Mach, Šebestová a čarovné slúchadlo

• Česko Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (viac)
Komédia / Rodinný / Fantasy
Česko, 2001, 94 min (Alternatívna 101 min)

Zdá sa, že kúzelné sluchátko dokáže naozaj všetko. Hoci aj prepísať kreslenú rozprávku do sveta ľudí a tak sa Mach, Šebestová a Jonatán ocitnú vo vilke malého mesta, kde žije babička s vnukom Jakubom, ktorého rodičia sú služobne v Číne. Lenže to, čo je v rozprávkovom svete celkom bežné, medzi ľuďmi hraničí s bláznovstvom. A tak jediné, čo k tomu možno ešte dodať je, že vypukne totálny chaos. A to je sluchátko stále v moci chlapca s okuliarami a dievčaťa s červenou mašľou. Čo ale v prípade, keď sa sluchátka zmocní niekto nepovolaný? (STV)

horovska

No uff, to je tedy slátanina. Horkou jehlou sešívaný pokus o převedení skvělé kreslené předlohy do filmu. Zmatené, bez trochy pokusu o logický souběh událostí, nedbale natočené s šílenou hudební složkou. Proč se v Číně mluví česky a proč se všem kouzlům nikdo nijak zvlášť nediví - to už je jen malý detail. Škoda času paní Janžurové a Zázvorkové a jako vždy vynikajícího Nárožného, pro tak odfláknutý počin. A škoda asi čtyř skvělých a vtipných skečů, které by slušely pořádnému filmu a tady budou zcela zapomenuty. ()

Judy24

Když jsem to teď po deseti letech viděla znova, zděsila jsem se, ale když jsem na tom byla jako malá holčička v kině, tak se mi to moc líbilo. Nějaký půvab to tedy mít musí. ()

topi80

Zase tak úžasný film to asi nebyl, když si z něj moc nevybavuju, na druhou stranu, pamatuji si, že jsem dokoukal do konce a celkem se chvílemi bavil. Jedna hvězda je málo, dvě jsou trochu moc. ()

Stejšn

To si snad pan Vorlíček dělal prdel. Hrozný film, navíc nechápu jak může být pro děti, když se to tam jen hemží slovy jako "debile, pitomče" apod. A co ten vietnamskej karatista? Od odpadu to zachraňuje jen existence Kameňáků apod. ()

yaqwsx

Nic jsem nečekal, ale i přesto jsem byl lehce zklamaný. Šílené vaření z vody, ke konci hodně cáklé (to by mi nevadilo), ale když tomu neodpovídá zbytek filmu, tak to působí spíše trapně. ()

nooly

Hoši by měli na tabuli stokrát napsat "nebudu skákat přes osu". Slabý film plný tristních hereckých výkonů. V tomto ohledu jsem byl nadšený alespoň z paní Janžurové. ()

anyonecek

Nepovedená filmová adapatce tak krásného seriálu. Tohle nemělo vůbec vyjít ven, protože je to totální hovadina, která bohužel jen kazí celý seriál. ()