Paul Is Live: In Concert on the New World Tour

(koncert)
všetky plagáty

Veľké svetové turné Paula McCartneyho pri príležitosti vydania nového albumu Off the Ground.

Repertoár:

19. Let it be
20. Yesterday
21. Hey Jude (kosticka7)

Jara.Cimrman.jr

Brouci mne kdysi hudebně odkojili a i když mne jejich sólové dráhy zdaleka neberou tak, jako jejich společná tvorba, tak tento McCartneyho koncert považuji za velmi dobrý. Legendární kousky z repertoáru Beatles zní i s jinou kapelou velmi "původně", novější skladby se snaží příliš nezaostávat a občasný odklon kamery z pódia tomuto záznamu taky prospívá. Přesto se těším, že až jednou reinkarnují původní sestavu Beatles, tak si na nějaký ten jejich koncert zaskočím, protože tento zářez mi v notýsku zatím chybí. ()

rigby

V roce 1993 byl natočen a sestříhán záznam z koncertního turné Paula McCartneyho New world tour, který dostal název Paul is live. Disk obsahuje jedenadvacet písní, jejichž hudební kvalitu nebudu rozebírat, protože bych prezentoval pouze jeden názor, který může být dost subjektivní. Názor na jednotlivé písně má určitě každý fanoušek Paula McCartneyho a Beatles zcela svůj. Zastavme se ale u technického provedení záznamu. Zde musíme být shovívavější, jedenáct let od vzniku záznamu je přece jen na výsledku znát. Obraz je sice kvalitně digitalizován, ale je na něm patrný značný šum, který občas přetnou škrábance. Zvuk byl převeden do pěti reproduktorů, ale i tak je přes svou živost trochu plošší, než by si náročný McCartneyho fanoušek přál. Stále se ale jedná o velmi dobře odvedenou práci, kterou pravděpodobně nic nemohlo vylepšit. Mnohem přínosnější je dokumentární a sběratelská hodnota tohoto filmu. Co se týká repertoáru, oproti pozdějším letem dal McCartney více prostoru své sólové tvorbě. Bohužel musím konstatovat, že nejlepší z celého koncertu jsou kupodivu písně Beatles. Barevný obraz je na několik písní střídán s černobílými záběry, které jsou neméně efektní. Spád celého koncertu je přerušován záběry ze zákulisí nebo videem k právě hrané písni. V žádném případě to však neruší sledování, právě naopak, po čase trochu nudné dívání se na Paula to výrazně zpestřuje. Nechybí oblíbené pyrotechnické efekty v Live and let die, zajímavý je psychedelický závěr písně Magical mystery tour, skladbu Paperback writer zase doprovází novinové články. Ani se nenadějete a už je tu konec. Pokud vydržíte a po závěrečných titulcích přehrávač nevypnete, máte možnost vidět utajený bonus. Tím je asi desetiminutový sestřih písní Beatles a Paula McCartneyho, ve kterém vyniká obzvláště Help se záběry demolice liverpoolského klubu Cavern. Maybe I'm amazed je doprovázena rodinnými videonahrávkami. Celek uzavírá Helter skelter s drastickými záběry zvířat, které slouží jako reklama organizace PETA. Po návratu do hlavního menu se můžete podívat na několik bonusů. Za zmínku stojí překvapivě rozsáhlý životopis Paula McCartneyho s diskografií, který nekončí v roce 1993, jak by si mohl leckdo myslet, ale pokračuje až do začátku nového tisíciletí. Další volbou je fotogalerie, kde ale najdeme jen několik nezajímavých fotografií. Více materiálu se už na jednovrstvý disk DVD nevešlo. Na disku je znát, že se jedná o nové vydání staršího koncertu, které je určeno pouze pro fanoušky Paula McCartneyho, kteří si ho koupí z důvodu rozšíření své sbírky. Booklet není přibalen, reklamní kampaň na podporu neexistuje. I tak věřím, že se tohoto filmového záznamu prodá tolik, aby se zaplatily náklady na jeho vydání a ještě to přineslo zisk. V každém případě se jedná o kvalitní dílo, na kterém je Paul McCartney zachycen v té podobě a formě, v jaké se nacházel začátkem devadesátých let minulého století. Už jen proto by měl tento disk mít své místo ve filmotéce každého fanouška Paula McCartneyho. ()

papez12

1993 - Obdobie považované kritikmi za najväčší vrchol McCartneyho koncertnej kariéry. Úžasný setlist, neskutočný McCourtney, výborný strih. Tento setlist proste hovorí za všetko: drive my car. let me roll it . looking for changes. peace in the neighbourhood. all my loving. good rockin´ tonight. we can work it out. hope of deliverance. michelle. biker like an icon. here, there and everywhere. magical mystery tour. c´mon people. lady madonna. paperback writer. penny lane. live and leet die. kansas city. let it be. yesterday. hey jude. ()