Pre lásku niekedy musíte obetovať všetko a ísť kvôli nej hoci aj na dno zradného jazera. Zlá jazerná kráľovná premenila sedem princezien na labute a väzní ich. Princeznej Odette sa však podarí utiecť, ale jej radosť zo slobody netrvá dlho. Hneď, ako ju na zámku vidí Rudovous, poradca Jazernej kráľovnej, berie ju zo sebou späť do Jazernej ríše. Princ Viktor stojí pred ťažkou úlohou. Bez možnosi zabudnúť na krásnu Odettu ho otec chce oženiť s jazernou kráľovnou. Viktor je však odhodlaný ísť za hlasom svojho srdca a krásnu princenú nájsť. (STV)

ex.it

Jako většina starších českých pohádek - pravý příběh s čárami, láskou, královstvím a protiklady dobro/zlo. Mám ji ráda. ()

Véronique

Jezerní královna patří mezi nejpovedenější novodobé pohádky. Slušný hlavní pár, i herci ve vedlejších rolích - především Jiřina Bohdalová jako "paní Vodníková" ("Drahá, ty kouříš?!" - "E, ehm, ne...":) Také hudba (jejíž výňatky jsou původem z proslulého "Labutího jezera"), která pohádku doprovází, je kouzelná. Zápornou stránkou tak zůstává hlavně nepoměr mezi světlým a tmavým prostředím ve prospěch druhé možnosti... Nutno říci, že dle Vorlíčka to bylo na přání německých producentů. I tak "Jezerní královna" slušně plní poslání moderní romantické pohádky. ()

Steffa

Jezerní královna není uplně špatná pohádka, ona to vlastně ani není pořádná pohádka...je příliš ponurá, depresivní a to je vlastně to jediné co se mi na ní líbí...bohužel po skončení jsem měl pocit, že se tam za těch 90 minut ani moc nestalo a to fakt není dobře... ()

Torpid

Chýlková je borec, Schneiderová měla krásnej ksichtík a jde o celkem originální pohádku. V tý extra bídě posledních 20 let české pohádkové tvorby dávám 3*. Němci to měli tak akorád platit. ()

papaguy

Podnodnocená pohádka. Občas až thrillerově surrealistická atmosféra. Náš kluk na to se zájmem koukal právě v těch momentech, kdy byl zobrazen podvodní svět, nebo se tam dělo něco dramatičtějšího. Jinak ho hrané pohádky ještě moc neberou. Pohádka měla zjevně slušný rozpočet a trikově a výpravou ho dokázala proměnit v něco magického a fungujícího. Princův sluha byla výborná postava. ()

HonzaMag

Průměrná pohádka, která patří k tomu lepšímu co se v "porevolučním" období natočilo. Zajímavá hudba od Ondřeje Soukupa. Neskutečně prkenný představitel prince. ()

Oonika

Byla hodně znát ta zahraniční spolupráce, v ryze české pohádce by některé věci neměly místo. Ale Ivana Chýlková si střihla výbornou zápornu roli! ()

Acrobat

No tak tu sa skáče rovnými nohami do vyrvaru udalostí, pri ktorom si musím vyrozprávať časť predošlého deja sám. Potom to však scenár preloží tými istými scénami (Bohdalka sa ako kapor mení snáď x-krát tam a von tam a von). NA záver všeci zistia že treba končiť a zbúcha sa to jedno cez druhé. Na druhej strane dobrá temná strana, nie hlúpa, excelentné zranenie princeznej, deti sa musia pozerať na to, ako ich druha ide zožrať odporná piraňa. Detaily ktoré potešia. Herci hrajú a masky sú decentné. Hudobný doprovod chytľavý a taktiež striedanie vody a zeme. Som spokojný a Vorlíček vtiahol rozprávku do vôd ľahkého, ale kultivovaného rozprávania. (videné 23.12.2015,STV1) ()

Jonatána

Myslím, že jsem tuhle pohádku od začátku do konce viděla dnes poprvé. Jako dospělá jsem to docela dala, díkybohu za paní vodníkovou, která byla tak mile pohádková. Jinak jako dítě bych se asi bála. Hlavně scén s rybičkou. Když tam byl ten klučina, jako děcko bych asi utekla a měla z toho zlé sny. Jinak Jitka Schneiderová byla krásná, jen mdlá (no, ona ani nic jiného hrát nemohla, prostě labuť), Jan Hrušínský jako Štěpán mě bavil a Ivana Chýlková byla krásně zlá, ještě Miroslav Táborský ji pěkně doplňoval. Ostatní bez chuti a bez zápachu. Když mám KOPR a strašně se mi nechce dělat, co mám, tak se i na tohle kouknu. Jinak asi ne. :-) ()

Armin82

Kolem tohoto roku, vzniklo několik pohádek ve spolupráci s německou stranou a legendou Václavem Vorlíčkem. Jezerní královna, Pták Ohnivák či Kouzlený měšec. Kvalitativně jsou na tom všechny podobně, ale u Ohniváka je aspoň skvělý Roden a krásná Tina Ruland u Měšce opět Tina, ale k ní se přidal i skvělý Saša Rašilov, Mahulena Bočanová nebo skvělý sluha v podobě jiného Hrušínského Huhla :-) Tady jsou až na Chýlkovou výkony herců nevýrazné až tragické. Hlavní hrdina s princeznou Odettou tomu taky moc nepřidali. Jan Hrušínský hroznej jako ve většině svých rolí a dlouhodobě si myslím, že po svém otci nepodědil ani trošku talentu. Za mě 40% a jen další ukázka toho, že v 90tých letech jsme měli zlaté časy našich pohádek dávno za sebou. ()

Tiiso

V pohádce, tedy v její realizaci se objevují, pomalu se rozvíjející aspekty dnešního původního zpracování pohádek. Taková špatně zachytitelná umělost, či jalovost obsažena na příč všemi oblastmi příběhu a zpracování. Je znát že peníze rozhodují o všem, kde jsou tam je podání vyšší, kde ne tak naopak. Kde může fungovat skrytá reklama tak ji skoro vždy najdu. Díky tomuto všemu je pohádka špatným uměleckým výtvorem, který nedokáže naplno uspokojit mé smysly natož pak emoční potřeby. ()

PaRi

Celkem mi z duše mluví komentář flankera27. Ty dvě hvězdičky za to, že přeci jen tahle pohádka leží výše než Troškovy skvosty. ()