Den Páně

• Mexiko Menéndez: El día del Señor (viac)

Horor o knězi na odpočinku, kterého doženou vlastní hříchy a vtáhnou ho zpátky do spárů temnoty, když se rozhodne pomoct dceři starého kamaráda posedlé ďáblem. (Netflix)

petikacka

Nejdříve to byly 2/3 mluvící hlavy, ale to mi ani tak nevadilo, protože to bylo nutné k pochopení poslední 1/3. A to teda byla psychoschizofrenní jízda s vymítacím boxem, nechutným oplzlým sexem a soubojem víry všech přítomných. No a konec, kdy konečně zjistíme who is tajemný našeptávač v telefonu, ten to zabil. Za mě 75% ()

darkrobyk

Zajímavý pohled na exorcismus, když jsem si myslel, že těžko už přijde někdo s něčím novým na tohle téma. Otec Menendez má za sebou smutnou zkušenost s vyháněním démona. Těžko říci, zda je totožný s Ďáblem jako takovým, ale to není podstatné. Kněz totiž má sám jisté pochybnosti, zda to, co koná, je Bohu libé. Ostatně i divák je poměrně dlouho ponecháván v nejistotě, zda démon skutečně existuje, nebo se jedna, druhá či třetí postava, popřípadě všechny zapojené do vymítání, zbláznily. Co ale v podobných snímcích kromě tohoto většinou neuvidíme, že by se role obrátily. Nejprve je mučena nebohá dívka, aby ji démon opustil, jenže pak se vše nějak zvrtne, a mučitelem se stává démon. Snímek o přemítání nad životem a rekapitulaci toho, co člověk prožil, o boji se zlem, bez ohledu na to, zda jde o démony vnější nebo vnitřní, přímočarého fanouška hororu rozhodně nenadchne. Skvělá kamera, velmi slušné herecké výkony, atmosférická hudba i dostatek temnoty bez laciných lekaček dokazují, že Mexičané horory stále umí. ()

*CARNIFEX*

Mexiko doposiaľ natočilo jeden horor (Atroz), ktorý stojí a za pozornosť, no tak či onak, nie je vhodný pre oči každého fanúšika tohto žánru. "Menéndez: El día del Señor" je z troch tretín takou nevýraznou, diabolskou hračkou, ktorá budí dojem, že nebude mať ako zaujať. Lenže posledná etapa je celkom solídna vymetačka, počas ktorej dôjde aj na malé torture. Ja osobne som od tohto počinu nič nečakal, a tak zrejme aj z tohto dôvodu nie som nijak mimoriadne sklamaný. Dalo sa .. ()

Gilmour93

Alvarado si pohrává s diváckým očekáváním jak v jistých otvorech Pazuzu s krucifixem. Dlouho to vypadá, že se ve slovním spojení „vymítání ďábla“ vymění dvě písmenka uprostřed prvního slova, paralyzér a hlavička přinesou nečekané oživení a dívčí puberta nenechá nikoho na pochybách, že se projevy podobá posedlosti (nestabilita, vulgárnost, pohrdání, jízlivý sarkasmus). A pak, po odhalení who is who, přichází zlom se sympatickým přesahem do komedie a poznáním, že jsou oblasti, kde sadistické choutky spojují příjemné s užitečným. Obzvláště, když je blízko nemocnice.. A mimochodem, nesplést s Andělem Páně. Tohle by Petronelek nedal.. ()

Flopik

Kto vydrží prvú hodinu kde sa vlastne nič nedeje a pripadá vám, že Menéndez je pedofilný kňaz dostane vymietanie aké ešte svet nevidel. Prvá hodina ten film zabíja, nakoľko sa podala strašne nudne, no som rád že nám aspoň vysvetlili načo bola potrebná. Potom nastane polhodinový exorcizmus, ale nebojte sa, nečíta sa polhodinu z knižky. Menéndez sa pripraví ako na box a démon dostane čo si zaslúži. To bol prvý šok. Druhý nastal keď sa démon uvoľní, no a veta : Menéndez má dcera mi tu fajčí péro ma skoro zhodila zo stoličky. Reálne film nedoporučujem , skôr sa to páčiť nebude ako bude, ani sám neviem či sa mi to páčilo. Avšak takýto zvrat pri exorcizme , ktorý sa to snažil uhrať na vážnu notu som si nemohol nechať utiecť. PS: Ximena to zahralo naozaj bravúrne. ()