nicholson, film by svou dynamičností šel minimálně o jeden level dolů. Takto se mi to líbilo a téměř nic bych nevytýkal. Snad jen poměrně ospalejší střední pasáž filmu, která ale musela navázat na grandiózní finále, jež je také absolutním vrcholem a tak to má být. Jestli to musí být zrovna u komedie, toť otázka. Já vím pouze to, že jsem se slušně bavil. ()

MurielRezek

Nejromantičtější vyznání lásky Jacka Nicholsona Helen Huntové „ ..kvůli vám se pokusím i polepšit". Geniální film, geniální Jack Nicholson. Citlivý, milý a něžný příběh ve vynikající komedii. Pro tenhle film mám zvláštní slabost. LEPŠÍ UŽ TO BÝT NEMOHLO. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

herr_carter

Helen Hunt, och......tady je tato krásná herečka asi úplně nejkrásnější, co se jejích filmových rolí týče, obecně - skvělý film..............moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

klúčik

Pre mňa výborná komédia - fantastický J.Nicholson vo fantastickom českom dabingu. Jack tu ukázal, aký je herecký tip (ufrflaný milovník). Opäť sa ukázalo , že aj američania vedia natočiť výbornú komédiu. Tento film mám rád 95%. ()

velkyvezir

Výborná inteligentní americká komedie s naprosto perfektními hereckými výkony v čele s Jackem Nicholsonem, Helen Huntovou a Gregem Kinnearem. Když jsem film viděl poprvé, nemohl jsem uvěřit tomu, že Američané jsou chopni natočit opravdu inteligentní komedii. Nicholson si viditelně užívá postavy psychicky narušeného spisovatele, jehož porucha se projevuje v chorobné čistotě. Nicholsonovi výborně sekunduje neuvěřitelně sexy Helen Huntová (kterého chlapa nedostala scéna v koupelně, tak není normální). Greg Kinnear v roli homosexuálního malíře doplňuje ústřední dvojici skvělým výkonem člověka, ke kterému se všichni chovají jako k nenormálnímu, ačkoliv je v podstatě v celém filmu jediný normální.:-) Film kombinuje vtipné scény (Nicholsonovy scény v restauraci či s Kinnearem) s epizodami emočně nabitými (scéna s alergologem), aby gradoval do předpokládaného, ale nijak kýčovitě podaného happy endu. Film, na který se znovu a opakovaně rád podívám. ()