Príbeh akčného sci-fi filmu sa odohráva v 21.storočí. Stavebného robotníka Douglasa Quaida /Arnold Schwarzeneger/ prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zdá, že nie je tým, za koho sa považuje. V skutočnosti je to tajný agent vyslaný z Marsu, disponujúci dôvernými informáciami, ktoré mu však boli vymazané z pamäti. Doug sa po nejakej dobe vracia na Mars, kde sa postaví proti svojim bývalým nadriadeným a stáva sa vodcom vzbúrencov. (TV Dajto)

memoman

Paul Verhoeven se tři roky po Robocopovi vydal do vzdálenější budoucnosti s příběhem podle knihy P. K. Dicka v divokém akčním stylu. Arnie v nejlepších letech v něm hraje dělníka s krásnou manželkou (Sharon Stone v nejlepších letech) a s nočními můrami o Marsu i touze zajet na rudou planetu,nyní již kolonizovanou pozemšťany. Návštěva ve firmě,která vám implantuje do mozku falešné vzpomínky na něco,co jste ve skutečnosti nemohli zažít,rozpoutá kolotoč šokujících odhalení,že jeho žena má slušný bojový výcvik a není jeho žena a kdy se ho snaží zlikvidovat několik zabijáckých agentů. A že on sám je nějaký agent,a má nějaké poslání související se situací právě na Marsu kolem odbojných zohyzděných domorodců,které zlý kapitalistický vládce vykořisťuje dodávkami vzduchu v obřích kupolích. Anebo že se vše možná jen stále odehrává v jeho hlavě ve firmě Recall. Spousta skvělé akce,kde se krví a brutalitou nešetří (přestřelka v metru) a vynikající výprava a masky(marsovští mutanti). A nesmím opomenout jako vždy skvělou Poledourisovu hudbu. Po T2 můj druhý nejoblíbenější Schwarzenegger. ()

Ad4mson

"See you at the party, RICHTER!!!" Arnie se svým rakouským akcentem, režie pod taktovkou holandského úchyla Paula Verhoevena, totální akční inferno, SPOUSTA, opakuji SPOUSTA krve, sexy Sharon Stone a dokonalé triky, které ani po dvaceti letech nestárnou. Příběh je tak zamotaný, že jsem ho dodnes stoprocentně nepochopil, ale adaptace podle Phillipa K.Dicka už jsou holt takové. Verhoeven si libuje v násilí, ale svým způsobem jsou jeho obrazové výjevy nepopsatelným způsobem přitažlivé. Až uvidíte masakr ve metru na eskalátorech, kdy Quaid (Schwarzik) použije náhodného člověka jako živý štít, pochopíte. Masky mutantů jsou prvotřídní (ženská se třema prsama je k neuvěření). Záporák Michael Ironside (tenhle chlápek pravděpodobně nikdy nehrál kladnou roli) je brilantně svinský a zhebne opravdu nevybíravým způsobem s dovětkem v podobě Arnoldovy hlášky. Žádný spoiler, každý to zná. Barva planety Mars dokonale vystihuje celou atmosféru filmu. Soundtrack od mistra na slovo vzatého Jerryho Goldsmithe už dnes patří do zlatého fondu OSTéček a ústřední motiv je mnohými lidmi považován za vůbec nejlepší. Chcete-li zažít necelé dvě hodinky našlapaného akčního snímku, který ani v jedné vteřině nenudí a nevadí vám trochu více krve, jděte do toho. A co doporučit těm ostatním? Jděte do toho taky! A nebudete litovat. "Sorry, Quaid. Your whole life is just a dream." 5*/5 ()

Furmi odpad!

Pane bože, toto tu a kultové sci-fi? Toto tu a najlepší Arniho film? Trapošovina, akých mal Arni veľa. Nulové herecké výkony (divadelné predstavenie pred kamerami), čudné prostredie a amatérske efekty, ne-uveriteľný svet budúcnosti (ľuďia žijú, pracujú na Marse na ktorom sú vybudované mestá, železnice, komunikácia no proste všetko a to už v roku 2084, tak to klobúk dole). A pri týchto sci-fi absurditách sa ľudia bijú o kyslík, chodia v handrách aké by na seba nedal nikto už za 2roky po natočení tochto filmu a ne to v tak ďalekej budúcnosti. Sci-Fi filmov tu bolo oveľa viac aj starších a o poznanie lepších od tochto bludu. 10% ()

RomeroIsGod

Naprosto nekorektní verhoevenovská scifárna s nabitým Arniem. Promáklej příběh, spousta akce i napětí. Nemá cenu moc psát, všechno už napsali ostatní. Tak snad jen: "Dva týdny...dva týdny...dvvaaa týýýd...." ---- "A čim si krmil tohle?" "Blondýnama" 100% ()

TonyM

Jedno z najlepších sci-fi, ktoré som mal možnosť vidieť. Vôbec som to od tohto filmu nečakal, a nechápem ako mi mohol taký kultový snímok uniknúť. Len Arnold dokáže inak obyčajné hlášky nechať vyznieť tak srandovne, hlavne svojim typickým prízvukom a možno aj niekedy svojim až neemocionálnym prejavom (aj keď paradoxne ma v tomto filme niektorými scénkami až prekvapil :) ). Na svoju dobu film skutočne prekvapil, po akčnej stránke skvelý, ani na chvíľu nenudil. Veľmi sa mi páčila kamera, masky boli úplne jedinečné, a celý ten nápad a scenár, v ktorom všetko nie je tak ako vyzerá, boli až nečakane prepracované. A ten koniec ! See you at the party, Richter! ()

j0nathan

Jedno z nejlepších sci-fi vůbec. Zajímavý příběh, dostatek akce, aniž by to bylo přeplácané a jeden z nejlepších Arnieho filmů, i když bych si tam uměl představit někoho jiného. Jsem zvědav na remake. ()

LaGomme

Za tu přílišnou naivitu odmítám dát pátou hvězdu, jinak je to ale velice kvalitní sci-fi film s překvapivě dobrým Arnoldem, který sice občas pokulhával, ale jinak mě bavil. Krásná Sharon, originální scénář a schopná režie dělaj tenhle film kultovní záležitostí. 80% ()

JK-Stinger

Arnieho klasika, která nestárne. I po letech se výborně bavím a jen čekám, s čím mě překvapí nový remake. Verhoevena ale asi těžko něco skolí... ()

Nolanofil

Len malý kúsok chýba k dokonalému filmovému zážitku a to čo mi vadilo aj v remaku sa nachádza aj tu, ale samozrejme v menšej miere... a to nelogickosť pri niektorých scénach. Inak je to 100% žánrová klasika, s efektami, ktoré sú na tú dobu perfektné a v súčasnej dobe neprekážajú. Najlepší Verhoevenov film, čo som videl a Arnold je v danej úlohe neprekonateľný. Scény s holografom a skenerom zbožňujem. Chcel som dať 4* ale dvíham na plný počet, tá malá blonďatá štetka s tvárou Olsen - twins a samopalom v ruke, si to proste zaslúži. ()

VictorMartel

Total Recall je mnohem lepší, než jak jsem si ho z dětství pamatoval. Vedle jiného emancipuje k plnohodnotnému životu bytost najednou obývající tělo v důsledku přepólování postojů pomocí neurologických zásahů, generujících nové vědomí z implantovaných dat. Melina hrdinu miluje už ne jako Hausera, který se do odbojové komunity potřeboval infiltrovat a byl tím, do koho se původně zamilovala, ale jako skutečnou jinou bytost, třebaže ta vznikla dobrovolným přestupem Hausera do nové existence na bázi datově převyprávěného života v zájmu zmanipulovat rozhodující postavy odboje a dostat se až k mutantskému veliteli Kuato (Hauser přitom počítal s rizikem smrti během konfrontace, čemuž se jeho magnátský kamarád Cohaagen snažil celou dobu zabránit, ale nemohl to vyloučit.) Melina tak přijala úplně novou „identitu“ těla k milování, i s tím, co se tady o původním vědomí tohoto těla od nového vědomí a dalších protagonistů dozvěděla. Místy snad nápaditější než Matrix, v ledasčem ho připomínající na úrovni jednotlivých scén a dějových uzlů (volba mezi tabletami v Matrixu/falešná tableta od falešného lékaře, přesvědčujícího hrdinu, že je nyní ve snu, vědma/Kuato, počítačová simulace v Matrixu/aranžování reality pomocí herců a instalovaných vzpomínek v Total Recall…), ale i proletářsko-postapokalyptickým rámováním, čímž se nedomnívám usvědčovat Wachowské z přejímání. Některé nápady mají přesně opačné využití, ale i tak jsem podoby s Matrixem vnímal více než kde jinde. Může být snadno podceněno v důsledku tehdejšího způsobu akce a humoru. Film nastoluje otázku, lze-li štěpit stále tutéž osobnost do jiných variant instalací fiktivních vzpomínek, zakládajících zcela nové pole (i hodnotového) sebeprožívání, nebo osoba v úrovni nějakého předfysiologického ega jakožto dále neredukovatelného, absolutního subjektu („duše“) je pouze metafyzickou ideou a sebeklamem permanentně vznikající a jen díky paměti kontinuální sebe-identifikace, kdy ono „sebe“ je následek, nikoli příčina tělesné aktivity. (Ostatně je otázkou, lze-li nějaké jiné než materiálově známé aseitní konstituenty postihnout naší gramatikou, formulující vztah mezi akcí a reakcí jednosměrným působením akce vůči ji konsumující reakci, aniž by tato bytostná perspektiva gramatiky vůbec mohla rozumět jinému pojetí identity než toho, které je platné v axiomatické soustavě logiky: zákon sporu, zákon vyloučeného třetího. S tím souvisí i to, že ne tak dávno bylo například v módě ohánět se absurdními tezemi popularizované kvantové teorie, hovořící o bytí a nebytí ve velmi pomýlených významech, protože v rozporu s principy, které teorii dělají teorií jakožto logické antecedenty veškerého vědeckého usuzování. Definitorická nejasnost ohledně stavu formulovaného jednou „částicově“ (staticky), jednou jako „vlna“ (dynamicky), což je řada bodů, a tedy implicitně částic, jakož i dichotomické napětí mezi abstraktními kategoriemi „látky“ a „formy“, vzájemně se indikujících a nevyskytujících se bez reálné závislosti jedné na druhé, jsou ve vulgarizujících výkladech často využívány k fantasmagorickému matení elementárních pojmů každé takové hlubší diskuze o podstatě jsoucen, a to především těch hypotetických, kam typicky patří „vůle“. Navíc je tu zřejmá snaha sugerovat objevnost v trivialitách dávno zachycených předsokratovskými aporiemi.) Film také ponechává otevřený závěr příběhu, který si můžeme libovolně pointovat podle toho, jestli jsme nakloněni přízemní představě, že takové dobrodružství lze opravdu jen snít, nebo povznášející naději, že ve snu nejsme, naše jednání je ontologicky autentické a může přivodit jak katastrofy, tak dobro, štěstí a krásu. Zároveň jako by zažertoval právě s ambivalencí této pointy a možnost snít bez ohledu na realističnost oslavoval jako takovou. () (menej) (viac)

Honza dAve

Total Recall jakoby počátkem 90. let uzavíral éru klasických filmových sci-fi natáčených podle literárních předloh, kterou koncem let šedesátých započal Stanley Kubrick se svou 2001:Vesmírnou Odysseou. Jelikož více takových filmů spojuje literární předloha z psacího stroje Philipa K. Dicka, nabízí se srovnání například s Blade Runnerem od Ridleyho Scotta. Oba filmy mají "noir" temnou, "černočervenou" atmosféru. Tam, kde Blade Runner boduje, v síle příběhu, v myšlence díla a v osobnostech hlavních hrdinů, tam Total Recall pokulhává. Arnold Schwazenegger zvládá max. až dva obličejové výrazy a jeho výkon se nedá považovat za hraní. Na druhou stranu - těžko mě napadá někdo jiný, kdo by se do této role hodil .... například do té konverzace o Recallu se sbíječkou v kamenolomu. Jeho drsný a znatelný německý přízvuk mi příjde i fajn, Arnold je sám sebou a dělá co umí, navíc přízvuk může patřit do role postavy, jíž byla vymazána paměť a ocitla se v cizím městě. Verhoeven má jiný styl natáčení než Scott, těžko říct zda horší nebo méně dokonalý, každopádně je znám svým vyžíváním v násilí a krvi, což zrovna v tomto sci-fi působí poněkud nepatřičně, popřípadě pesimisticky, pokud předpokládáme, že vládní agenti budou likvidovat nepohodlné osoby spolu se spoustu civilistů v metru nekontrolovanou střelbou z automatických zbraní. Naopak víceméně socialisticko-ekologistický happy end, kterým Total Recall na rozdíl od ostatních předchozích klasických kousků tohoto žánru končí, působí lehce nepatřičně, přestože jej divák od začátku (neb se jedná o film s "akčním hrdinou") čeká. Ale sci-fi snese ledacos. Total Recall není špatný film ani špatná sci-fi, dá se fanouškům žánru doporučit ke shlédnutí, ale neměli by od něj nic moc extra čekat. Blade Runner je o dost lepší. ()

hakon

Akcni narez serviruje Verhoeven ve velkem. Hranate mesto, ruda planeta, tri prsa a mutanti na kazdem rohu. Ironicky humor sice neni v kazde suche hlasce, ale i tak Arnold ruluje. At uz je to koulicimi kukadli nebo kosenim nepratel pomoci hologramu. Podle me, nestarnouci klasika let minulych 7/10 ()

Ulrich

Naprosta klasika z fondu akcniho filmu. Dickovsky namet je obrousen az na dren a je pridana poradna porce akce a brutalit. Kez by bylo mozne takhle natocit mainstreamovy akcni film i dneska. Fuckuje se tu, je tu nahota (lehce mutanti sice :)) a krev tu tece proudem. Arnie tu je cool a hlaskuje snad jako nikdy ("Screw you!" pri provrtani padoucha obrim vrtakem je nezapomenutelne :)) Sice je dneska celkovy pohled na budoucnost, jaky byl na pocatku devadesatych let uz pouze usmevny, ale i tak je to prvotridni zabava, ktera nenudi ani chvilku. ()

JohnFarst

Tak Total Recall ma stokrát viac bavil ako RoboCop a to je čo povedať. V obidvoch je svojráznym spôsobom predkladaná nejasná a temná budúcnosť ľudstva ale Dick tomuto filmu pridal nezapierateľnú pôsobivosť a nadčasovosť. K tomu pridajme viac než talentovaného Verhoevena a máme skvelú kombináciu na temné, neónové sci-fi, ktoré sa každou minútou viac zamotáva a namáha naše nešťastné mozgové bunky. Možno práve kvôli trochu moc prekombinovanej prvej polovici filmu, kde je viac menej chaoticky vysvetľovaný pôvod Quaida nie je hodnotenie plné ale verím, že v knižnej podobe toto dielo musí byť dokonalé osvietenie. Arnie podáva jeden zo svojich vážnejších výkonov ale predsa len dôjde na to, čo mu ide najlepšie a v čom ho vidíme najradšej t.j. usekne tam pár rúk a rozstrelí pár hláv a vždy to zaklincuje kameňáckou hláškou. Scénar je pekne sarkastický a plný narážok na vtedajšiu spoločnosť čo filmu dodáva punc paródie. Verhoeven je veľký filmový vizionár a kolónie na Marse v jeho podaní sa podľa môjho názoru nebudú príliš líšiť od tých, ktoré si tam o pár rokov postavíme naozaj. +zaujímavý koniec a super sci-fi, pre milovníkov žánru jednoznačne kult. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)