"Muzikál totalitního věku" je podtitul snímku Kouř, ve kterém vycházel Tomáš Vorel ze svého druhého pověstného školního filmu ING. (1985), jenž zde však doznal mnoha změn. Zůstala vlastně jen osa příběhu: mladý inženýr přichází na své první působiště se záměrem pracovat, což se však v bizarních poměrech éry posledních let totalitní křeče ukáže být šokujícím výstřelkem. Mirek svým neobvykle normálním postojem uvede do chodu běh "místních" dějin, a tak společenské zlo (zosobněné nekompetentními šéfy) je aktuálně svrženo spravedlivě rozhořčeným, probuzeným davem a jsou nastoleny nové pořádky, které však v mnohém začínají připomínat pořádky staré, obrácené naruby. Na scénáři spolupracoval s Tomášem Vorlem vedoucí jednoho z divadel Pražské pětky, Lumír Tuček z Recitační skupiny Vpřed. Snímek má poetiku typickou pro zmíněné společenství: prolínání vážného s nevážným, ironie s obdivem, reality s bizarností, skutečnosti s absurditou. (oficiálny text distribútora)

Krastom

Úplně jsem nechápal, jaká byla hlavní myšlenka tohoto počinu. Měl jsem při sledování smíšené pocity. Po nějaké době sledování jsem však pochopil, že je to pravděpodobně umělecky ztvárněná satira na bývalý režim. Zajímavý počin i po letech. ()

Edge_666 odpad!

Tak na toto asi nikdy dost zhulený nebudu. Nějak jsem nepobral to vysoké hodnocení. Ale chápu, že u nás nikdo nečte Blesk, všichni sledují ČT2 a Sklep je taková intoušská povinnost. Pár věcí, které jsem si ujasnil: Vorel byl vždycky špatný režisér i scénárista, Holubová byla vždycky hnusná a Dušek byl vždycky blb. ()

tehol

Pro mě teda strašně divný film. Po 15 minutách jsem to chtěl vypnout, protože to přehrávání a celkově uplně divné chování bylo pro mě příliš, navíc tak divná hudba(po 3. divné, asi je ten film fakt divný)... Ale nakonec jsem rád, že jsem to dosledoval, hlavně kvůli té holce. A taky Arnoštkovi samozřejmě. A taky kvůli tomu jak Dušek zmlátil Holubovou(jj trochu creepy). A taky se mi líbilo, jaky tam mají hezký vzduch, když přišlo to jaro. A taky Duškovo "jsem kurva" nebylo špatné. A ten barman :D. No nakonec to bylo docela dobré (pomyslně přidávám k hodnocení 1 hvězdu, ve skutečnosti ne). ()

doom.cz

Těžký bizár odrážející uvolněnou atmosféru přelomu dvou režimů. Úžasná choreografie, úžasné texty, úžasná kamera a propracované detaily. ()

Tenzo

Skleparna kterou by měli pouštět v občanské nauce. Sice nemám rád muzikál jako žánr, ale tady se to dá přetrpět. ()

strojar96

Jednou za čas jsem si pouštěl na Tubě Arnoštkovo FAJN, ale k filmu jsem se dostal až po pěti letech, co song znám. Nečekal jsem absolutně nic, spíš totální bídu a díky tomu jsem byl mile překvapen. *Spoiler alert* Skryté tajemství projektu a jeho pomalé odkrývání mě donutilo drhnout nosem o monitor. Hltal jsem to. Spojitosti postav byly předvídatelné, přesto skvěle udělané. Za mě 5 hvězd za neuvěřitelný překvapení. Mělo to všechno. Tajemno, love story, smrt, sex, napětí (hlavně na konci). DOPORUČENÍ: Koukni na to bez myšlení. Neutvářej si názor během filmu, počkej na konec. ()

Semtex.cz

Svůj první komentář musím věnovat tomuto filmu. Na mě je to prostě moc ujeté. Jedna hvězdička je za kritiku minulého režimu, který jsem sice nazažil, ale ani bych zažít nechtěl. Druhá hvězdička je za krásu Lucie Zedníčkové. ()

marhi

Geniálně dokonalé, dokonale geniální. Poprvé jsem to viděl tak v patnácti. Jako ok. O pětadvacet let později, to ještě více uzrálo. Ta poetika totální beznaděje mládí. Nedoceněný film. ()

andydufrsn

Jedna hvězdička za fešandu, mladičkou Zedníčkovou, jedna hvězdička za perfektní zobrazení šedi a špíny konce osmdesátých let. Navíc to bohužel nevytáhne ani Arnoštek. ()

vksadek

Z filmu jsem nadšený a je mi líto, že jsem ho neviděl dřív. Mohl bych lépe reagovat na lidi, co používají hlášky z tohoto filmu A za mě uplně nejlepší dialog: - "To se přece týká nás všech, včetně Vás. Protože jestliže se to prosadí, tak Šmíd bude muset odejít." - "Ale přijde tam jinej hajzl. To nemá cenu." ()

pupidup

Pecka,pecka,pecka... na sklepaky to neni moc přetažené..rekla bych dokonce,ze Vorel to proste skvele vyvazil. A patou hvezdu za pravdu,kterou jsem jeste ja zazila,kdyz jsem nastoupila do prvniho zamestnani a moje sefova "Šmidova" nemela ani dodelanou stredni,ale studovala VUML,aby si dodelala vzdelani! 😁 Nemate pocit,ze mame ale stale nejakeho toho Šmída za zadkem?? ()

stuj

Z dnešního pohledu je to už velkej úlet. Ale chápu, že svého času to mohla být kultovní záležitost. Ulítlá alegorie na pořádky za komančů. ()

A_Shearer

Zlatá doba přelomu 80. a 90. let. Skvostně nápaditý film plný dnes už ikonických scén a hlášek. A Vorel se svým několikrát nuceně předělanym scénářem, který ho ale dovedl o několik levelů výš, než se od té doby kdy dokázal doplácat. Jako nejlepší tanečník diska dávám božímu Arnoštkovi 10 z 10. ()

jaycesmile1

Po prvním shlédnutí jsem to moc nepobral. Možná jsem se moc nesoustředil, nebo co. Na druhý pokus už byl zážitek trochu lepší. Ovšem potřetí se už dívat nebudu. Pro mě podprůměrný film, u kterého vlastně ani nevím o čem byl... ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

22.06.2019

Letošní ročník MFF Karlovy Vary se koná od 28. června do 7.července a opět přináší atraktivní nabídku filmových titulů. Zahajovacím filmem bude snímek Po svatbě, který doprovodí tvůrčí delegace –… (viac)