Tri oriešky pre Popolušku

• Československo Tři oříšky pro Popelku (viac)

Netradične poňatý klasický príbeh patrí už dlhé roky medzi najpopulárnejšie rozprávky, ktorého divácka obľúbenosť je naozaj trvalá. Ide o známy príbeh o sirote Popoluške, ktorú macocha po smrti otca vyhostila medzi služobníctvo a netúži po ničom inom, len aby jej dcéra Dora očarila mladému a krásnemu princovi. Popoluška však nemieni pasívne znášať svoj osud odstrkovaného dievčaťa. Milej a dobrej dievčine pomáhajú aj tri zázračné oriešky, v ktorých vždy nájde to, čo potrebuje: poľovnícke oblečenie, plesovú róbu i svadobné šaty. Aj keď si to jej nevlastná matka nepraje, vďaka Popoluškinej kamarátskej povahe a dobrosrdečnosti učaruje princovi ešte skôr, ako sa v zamaskovaní zjaví na tradičnom kráľovskom plese... (TV Markíza)

EuPhOrY.

Mám jednu vánoční alergii... Říká se jí Popelka... Já ten film ze srdce nesnášim, jen mi to kazí Vánoce...Už to dávaj asi 30 let v kuse, takže je to takovej zvyk asi jako že je k večeři kapr a salát... Nemám jí rád, deptá mě to... 1* ()

Dejvidos

Táto rozprávka je pre mňa vždy vyvrcholením roku a 24.12. sa na ňu teším celý deň. Samozrejme že si ju pozriem aj ráno v repríze :) ()

Pukancek

Neviem si predstaviť Vianoce bez tejto rozprávky. Česká klasika s Libušou Šafránkovou. Popelkou chcelo byť hádam každé malé dievčatko. Ja osobne som vždy chcela tie oriešky :)) No princezná je predsa len niečo viac :) I keď Popoluška si musela prejsť cestu 3 kúzelných orieškov a princ musel uhádnuť hádanku a nájsť svoju vyvolenú podľa črievičky a až tak mohli spolu žiť šťastne až do smrti :) Zbožňujem filmy, ktoré pretrvávajú u divákov aj po dlhom čase. Je to len dôkazom skvelého a kvalitného filmu. Takže mi nič iné neostáva ako sa pohodlne usadiť, prikryť sa dekou a zapozerať sa do rozprávky všetkých dôb :) 5* ()

psycholog

Bez výhrad jedna z nejlepších českých pohádek( respektive česko - německou, abych byl přesný). Vorlíček je král českých pohádek, i když novodobé už nebyly to, na co jsem byli zvyklí. Kája je prostě kája a kvůli němu nikdy nemůže býti 5*. ()

Mirešák

Tato pohádka nesrší vtipem a hláškami jako jiné mé oblíbené pohádky (i když místy vtipná je, rozhodně na tom nestaví). Proč tedy plné hodnocení? Dost nejasná odpověď by byla, že i tato pohádka má své kouzlo. A v čem spočívá? Inu nejspíš v pěkné hudbě či Popelce, která diváka stále překvapuje novými featurami. Dále bych ještě scénář pochválil za skvělé vypořádání se s množstvím oříšků (v předloze jsou všechny na jedno brdo, zde každý posouvá příběh dopředu) a za to, jak podobné jsou povahové rysy prince a Popelky -- jejich láska na konci tak totiž působí přirozeně, snad nejvíc ze všech pohádek. ()

Soar

Keď som mal 10, tak som na tom fičal. Teraz ma to otravuje. Rok čo rok je to na Vianoce na každej slovenskej a českej stanici. Byl jednou jeden král, Pyšná princezna sú rozprávky, ktoré môžem pozerať donekonečna a nikdy ma neprestanú baviť, alebo ako v prípade Popolušky, sa mi zhnusiť. ()

Basketak8

Je zvláštní, jak se tato pohádka u mě zapsala do paměti. Nejdřív jsem ji neustále sledoval jako malý capart, až do té doby, než se mi kazeta do VHS úplně rozbila. Poté jsem ji také viděl v němčině (ve škole) pod titulem Aschenputtel. No a nakonec si ji někdy pustím i teď. Je to nádherná pohádka se skvělými herci a nádhernými herečkami, podle mého názoru nejlepší česká pohádka vůbec. Zimní prostředí ještě umocňuje celkovou atmosféru. 10/10 ()

thymus

Patří a bude patřit k nejoblíbenějším českým filmům a Libuše Šafránková bude asi nejkrásnější naše princezna. Jen je škoda, že ryze česká pohádka je celá zabalená do německého kabátku. To mi na ní vadí, a proto nemůžu hodnotit víc než čtyřmi hvězdami. ()

pelegryna

Vždy před vánoci si vzpomenu na Popelku....V našich luzích a hájích v tomto žánru jasně nejlepší a nepřekonané dílo....Od obsazení, kamery, výpravy a nakonec hudby.Vzácná sešlost talentů ve všech směrech. ()

N.Y.152

Tuhle pohádku mám prostě nejraději. Snad si ani neumím představit, že by Popelku hrál někdo jiný než Libuška Šafránková. Nezapomenutelní jsou jistě i ostatní herci a navíc se Vorlíčkovi podařilo vykouzlit bezchybnou pohádkovou atmosféru, která dokáže vrátit dospělé do svých dětských let. ()

El_Barto

Jeden z nejlepších českých filmů v historii a rozhodně nejlepší pohádka v česku (možná i na světě), Bez "naší Popelky" si už vánoce nedovedu představit!! Nádherná hudba, skvělí herci, krásná krajina (původně se měla natáčet v létě ale takhle to je NÁDHERA). Stejně jako třeba u Krakonoše a lyžníků mě vždycky šíleně dojme hudba (u filmů nikdy nebrečím ale ta hudba je dokonalá)!!! Odpad nebo max 2* může dát jenom opravdový ignorant. ()

BStone

Je třeba shlédnout každý rok alespoň jednou. Nejlépe na BD, DVD, bez reklam a v klídku. Maximální porce pohádkové romantiky a dojetí, podpořená fantastickou hudbou.Neokoukatelné, jednoznačný český skvost, pro malé i dospělé . Klasika 100% ()

bajunta

Zlatá a asi v perwollu stále praná pohádková klasika, protože tohle ten svůj jasnej lesk jen tak neztratí. Když pomyslím, že mí rodiče na to šli na první rande... (Ale bylo vyprodáno, takže museli na Sto pušek). I tak na to koukám :-). ()

borboleta

Bez některých věcí si neumíme představit správné Vánoce - bez stromečku, bez dárků, bez bramborového salátu a samozřejmě bez Popelky. A vůbec nezáleží na tom, kolikáté Vánoce to pro nás už jsou. ()

Bila_pani

Klasika všech klasik, která se mi asi neomrzí nikdy ;) Na Libušku Śafránkovou i Trávníčka se moc hezky kouká, to samé na tu sovu *__* Nádherné prostředí, zima, zámek, hudba, taky vtipné momenty (když si princovi nohsledi dělají srandu z dvorských zvyků - hodina smysluplné konverzace, kdo by toho byl dneska schopen :D) a Růžičková jako Droběna je jedna monstrózní, rudá, děsivě smějící se třešeň na pomyslném dortu :D. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)

Zemřela Libuše Šafránková

Zemřela Libuše Šafránková

09.06.2021

Z Prahy přichází velmi smutná zpráva. Svět českého filmu dnes opustila filmová, televizní a divadelní herečka Libuše Šafránková. Před pouhými dvěma dny přitom oslavila své 68. narozeniny. O úmrtí… (viac)

Zemřel režisér Václav Vorlíček

Zemřel režisér Václav Vorlíček

06.02.2019

Legendární český režisér Václav Vorlíček zemřel ve věku 88 let. Tvůrce řady známých českých klasik jako Tři oříšky pro Popelku, Arabela nebo Dívka na koštěti zemřel v pražské nemocnici, informaci… (viac)