Dragon Ball

• Japonsko ドラゴンボール (viac)
Japonsko, (1986–1989), 61 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Akira Torijama (komiks)

Masako Nozawa, Džódži Janami (rozprávač), Hirotaka Suzuoki, Mami Kojama, Majumi Tanaka, Naoko Watanabe, Šigeru Čiba, Takeši Aono, Teššó Genda, Hiroši Ótake (viac)

Príbeh malého chlapca Son Goku s opičím chvostom, ktorý nevie čitať a písať, nikdy nevidel ženu a nevie čo je to zlo. Po smrti dedka žije v horách sám. Jeho snom je byť najlepším bojovníkom na svete. V jeden deň stretne Bulmu, ktorá hľadá Dragon Bally. Po získaní všetkých siedmich splnia Dragon Bally akékoľvek želanie. Son Goku sa rozhodne pomôcť Bulme a postupne spoznáva svet. Stretáva nových ľudí (dobrých aj zlých) a tak získava aj nových priateľov. (hito)

Recenzie používateľa John8 k tomuto seriálu (1)

Dragon Ball (1986)

Anime které je straší než já a i v roce 2013 ( viděno prvně) sebejistě předvádí význam slova nadčasové. Hlavní hrdina Goku je nejen líbivý a zábavný, ale zároveň zapálený pro oběvování všech zákoutí jeho velkého a pestrého světa. Dragon ballu rád říkám ultimativní anime protože střídá jednotlivé žánry a zaměření tak rychle a přitom tak plynule že si změny kolikrát ani nevšimnu, jistě většinou je to boj, ale i školní humor romantika, nebo jen přímo hloupost jako Penguin Village (její existenci v tomhle vesmíru stále úplně nechápu :D). K tomu tématu jsem vytvořil i hru kterou praktikuji na kohokoliv kdo se mě na anime zeptá, začnu popisovat prvních pár dílů v rychlejším sledu a čakám kdy mě posluchač zastaví :D [Možné SPOILERY] a je to asi tak: "Dragonball je o 12-letém chlapci (Gokuovi) s opičím ocasem, kterého najde v džungli 15letá dívka na motorce kterou může složit do velikosti pilulky když Goku loví tygry, po společné noci a hodině anatomie, se vydají na hledání hledat kouzelné kuličky (Dragon Bally), v první vesnici však narazí na prase v komunistické uniformě se schopností transformace terorizující vesnici ..." A dál jsem se nikdy nedostal :D (v zásobě jsem měl ještě želvího muže který Gokuovi daruje pojízdný mrak a dívka která ve 4 letech zabije helmou dinosaura :D a to stále nejsem u epizody 10 :D [Konec Spoilerů] Dragon Ball je prostě jízda kterou jsem ani nečekal, ale užil jsem si ji a hodlám si ji užívat i dál. 5* ()