Komédia Hókus pókus 2 je strašidelným pokračovaním kultovej halloweenskej klasiky z roku 1993, v ktorej sa opäť objavujú rozkošne zlé sestry Sandersonové, aby spôsobili ďalší komediálny chaos. Uplynulo 29 rokov odvtedy, čo niekto zapálil sviečku čierneho plameňa a vzkriesil sestry zo 17. storočia, a tie sa chcú pomstiť. Teraz je na troch stredoškolákoch, aby pred svitaním v predvečer sviatku Všetkých svätých zabránili zlým čarodejniciam, rozpútať v Saleme novú spúšť. (Disney+)

Vampiroza

Kromě pár trikových scén s moderními technologiemi jsem si Hokus Pokus 2 užil stejně jako první díl tenkrát. Stále tam to kouzlo je a jsem rád, že Disney příliš netlačil na pilu ohledně dnešní doby a bylo to tak akorát. Hlavní kladné hrdinky bylo příjemné sledovat a co se týče sester Sandersonovych no wooow. Ty ženský nestárnou. Normálně kdybych to neznal a někdo me ty dva díly pustil za sebou hned tak nepoznám rozdíl 1993 a 2022 to jako hodně palec nahoru. Nevím jestli za to může studio na efekty nebo geniální maskér/ka ale řekl bych že holky jsou fakt kus i teď. Jsem rád že jsme se dočkali a klidně bych uvítal další díl s novou krví. Pokud by se to drželo decentniho vizualu jako doposud. ()

Belphegor

Hokus pokus 2 jako výsledný produkt dopadá o dost hůře než myšlenka na papíře, která podle mě zní fajn. Mě by se to líbilo o dost víc, kdyby si scenáristé občas opustili od řachandy za každou cenu a dali tomu vážnější notu. Mnoho pokusů o vtip totiž vyznívá hloupě a dost snímek degraduje. Taky bych uvítal, kdyby sestry byly opravdu zlé (a vtipné) a já z nich cítil nebezpečí. Bohužel, když má o něco jít, pokaždé je z toho fraška a ja nemám vůbec potřebu fandit hrdinům, protože vím, že se to nějakým přihlouplým způsobem zvrátí na jejich stranu. Ve filmu totiž o nic nejde, jen zde sestry pobíhají sem a tam, jsou hloupé a nepřesvědčivě zrežírované, a ne jen ony, ale i ústřední trojice hrdinek je nevýrazná. Celkem je to škoda, protože špatný scénář kazí jinak fajn námět, a to neříkám, že to je nějaký extra námět, ale byl by aspoň dostačující na quilty pleasure jednohubku k halloweenskému večeru. Bohužel to ve mě nevyvolává tu pravou halloweenskou náladu, film totiž zapomíná, že má vypadat halloweensky.  Některé scény byly ovšem dobré - One way or another například, lítání na mopedu... A efekty moc pěkné. Určitě to ale nepotřebuji vidět znovu, je to zbytečně promarněný počin. ()

tein

Halloweenská rodinná podívaná přesně jak ma být. Důstojné pokračování skoro třicet let staré klasiky. Dokonce mi to přišlo zábavnější než první díl. Toto téma cizokrajného svátku ale holt v českých končinách nikdy nebude zcela pochopeno a příliš kladně hodnoceno. ()

Trios

První Hokus pokus z roku 1993 je podle mě fajn film pro celou rodinu, díky kterému se do světa vypustili tři nejznámější a nejoblíbenější čarodějky, které září svým ztřeštěným chováním a vtipnou ale i zároveň zlomyslnou osobností. I když se tehdy nejednalo o finanční bombu, lidem se koncept líbil a ze snímku se následně stala Halloweenská klasika. Nó… a to že se po dvaceti devíti letech chystá dvojka, tedy budilo rozhodně velká očekávání, ale i obavy. No a po zhlédnutí filmu jsem došel názoru, že obavy i očekávání, byly právoplatné. Film dává velkou poctu originálu. Drží se původního konceptu a žádná takřka zásadní věc tu není nijak pozměněna. Winnie, Mary a Sarah jsou tu skvělé. Jejich chování se nijak nezměnilo, a při každé jejich scéně kdy objevují zázraky moderní doby, jsem se skvěle bavil. Moc musím i pochválit jejich vzhled a vůbec Bette Midler, Kathy Najimy a Sarah-Jessicu Parker, že i za skoro 30 let od prvního dílu, a i v takovém vysokém věku jsou schopny udělat tak skvělou show, jak v prvním dílu. Opravdu, jejich zestárnutí tu vážně není nijak poznat. Takže za ně rozhodně veliké plus. No ale zbytek, už bohužel zas tak dobrý není. Máme tu totiž samozřejmě nové dětské hlavní postavy, které mají hrát stejnou roli jak v minulém díle Max se svou sestrou. No a zatím co v prvním díle Maxe s Dani jsem si hned oblíbil, skrz jejich osobní problémy a jejich vztahem mezi sebou, tak tady jsem necítil absolutně nic. Becca a její kamarádka společně s ostatními, mi přišli hrozně nezajímavý a skoro vždy když byli na scéně, jsem se nudil. Nové postavy tedy za mě velké zklamání, až na jednu výjimku, a tou je Sam Richardson a jeho postava, která mě snad jako jediná mezi novýma vážně docela bavila. Za mě tedy rozhodně ne tak dobré jako první díl, ale rozhodně fajn pokračování, které mohlo dopadnout mnohem hůř. Naštěstí se tak ale nestalo. ()

LEFTFLANK

Pri záverečných titulkoch som mal divný pocit, že režisérku som už pri niečom hroznom mal možnosť "cítiť" ale bol to len pocit. Aj pri čítaní ostatných mien napr. Debneyho ktorý je ekvivalent kopírovania lepších kúskov. Je mi ľúto hercov, ktorí si to zjavne úžívali, ale výsledok je otrasný. Nie je odpadový materiál ale ťažko sa škrábe aj na obyčajný priemer. Ja si ani na pôvodný Hókus nespomínam aj keď viem, že som ho videl. Ale toto bolo desné. Zvlášť mi je ľúto Sarah, lebo jej streštená postava je fajn ale dostáva strašne na prdel. Celkovo sa neviem úbrániť pocitu, PRE KOHO TO VLASTNE TOČÍTE? Keď sa zamyslím nad filmami 90. rokov, ktoré síce boli shitové, ale boli pre diváka, načo sa točia takéto filmy dnes? Ja som mal totiž pocit, že si film natočil holywood pre seba a my ako diváci sme to videli len tak mimochodom.   O M G. Samozrejme plný korektnosti a propagandy, ktorá nebola vôbec potrebná k postavám a príbehu z dôb minulých, aby sa pripomenulo, že časy sa menia a čarodejnice zo 17.storočia tiež(pričom tá dievčenská group bola to najlepšie z filmu, teda aspoň pre mňa, škoda že nevyužili postavu čarodejky a lá drozdajky lepšie). Dalo sa to pozerať ale Disney dlhodobo líže dno, už len čakať až na to finančné reálne dopadne, možno im konečne zabliká červená kontrolka ()

Johny203

Nový hrdinovia sú menej sympatický a súčasť rozhodne nemá kúzlo 90s. Napriek tomu je to fajn až kým to nepríde do svojej druhej polovice kedy sa z toho stane Marvelovka a to je škoda. Celé to strieľanie bleskov a silové polia sú otravné. Nehovoriac o deus ex machina (facepalm). Obe muzikálové čísla sú tiež mimo, úvodné je wtf a na druhé je veľmi zle zvolená, absolútne sa nehodiaca pieseň. Ani tá Jessica už nieje tak zábavne hlúpa, respektíve to tak neukazuje. Pokiaľ pri prvom diely nadhodnocujem na jemné 4, tu sa prikláňam k slabšej trojke, rozdiel medzi nimi je však veľký.          A film je samozrejme feministický, teda chcel by byť. Tu sa ide na súčasnej vlne nenávisti voči mužom (vďaka Demokratická strana) takže každá mužská postava je totálny kretén alebo zbabelec. Avšak tvorcovia stále nechápu ako spraviť silnú ženskú hrdinku a preto ju musia povýšiť na niečo viac než len normálneho človeka. Tým pádom film vlastne vyznieva opačne. V jednotke krásne išlo spraviť hrdinov (chlapca aj dievčatá) len na základe bežných osobnostných cností a bez ponižovania jedného z pohlaví, tu sa rodia hrdinovia iba na základe trápneho deus ex machina.         A na záver úryvok z jedného komentáru ktorý ma zaujal:  Porovnanie pôvodného Hocus Pocus s Hocus Pocus 2 je odhaľujúce cvičenie. Odhaľuje úplný obrat mravov a hodnôt, ktoré deťom komunikujú masmédiá v 21. storočí. Napriek tomu, že bosorky sú posadnuté lákaním a jedením detí, aby zostali mladé, film ich zobrazuje ako sympatické ženy so silným postavením. Skutočnosť, že predali svoju dušu diablovi za čarodejnícke sily, bola v prvom filme veľká vec. V druhom prípade to nie je problém. Vôbec. ()