Princezná zakliata v čase 2

• Česko Princezna zakletá v čase 2 (viac)

Mladá alchymistka Amélia (Eliška Křenková) získa zakázanú magickú moc: dokáže čiastočne ovplyvňovať tok času. Zneužitie jej nových schopností ju však rozdelí v čase a Amélia zo súčasnosti sa stretáva s Améliou z minulosti, ktorá ju sprevádza na každom kroku. Navyše z dávno zabudnutej temnoty času povstane nová hrozba, alchymista zvaný Pán rún (Ján Jackuliak), ktorý túži získať kontrolu nad všetkou mágiou v Oberone. Aby to dokázal, musí Ameliu zbaviť kontroly nad časom. Amélia spolu so svojimi nerozlučnými priateľmi princeznou Ellenou (Natalia Germani) a princom Jánom z Calderonu (Marek Lambora) cestuje do magického mesta Ayra, kde sídli Spolok alchymistov, ktorý prisahal chrániť mágiu. Po jeho boku musí Amelia čeliť nielen svojmu doteraz najmocnejšiemu protivníkovi, ale aj vlastnej túžbe po zakázanej moci. (Magic Box)

zborja

Viděno v předpremiéře v Ostravě. Je to české fantasy s pohádkovými prvky, je to moře práce QQ studia, je to pokračování, jehož první díl silně postihla corona a je to, za mě čistě subjektivně, hodně dobrá podívaná. ()

Muffin

Z prvního dílu jsem byl doslova nadšený. Bylo jasné že česká fantasy pohádka nebude mít velký rozpočet. O to více to dohnala vtipem, nápaditostí, humorem a roztomilou nadsázkou. Ve druhém díle už bylo peněz více, ale bohužel vše výše jmenované chybělo.  Ve filmu byla snad jediná postava, která utvářela příběh (Amelie), ale její představitelka prostě neumí ani průměrně hrát. Její intonace, barva a rychlost řeči, je stále stejná bez ohledu na situaci ve filmu.  Naše parta “hrdinů” je tam jen do počtu.  Nepotěší ani neuvěřitelné dějové nedotaženosti, těch by bylo opravdu hodně. Pan princ který se souboje v hospodě zůčasnil jako pozorovatel za barem, je hořkým příkladem odfláknutí jakékoli hloubky ve formování akce, či čehokoli jiného.   Není jasné proč se tam cokoli děje, vše co se odehrává má účel jen aby se něco odehrávat mohlo. A to možná vysvětluje celý problém filmu. Byl postaven jen na tom abychom mohli mít nějaký druhý díl.  Proč k tomu ještě navíc není schopen kameraman zaostřit na postavy které zabírá, je už jen smutnou třešnickou na dortu, kterou bych u prvního dílu klidně odpustil. ()

Hugo_brunasi

Nechápu lidi, co tomuto filmu dají jednu * Ale mají asi Z pekla štěstí, že nic horšího nikdy neviděli. Konečně česká pohádka, která se nemusí stydět za pokračování. První díl byl super, dvojka mu šlape na paty. Pokud nejste filmoví kritici z ČSFD a nemyslíte si, že sedíte v Akademii, určitě doporučuji. Ale pokud patříte do jedné z těchto skupin, nepoustějte si české pohádky :) ()

MatyRock

Přesto, že jsem první díl neviděl, jsem si tento český fantasy středověk užil. Přívlastek „český“ je opravdu důležitý, protože i přes skutečnost, že se tvůrci enormně snaží, pořád to má svoje limity a na dražší zahraniční produkce se nechytá. Efekty jsou tedy poměrně fajn, ale ne dokonalé, herci občas kostrbatí a lehce strojení. Dějově překombinovaný, přesto předvídatelný a stopáží zbytečně nakynutý unikát, který v nynější české kinematografii nemá konkurenta. Slabších 6/10 ()

majorzeman13

Nadprůměrná Česká fantasy dobrodružná pohádka.  Sice o něco slabší než předešlí díl,ale i tak je to dost dobráááááááá podívaná. Tedy alespon na tuzemské poměry . Jde o slabší nadprůměrný snímek . Spíše fantasy inspirované hodně hollywoodem !  V rámci České kinematografie jde o zdařilý počin ! ()

Tom68

Pro mě ukrutně dlouhá nekončící nuda...neustálé řeči se vlečou až hrůza! Jak já už si přál, aby přestali kecat...Vše se odehrává navíc v noci, takže jsem u toho usnul...stejně jako můj syn...Co asi tak dělali přes den? Asi také spali...po noční...Jako, že fantasy? Asi měli tvůrci takový záměr a nechtěli si zadat se zahraničními kousky...akorát se u toho všichni moc zakecali... ()

milan.jaros

První „akční“ scéna mé očekávání srazila natolik, že jsem se pak zpětně zastyděl, s jakými předsudky a jak kriticky jsem na film začal nahlížet. Ano, je pravda, že tomu místy chyběl náboj a napětí, a některé souboje by se daly zlepšit.  I když to bylo šermířského pohledu super, ale z pár scén zkrátka nebyla cítit „vřava“. Možná by pomohlo ty souboje trošičku uměle zrychlit, případně poslat tam i pár larpistů jako křoví. Takhle to na mě totiž působilo, že tamhle se dva pošťuchují, tu do sebe tři narazili a v popředí si někdo točí magické kolečko. A kam se vlastně ztratila ta obří armáda, která měla přijet na pomoc? (Došly prachy?) Podobné je to s alchymisty - líbilo by se mi, kdybych je viděl ty kouzla metat líp (rychleji/efektivněji) a navíc jsem skrytě doufal, že uvidím lektvary síly a obratnosti, dále levitaci, transmutaci, zmražování, zapalování, zmenšování, výbuchy, útočné rostliny, šelmy, drtící kameny... No, to by asi fakt chtělo větší rozpočet. Na druhou stranu musím uznat, že většina bitek se vážně povedla. Záběry dechberoucí a souboje promyšlené. Děj filmu byl vystavěný přesně na míru naší rodiny, děti se nenudily, rodiče si to užili. Za celý film jsem si nevšiml jediné liché repliky, vše mělo svůj význam: ať už pro posun děje, vývoj postavy a nebo nás (celé kino) hláška chytla za bránici. Všichni jsme se bavili od začátku až do konce. Až na pár záběrů (kouzlení, panorama hradu) to bylo vskutku vizuálně na špičkové úrovni - lepší než mají kolikrát u Wernerů, „šklebím se na tebe, Hobite“. Hlavních hrdinů bylo sice víc, ale alespoň si každý mohl vybrat svého favorita, za kterého dýchal. Možná jen přivírám oči, kvůli tomu s jak malým rozpočtem zvládli tolik muziky, možná jsem zaslepen tím, že je to ryze české, ale fakt se mi to líbilo. A tedy: byli jsme napjatí, rozesmátí, překvapeni, vtaženi, okouzleni. Za mě 72%. Pane Kubíku, nemůžu se dočkat pokračování (Čarodějka zakletá v čase), kde určitě ještě větší prostor dostanou Muriel s Amélií. Taky bych se opravdu rád z prequelu (Čaroděj zakletý v čase) dozvěděl, co se stalo mezi Pánem run a Muriel. Tak moc se mi Vaše pohádky líbily a tak moc Vám fandím, že jsem po shlédnutí šel na ČSFD ohodnotit 200 filmů, abych to mohl takhle veřejně napsat. Proč ještě nikde není vystavený projekt? „Vemte si moje prachy ale už, prosím, točte.“ ()

Jimmy.y

Na pokračování jsem šel s určitou nejistotou, první díl se mi líbil, ale.... všichni víme jak je to s pokračováním obecně. Musím ale obrovský palec nahoru!! Z pokračování jsem velmi nadšený a z kina jsme si odnesli skvělý zážitek... Mělo to šmrnc, žádná pasáž nebyla nudná, mělo to hlavu a patu...efekty? Na české poměry velmi povedené. Herecké výkony byly také velmi kvalitní - zejména Roman Zach, charismatický herec; ač sladouše Marka Lamboru nemusím, s vousama vypadal jako chlap :) Vojta Kotek už patří mezi výborné herce a tady to opět dokázal, ostatně mne velmi překvapila zápletka! Mělo to i velmi vtipné pasáže, Martin Písařík a Jakub Ouvín - tleskám kluci, byli jste výborní :D dávám 10* z pěti :) velmi povedené, děkuji ()

Petrwww

Na to, že je to druhý díl tak se mi líbil více než první a první byl výborný. Ani bych nevěřil, že je to český film. Skvěle zahrané, výborná kamera a efekty.  U filmu jsem skoro ani nemrkal a doporučuji. Dokonce i pětileté dceři se velice líbil :-) ()

FlyingGentle

Krásně to sedlo – státní svátek, nepříjemné počasí, prvotřídní filmový zážitek! Je to neuvěřitelné, ale druhá Zakletá princezna v čase je ve všem ještě promakanější, než první díl. Je delší, dramatičtější, výpravnější, ale hlavně nenudí, ba naopak! A hlavně: není to klasická pohádka, není to pro malé děti, není to lineární vyprávění, jsou tady procítěné scény, silné dramatické pasáže, úžasné zvraty, runová magie, která rozhodně vyvolá následná studia, prostě žánrová pecka. Co na tom, že Cavalerovi padouši vzdáleně připomínají skřety z filmové trilogie pána prstenů, hon za prvorunami jasně odkazuje na avengerovské kameny nekonečna a vysvětlující překlikávání mezi místy na dějové mapě také vyvolává vzpomínky na fantasy, které se odehrávají ve tom onom světě, o kterém divák zprvu neví a jen si matně představuje? Druhý díl má tolik nových nápadů, že by to vydalo na celý seriál. Ale to je jeden z nejsilnějších argumentů, proč na to do kina jít. Nenudíte se absolutně vůbec. Dětští diváci dostanou chytlavá kouzla, alchymistické hrátky zaujmou skoky v čase a v prostoru, je tu nakonec i příjemně vygradovaná akce, nešetří se epickou hudbou – ústřední zpívaný song je prostě bomba! – i překvapivým odhalením hlavního záporáka. Děcka v našem kině dokázala vydržet a neodcházet. Musím říci, že jsem napětím nedutal, a to tahle nová fantasy trvá skoro dvě a půl hodiny, což je možná revoluční délka v české kinematografii. Je lépe zapomenout na klasické české pohádkové příběhy a i pokračování. Druhá bambitka se mi líbila mnohem méně než první díl, ale byla úplně o něčem jiném. Tohle má švih, který všem českým dobrodružným příběhům chybí. Škarohlídi budou lpět na oné klasické pohádkové tradici a budou vyčítat přílišnou okatost fantasy, která možná čerpá z cizích vzorů, ale nač se vracet do minulosti? Já bych se tam chtěl vydat jen, abych si ještě řekl pár slov s nebožtíkem tátou, o kterém se mi minulou noc zdálo. S runou času, kterou hlavní hrdinka v podání Elišky Křenkové může prožít silné vzpomínky, bych podobných zážitků chtěl mít ještě více. Líbilo by se mi rovněž procházet do jiných míst s runou prostoru – tohle jsou bez váhání skvělé nápady. Kdyby se Eliška zbavila těch suchých hlášek (kterým není někdy ani rozumět kvůli tomu, že sníží totálně hlas), kdyby ukázala ještě více procítěnějších scén a více emocí, protože ona je hlavní – a zároveň úžasně vykonstruovanou dvojrolní postavou –– tohoto originálně vystavěného filmu a kdyby ubylo hluchých vtipů s dvojkou vojáků, kteří hlavní hrdiny doprovází, tak má tahle fantasy absolutní hodnocení. Na sympatickou Natálii Germani se ale stále kouká moc pěkně a pivo s Markem Lamborou by bodlo. Toť krátká lákadla. Prý se chystají i další díly, takže je fakt na co se těšit. U nás v Mimoni dnes příjemná obsazenost, a dokonce opět zafungovalo barové okénko v kině, takže super kulturní odpoledne! ()

Kiksi007

Eliška Křenková ve své dvojroli byla skvělá a já se vůbec nenudila. Bála jsem se aby dvojka byla dobrá jak jednička a povedlo se dvojka byla daleko lepší. Já jsem od mala milovnice naších krásných pohádek, ale nikdy jsem neměla svou nejoblíbenější, ale jak přišla Princezna zakletá v čase 1 i 2 tak konečně můžu říci jaká je má nejoblíbenější pohádka. Konečně je někdo u nás kdo vyjel ze zajetých kolejí jako například: Vodník, čerti, čarodějnice a atd. a nemusí se za to stydět, jelikož se to rovná fantasy filmům ze zahraničí a na naše poměry je to super. Hudba Lukáše Daniela Paříka jak v 1 i 2 dodává skvělou atmosféru. A Tereza Mašková jako zpěvačka se tam taky hodí. Jinou zpěvačku si tam nedokážu představit. Délka dvě hodiny a čtvrť je taky dobrá takže kdyby byl i další díl a byl by tak dobrý jako 1 a 2 klidně by mohl trvat i tři hodiny. Děkuji Vám za tak krásnou tvorbu. ()

bombeerman

Dvojka je uvařena podle osvědčeného receptu a míchá klasickou pohádku se zahraničním fantasy/marvel/apod.. To celé je skvěle zahrané a na české poměry to vypadá dobře. Jen mi není úplně jasné, pro koho to vlastně je. Pro malé děti ne, je to příliš dlouhé, temné a komplikované. A pro teenagery už také ne, protože ti se můžou radši podívat na ty zahraniční předlohy a průměrná marvelovka je násobně větší nářez. Takže to je asi pro nás dospělé, kteří se rádi podívají jak na pohádku tak na zahraniční bijáky. Já jsem rozhodně zklamán nebyl a doufám, že to hlavní trojka s Murien dotáhnou do trilogie, protože to šlape. ()

YenneferSue

So všetkým, čo som napísala k 1. časti, stále súhlasím a platí to aj pre tento diel. Druhé diely bývajú slabšie, ale tento sa naozaj vydaril. Videla som ho v kine niekoľkokrát a teším sa, keď vyjde na DVD. Opäť skvelé výkony, hudba a lokácie. Nádherná Ayra, ktorú by som chcela navštíviť, škoda, že nie je skutočná. Prijala by som aj dlhšiu stopáž :D Viac Eleny a Jana, viac Amélinho sarkazmu a trochu menej humoru dvoch strážcov, ktorí to občas preháňali. Už to nie je úplne pre malé deti a to je dobre. Ku komentárom o plagiátorstve - každý film s vodníkom budeme nazývať plagiát, pretože už predsa máme vodníka v Princeznej ze mlejna? Každý film, kde je mágia bude plagiátom LotRa alebo Pottera? Hlúposť. V niektorých komentároch sa ľudia sťažujú na nevysvetlené záležitosti, ktoré však vo filme vysvetlené boli. Aspoň väčšina z nich (napr. ako sa Murien dostala do Ayry; ako to, že prežila po tom, čo sa stalo v Princezna zakletá v čase (2020) atď.). Záležitosť s Améliou bola v podstate vysvetlená tiež, niektorým stačí málo, iní potrebujú vedieť každý malý detail. Možno sa o niektorých veciach dozvieme až v ďalšom filme. Ja si pokojne a rada počkám. Konečne robí fantasy niekto, kto má fantasy v krvi a tak to aj vyzerá. Nový Zaklínač sa môže ísť hanbiť. ()

Radimur

Bravo! Né že by pohádka byla tak skvělá. Ale jako fanda fantasy tleskám. Protože i když jedna vlaštovka na české fantasy scéně jaro ještě nedělá, lepší něco než nic. Problém je, že zatímco jednička byla pohádka/fantasy přibližně 80 : 20 %, tak ve dvojce je to obráceně. A to od první minuty. Děj je mnohonásobně propracovanější a taky mnohonásobně složitější … a v kině jsem opravdu litoval rodiče, kteří na Pzvč2 vzali šestileté děti. Dvouhodinovému zamotanému dobrodružství by slušelo doporučení „od 12 let“. Nicméně příběh ve stylu Pána prstenů a posledního dílu Harryho Pottera mě bavil a ocenil jsem pár originálních prvků + spoustu slušných vizuálních efektů. Takže jsme si to i s náctiletými dětmi náramně užili. ()

JenTR

Konečně kvalitní česká pohádka. Pokud jde o kameru, obraz a triky, nedá se to vůbec srovnat s nějakým Krakonošem, Bambitkou atd. O několik úrovní výše. Chvílemi mi to přišlo inspirováno Hobitem, případně dr. Strange. Vážně dobré, i herecké výkony, příběh. Kupodivu ne tak hloupé dialogy. Good job. ()

Wineeee

Ne a ne a NE! Pokud si někdo ať už  Primy či jiné blbosti myslel, že tohle bude zábavný a strasně super film, tak nikdy neviděl pravé mistrovské dílo! Pokračování většinou nikdy nejsou dobrá, ale ty pokračování, které ani nikdo nechce tak nikdy nejsou dobrá. Bylo to 134 nejdelších minut mého života, ani ten popcorn to nezachraňoval... M tohle musíme zastavit, tohle není dobrý film, tohle je nudný a špatný film, nemá to žádnou zápletku, já prostě nechci nic vědět o poddáném člověku a když už to je o té Alchymistce, tak proč nenechaly starý název? Ne, prostě ne, první díl se mi líbil (celkem), ale tohle už ne. /25%/ ()

elma

..... opravdu jsem se snažila zůstat u obrazovky, po 35 minutě vypínám, nuda absolutně nezajímavé jakoby přehnané, dětem se to asi bude líbit...mně neee.. ()

Calabria

Z druhého dílu jsem měl obavy a popravdě mě spíše zklamal, řemeslně je to super, ale když mám k dispozici všechny herce lokace a ještě si můžu hrát s časem asi už by me víc bavilo kdyby se opakoval dned den poté třeba, ten hlavní vtip se pro mě vytratil, ale 2 Amélie nebyl špatnej nápad ale už těch kouzel a bojů a efektu bylo na mě moc. Vtipné sceny cca 2 pro mě zbytek byly opravdu dětského typu. Postava Muriel v podání Zmrzlé se zkrátka nedá nemilovat. Germani byla v jedničce strašně zábavná a hrozně mě bavila a tady úplně nevyužitý potenciál charateru. Pěkný pokračování, ale jen jednička je pro mě ten top - vymyslet dvojku pohádky je prostě pokaždé oříšek. ()

AndílekK.

Na naše poměry nadprůměrné. Bohužel nekonzistentní, mnohdy utahané, překombinované. Něco z Harryho Pottera, něco z Pána prstenů, něco z Hry o trůny... zrovna ze Strange tam krom kruhových obrazců nic není, toho tam nevidím. Je toho moc, nefunguje to dohromady. Do toho ten do uší bijící dabing. Dávám hvězdu za snahu o fantasy. Ubrat hvězdu za každý nesmyslně použitý vykradený motiv a promarněnou příležitost na parádní záběr nebo scénu, nebyla by tam ani ta jedna. ()

hdraf

20% - obrovský průšvih!!! Jednička byla ok a těšili jsme se s dětmi na 2.díl. Od první minuty to nikoho nebavilo a po 40 minutách to už nikdo nechtěl sledovat. Eliška je hezká holka, ale její jediný kamenný výraz...no špatný. Dělají z toho temnější pohádku a je to na průser. Snad je nenapadne dělat třetí díl. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna