Mach, Šebestová a čarovné slúchadlo

• Česko Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (viac)
Komédia / Rodinný / Fantasy
Česko, 2001, 94 min (Alternatívna 101 min)

Zdá sa, že kúzelné sluchátko dokáže naozaj všetko. Hoci aj prepísať kreslenú rozprávku do sveta ľudí a tak sa Mach, Šebestová a Jonatán ocitnú vo vilke malého mesta, kde žije babička s vnukom Jakubom, ktorého rodičia sú služobne v Číne. Lenže to, čo je v rozprávkovom svete celkom bežné, medzi ľuďmi hraničí s bláznovstvom. A tak jediné, čo k tomu možno ešte dodať je, že vypukne totálny chaos. A to je sluchátko stále v moci chlapca s okuliarami a dievčaťa s červenou mašľou. Čo ale v prípade, keď sa sluchátka zmocní niekto nepovolaný? (STV)

Jackal07 odpad!

Byl jsem přinucen se dívat na cca prvních 30 minut a jediné vysvětlení je, že tvůrci největších tuzemských pecek totálně zešíleli nebo jsou senilní. Scénář je slátanina. Vedení herců je výsměch a to i takových es jako Zázvorková. Sice jsem ze Zlína, ale stydím se za to, co v posledních dekádách produkují místní ateliéry. No a jak se k tomu dostal PAN skladatel Ondřej Soukup (bez ironie), to mi hlava fakt nebere. ()

PowPow

Podobné filmy a pohádky z nedávné doby bývají hodnocené optikou dospělých, a mají zpravidla daleko nižší hodnocení, než ty staré, které si všichni pamatují ještě z dětství. Asi jsem jeden z mála, které tento film v době vzniku zastihl ještě jako dítě, a můžu s klidem říct, že jsem si ho oblíbil dokonce víc než původní seriál. Viděl jsem to mockrát a pokaždé jsem se tehdy naprosto královsky bavil. A nejen já. ()

Ruben

Dávám 1*, protože natočit film není lehký a je tam Lanďák. Zároveň ale právě přesně tohle nechápu, protože tak vypatlanej dětskej film jsem ani nečekal, že jsme kdy vůbec natočili ... ()

topol999

Tož, toto bylo hodně špatné, dokonce originální kreslené verzi nedůstojné!! Líbil se mi jen ředitel Nárožný a tatínek Jirka Lábus. ()