Tento deň by bol ako každý iný, keby sa na oblohe neobjavilo “niečo”, čo zabilo otca súrodencov Haywoodovcov. Bolo to UFO? Alebo existuje racionálnejšie vysvetlenie? Nikto nič nevie. Isté je len to, že to, čo sa deje okolo malej konskej farmy, kde žijú OJ (Daniel Kaluuya) a Emerald (Keke Palmer), je čoraz znepokojujúcejšie a naberá to na obrátkach. Zatiaľ čo oči senzácie chtivých  amatérskych ufológov a záhadológov sa upierajú k oblohe v snahe zachytiť aspoň na chvíľu kúsok lietajúceho taniera, oči Haywoodovcov sa upierajú k zemi. Nemôžu predsa uniesť toho, kto sa na nich nepozerá. Alebo toto pravidlo neplatí? (Cinemart SK)

david141474

Ty vole něco takovýho se jen tak nevidí. Celým filmem je cítit velmi kulervoucí atmosféra, která se jen tak nevidí. Finále filmu je sice hodně ujetý, ale ty vole neskutečnej zážitek kterej se každej den nevidí. Děj neuvěřitelnej, herci skvělý, hudba ušla, ale tohle bylo kurva skvělý, hlavně ta atmosféra. Doporučuju úplně všem, nezáleží na tom zda máte rádi horory nebo ne. Pokud chcete být obohaceni o velmi kvalitní film s trochu ujetým koncem a kulervoucí atmosférou, tak se podívejte právě na tento film. 10/10 neskutečnej zážitek, který jen tak nezažijete! (Olympia - 18.8.2022) ()

Repa_02

Film není špatný, je jen prostě nevýrazný ve všech ohledech. Naprosto WTF moments jsou s tím šimpanzem a příběh Fung Ding Dunga který stejně nezajímavě skončil jako začal. Velice se mi na filmu líbilo že tam nepropagovali LGBT jenom jednou to tam zmínili= veliké++. Doporučuji samozřejmě Gaychymovi jakožto veliký milovník koňů a jejich příbuzných:) ()

KaterinaSkop

Nejtěžší je prokousat se tou hodinou ničeho, kdy se jen pozvolna tvoří autosféra a představují postavy. Pak to ale dostane spád a film je skvělý. Viděno zatím dvakrát, asi na to půjdu ještě potřetí a snad už konečně pochopím tu opici. ()

fandimir

Film se v prvních dvou třetinách jeví jako krásný mysteriózní ufounský horor-thriller, zvlášť při té scéně, kdy prší krev jsem si opravdu říkal, že to bude na vysoké hodnocení. Pak z toho ale samozřejmě musí vzniknout nesmyslná akční blbůstka a něco jako "závěrečný fight" který si tvůrci mohli odpustit. /60%/ ()

Syndrom

Povinnost do kina. Burácení talíře, hudby, řhání koní a všechny ty bizár audiovizuální detaily je třeba vidět a slyšet v maximální kvalitě. Neřek bych, že za Peela to tady odrežíroval kameraman, poděvadž už v Uteč bylo znát, že má režisér silnou vizuální naraci. Kameraman to jen víc nahulil a zvětšil - místo drobnokresby ksichtů, scifi spektákl. Má to ten Interstellar efekt, že tam fakt ste, ne že se díváte na sestříhaný divadlo nebo malování v pohybu. Vono je samozřejmě hodně jiný, když se díváte na fotky i blbejch Tater, oproti tomu když stojíte na špičce Kriváně a čumíte na polskou hranici v nedohlednu. Nebo když si u umyvadla umýváte obličej vodou, zvednete hlavu a v odrazu zrcadla je klaun. Lynch byl v tomhle hodně napřed a jsem rád, že s tim minimem novejch srágor co vidim, můžu pro sebe zaznamenat nějakej progres ve filmový řeči. Jedna hvězda dolů protože na to jak je to dlouhý to moc skáče mezi nápadama, místo abysme se k nim normálně dopracovali (zase televize) a má to moc ujetej, nedůvěryhodnej konec (zase King). Shyamalan i Spielberg použiti dobře. ()

nicolePavs

Od půlky filmu jsem se nemohla dočkat konce. Za mě absolutně nudný a pomalý začátek. Vše se semlelo v poslední půlhodině filmu a stejně to mělo děj hodný “Béčkového” filmu. Prvnky hororu tu byly pouze v jedné scéně. Znovu se na tento film určitě nepodívám. ()

halberdier

Ačkoliv nejsou oba předchozí Peelovy filmy žádné přelomové díla, přinesly svěží vánek do horrorového žánru. Nejen že jsou chytře napsané a zručně zrežírované, ale oba obsahují na tento žánr i nějaký přesah a poselství. To o co se předchozími filmy pokoušel na poli horroru, tak se teď pokusil i v žánru sci-fi. A povedlo se to tak na půl. Peele opět ukazuje, že je zručný a nápaditý režisér, spousta záběru je úchvatných a originálních (aby ne když za kamerou stál Hoyte van Hoytema) a chytře a originálně je tu zacházeno s UFO tématikou. Ale tentokrát mě to zas tolik nechytlo. Peele opět naservíroval dobrou filmařinu, dobré herecké výkony a opět i nějaký ten přesah, který ale ne každý bude hledat nebo v něm bude chtít vidět. Tentokrát tomu něco chybí, abych byl spokojenější. I tak se ale těším, co dalšího Peele natočí, protože se nebojí přinášet svěží a originální myšlenky. (7/10) ()

janinka123

Předchozí dva Peelovy filmy mě minuly, takže nemám srovnání jako někteří jiní uživatelé. Nene byl po všech stránkách neobvyklý film, který se rozjížděl velmi nenápadně. První část nebyla tak úplně zajímavá a sloužila spíš jako takové představení postav. Tuto pozvolnou atmosféru poté vystřídaly svižnější noční scény, které už dokázaly nastavit tu správnou atmosféru, která nebyla ani tak hororová, jako spíš nepříjemná. Zvláště působivá byla scéna s krví na domě a poté flasbacky na šimpanze, který zešílel. To samotné ,,monstrum" také nevypadalo nijak hororově - nejdříve připomínalo létající talíř, po roztažení vypadalo skoro až líbivě jako nějaké prostěradlo. K postavám se mi nepodařilo vytvořit žádný vztah. Přesto film hodnotím vesměs kladně, hlavně pro tu podmanivou nepříjemnou atmosféru. ()

Tomko87

Nie zlé scifíčko. Pelé sa vykašlal na tie svoje zvraty, a nastolil trocha filozofický film o tom, čo robí mimozemťaňa mimozemsťaňom, ako ich vnímame, a aký potencionálne môu byť. Síce som sa od strachu neposral, ale miestami som bol v prijemnom napätí. ()

Heywood

Na film se mi nedívalo dobře. Vleklo se to, herci vypadali jako zfetovaní, UFO bylo o ničem a pak ta supertechnologie skončila tak, jak film nabídl (Ha ha), honbu za senzací vidíme u každého blba s mobilem, který místo, aby poskytl první pomoc natáčí krvácejícího člověka, aby měl na idiotských sítích virál..Tahle kritika ve filmu byla to jediné, co mě přimělo to do koukat. Už dlouho jsem se nesetkal s tak nesympatickým hlavním hrdinou a s tak zjednodušeným výsledkem, včetně následné reakce. Pokud někdo chtěl vytvořit černou Rippleyovou, tak to byl pokus nikam. Za exteriéry 10% za film 5%. U mě kandidát na jeden z nejhorších filmů roku.. ()

Janda Panda

Za mě určitě jedno velké "nene". První půlku filmu člověk čeká na velké něco, které nakonec nepřijde. A ani postavy nejsou nijak sympatické. Prostě zklamání. ()

Kushina

Tak to jsem si zasel pustil film o UFO, co byla naprostá kravina. Vůbec nechápu to hodnocení, které ten film má, však to byl jak film z jiného vesmíru, než ze země. Naprostá slátanina a nebýt tam těch koní, tak dám snad 0%. A tu scénu s opicí, co všechny zmasakrovala, ta do toho zapadala jak? Sjetý režisér, divný vietnamec, ukecaná černoška, ukecaný připosraný běloch... Snad jen OJ zahrál jakš takš přijatelně. No asi nebudu spát, protože budu přemýšlet nad smyslem tohoto filmu a ten smysl zkrátka nenajdu. 25% ()

serdehelan

Tak ako u Get Out, je to zábavné, lahké, veľmi dobre to odsýpa. I agenti Mulder a Scullyová by si chrochtali blahom. Ono ale tak isto jako u Get Out, je to taká jednohubka. Za rok si z toho budem pamatať akurát tú cvičku/topánku stojacu neprirozdene na päte. ()

stanlyOu

Peele je ambiciózny. Bohužial až moc. Hrať sa na Shyamalana z pred 20 rokov nevyšlo, čo je škoda už len kvôli technickej stránke. Tá je bezpochyby úžasná. Pocitovo je to ale jeho zatiaľ najslabší film.   4/10 ()

Predator77 odpad!

Jako sorry ale vážně se tohle někomu líbí tak moc že tomu dá 5 hvězd ? za mě si to nezaslouží ani hvězdu a to z prostého důvodu že tenhle snímek je jenom ztráta času a lépe uděláte když se budete dívat do zdi, za mě tak dávám odpad a doufám že pan peele už se na to vysere a přestane točit filmy které za nic nestojí. ()

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

19.09.2022

Přinejmenším filmoví fanoušci jistě dobře vědí, že noční scény se často točí ve dne. Používá se přitom technika zvaná „americká noc“, kdy se na záběry pořízené za denního světla aplikuje modrý filtr,… (viac)

Míří k nám další velká streamovací služba

Míří k nám další velká streamovací služba