Hrajú
Jiří Pleskot
Československo
Najlepšie filmy:
Král Krysa (1979) (divadelný záznam)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Lucerna (1967) (TV film)
František Němec
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Hamlet (1986) (divadelný záznam)
Ako dostať otecka do polepšovne (1978) (TV film)
Ucho (1970)
Václav Švorc
Československo
Najlepšie filmy:
Poslední dopis (1973) (TV film)
Zadržitelný vzestup Arthura Uie (1979) (divadelný záznam)
Naši furianti (1971) (divadelný záznam)
Vlasta Jelínková
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Vesničko má středisková (1985)
Na samotě u lesa (1976)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Jiří Zahajský
Československo
Najlepšie filmy:
Hráči (1983) (divadelný záznam)
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Ota Sklenčka
Československo
Najlepšie filmy:
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV film)
Vajíčko (1968) (TV film)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Jaroslava Adamová
Československo
Najlepšie filmy:
Balada z hadrů (1960) (divadelný záznam)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Tri oriešky pre Popolušku (1973)
Karel Beníško
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Půlpenny (1974) (TV film)
Počestné paní pardubické (1944)
Tetička (1941)
Karel Vlček
Československo
Najlepšie filmy:
Dva na koni, jeden na oslu (1977) (divadelný záznam)
Ucho (1970)
Už zase skáčem cez kaluže (1970)
Ferdinand Krůta
Československo
Najlepšie filmy:
Lucerna (1967) (TV film)
Skřivánci na niti (1969)
Ostře sledované vlaky (1966)
Ladislav Šimek
Československo
Najlepšie filmy:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Poslední dopis (1973) (TV film)
Skřivánci na niti (1969)
Zuzana Kočová
Československo
Najlepšie filmy:
Strieborný vietor (1954)
Spravedlnost pro Selvina (1968) (TV film)
Kde řeky mají slunce (1961)
Dalimil Klapka
Československo
Najlepšie filmy:
Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku (1981)
Dívka na koštěti (1971)
Saturnin (1994)
Antonín Hardt
Československo
Najlepšie filmy:
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV film)
Prípady 1. oddelenia (2014) (seriál)
Král Krysa (1979) (divadelný záznam)