Princezná zakliata v čase 2

• Česko Princezna zakletá v čase 2 (viac)

Mladá alchymistka Amélia (Eliška Křenková) získa zakázanú magickú moc: dokáže čiastočne ovplyvňovať tok času. Zneužitie jej nových schopností ju však rozdelí v čase a Amélia zo súčasnosti sa stretáva s Améliou z minulosti, ktorá ju sprevádza na každom kroku. Navyše z dávno zabudnutej temnoty času povstane nová hrozba, alchymista zvaný Pán rún (Ján Jackuliak), ktorý túži získať kontrolu nad všetkou mágiou v Oberone. Aby to dokázal, musí Ameliu zbaviť kontroly nad časom. Amélia spolu so svojimi nerozlučnými priateľmi princeznou Ellenou (Natalia Germani) a princom Jánom z Calderonu (Marek Lambora) cestuje do magického mesta Ayra, kde sídli Spolok alchymistov, ktorý prisahal chrániť mágiu. Po jeho boku musí Amelia čeliť nielen svojmu doteraz najmocnejšiemu protivníkovi, ale aj vlastnej túžbe po zakázanej moci. (Magic Box)

heczot

8/10. Moc krásně zpracovaný film. Krásná temná atmosféra, skvělé herecké výkony a opravdu víc fantasy než pohádka. Akorád moc nevím jak se Murien dostala přesně zpět a jak se rozdělily dvě Amélie a zajímavé bylo také že nebylo snad nic zničené v městečku a nikdo ani neumřel jak to bývá v amerických filmech. No, líbilo se mi to víc než celá fantastická zvířata nebo poslední jurský svět. Hodně nápadů, trošku nedotažené, film docela rychle utekl v kině, kino bylo téměř plné. Doufám, že bude i trojka a hodně jsem na ni zvědavý. ()

jungewolf

Jenom k Obsahu : role, kterou hrají J.Jackuliak + V.Kotek se jmenuje Azarel, žádný Pán run .... . Další film, kde si spolu zahráli otec K.Dobrý (jeden z veleknězů) a syn C.Dobrý (jeden z alchymistů, dávná dětská láska Amélie (E.Křenková). Výborná byla Simona Hába Zmrzlá coby čarodějnice Murien a samozřejmě R.Zach. Humor obou strážných (M.Písařík a J.Ouvín) byl pravda někdy trochu infantilní, ale přece jen jde o pohádku ... . Natáčelo se mj. na hradech Točník (1,5 km severně od městečka Žebrák), Žebrák (nad obcí Točník, jihozápadně od hradu Žebrák), Helfštýn (zřícenina u obce Týn n/Bečvou na Přerovsku), Hukvaldy (zřícenina jihovýchodně od obce Hukvaldy v okrese Frýdek-Místek), Sovinec (v obci Sovinec, asi 14 km jižně od Rýmařova v Nízkém Jeseníku, okres Bruntál) a také ve Schwarzenberské hrobce (u Třeboně, severovýchodně od obce Domanín - v jejím katastru). /// Jasně 5 * a 85 % . ()

natalanka

Ach jo Eliško... to huhlání je strašné...jinak samozřejmě herecky super. Za mne skvělé fantasy. Moc povedené. Vtipné, napínavé, překvapivé, propojené... moc se mi to líbilo. Škoda že zmizela druhá Amelie :-) ()

Slezan123

Skvělá kamera, písnička, efekty, zajímavý příběh. Hudba byla skvělá celou dobu až na závěrečné vyvrcholení, byla potichu a nebyla dramatická aby zdůraznila boj. Na soubojích jde vidět že je to choreografie ale to mi nevadilo, spíš že jich tam bylo málo na to, jak se tvůrci tak chvástali. Herci v pořádku, vtipné duo vtipné. Škoda dle mého nevyužitého, skvělé vypadajícího Jána Jackuliaka. Uprostřed film úplně šlápne na brzdu a jakoby se zpomalil v čase 😉, určitě by šlo zkrátit. Závěr byl dobrý ale nijak mne neuspokojil, možná to souvisí s tím že jsem měl po přečtení jedné recenze tady vyspoilerovany důležitý moment filmu. Střih byl lepší nez letosni Jan Žižka. Film se snaží působit jako hollywoodské velkofilmy, coz se mu vlastne hodne daří svou výpravou, která je skvělá a efekty které jsou na naše poměry peckovní. Už to není pohadka pro malé děti,  spise pro starší,  ktere to pochopí. Film není bez chyb. První dil je o krapet lepší,  ale možná se to později až film uvidím třeba podruhé změní. A změnilo, upravuji hodnoceni o hvezdu výše. Murien skvělá.  80%, ***** ()

ZHODNOTITEL

V první řadě se nejedná o "Princeznu zakletou v čase 2", příběh se ubírá jinou cestou. Docela zdlouhavou. Ve zkratce jde o jednu kérku na ruce alchymistky Amélie. Postavy prince a princezny jsou prakticky zbytečné a dělají jenom křoví. Možná právě kvůli názvu. Střihače by měl někdo hlídat. Černé mezery mezi záběry je diletantismus. Záběr s velkým celkem na městečko každou sedmou minutu už je taky otravný. Když už se tam musí narvat product placement, tak by měl někdo pohlídat, že to nebude směšné. Na druhou stranu od začátku do konce je to plné líbivých záběrů s hezkým světlem, lokacemi, zdařilými vizuálními efekty, se kterými si herecké projevy rozumí, což je v českém filmu nezvyklé. ()

Pecan206

S hodnocením kolem 70% naprosto souhlasím. Určitě to tedy není pohádka pro menší děti, je to fantasy, něco mezi pohádkou a filmy jako pan prstenů, jen tedy mnohem slabší odvar. Na českou tvorbu vcelku vydařené efekty ()

wowylgu313

Au!!! 35%, maximálně těch 40% teda ... obrovský propad proti prvnímu dílu... Co v jedničce fungovalo a aspoň trochu pobavilo tady prostě není. Naopak je to teda poměrně nudná cesta příběhem... Který je podle mého zbytečný. Nechcete si zničit dojem z jedničky? Nekoukejte na dvojku. Záporáci mají působit drsně ale jsou vtipný, zatímco vtipný hlášky mají rozesmát ale jsou spíše trapný.... Herecký výkon klesl o dvacet poschodí... Buďto to je přehrané a nebo radši neodehrané. Hodit na to zavoj špatně natočeného "Harryho Pottera" tomu opravdu nepomohl ... Takže za obsazení i když tentokrát jako by tam nebyli za stále tupého prince a už ani né tak pohádku ale jen fantasy svět dávám ty dvě hvězdy. Každopádně tím to končí a trojku netočte prosím. ()

hrumsrt

Před třema rokama to byl zázrak, který Princezna zakletá v čase dokázala.. Kombinace časové smyčky a na české poměry zajímavého vizuálu bylo něco, co bych tu nečekal... Bohužel už chápu, že filmy jsou jen byznys a pokud první film vydělá tak druhý být musí, i kdyby měl celou značku nakonec pohřbít... A tohle je jen další případ naprosto zbytečného sequelu, který nejen že ani nemá ambici kopírovat první film, nýbrž on se pokouší o něco nového, co už jde proti značce samotné a ten název už nedává smysl.. Více prostoru pro Křenkovou je tvůrčí hloupost, která dělá z původních hlavních postav jen účelné křoví.. Vypadá to divně, že se stydím, jak jsem tomu loni věřil.. 40% ()

blondboss

Druhé pokračovanie rozprávky v inom štýle ako tá pôvodná, ale zato opäť s premakanými vizuálnymi efektami a s výpravnou atmosférou podobnou jednotke. Celkovo sa ale čaro jednotky vytratilo a už sa tu dával prím na vedľajšiu postavu Amélie, ktorá ma až tak nezaujala. Každopádne stále je to v rámci žánru jeden z tých lepších počinov súčasnej českej kinematografie. 60 % ()

Prubner

Druhý díl se od pohádky posunul do žánru čisté fantasy, což způsobilo, že se mi líbil o dost méně než díl první, protože tento žánr moc nemusím. Z toho důvodu mě všechny ty fantasy ingredience jako runy, alchymisté, velmistři apod. nechávaly chladnými, moc jsem se v nich nevyznal a hledat v tom všem smysl jsem přestal už na začátku. Natočeno to bylo nicméně velmi profesionálně, režie i triky jsou na české poměry fakt dobré, horší to bylo se scénářem. Eliška Křenková opět projde celým filmem s jedním nasraným výrazem, což bolí o to víc, že tentokrát má dvojroli. Princ s princeznou tu byli v podstatě zbyteční, asi jen jako upomínka na první díl. A rádoby komická dvojice strážných byla spíš na pěst. No prostě nebavilo mě to. A ta stopáž je zbytečně přestřelená. ()

L-wyz

Tak jsem si tenhle film stáhnul a zkoukl den před televizní premiérou abych nemusel čekat až skončí reklamy a dobře jsem udělal.... ()

jokerik

Jak byla jednička dobrá, stejně tak je dvojka špatná. Škoda!  - divné triky - herecké výkony nic moc - příběh - jakštakš - hudbá ale zase výborná 😍 ()

Muff

Vůbec to nebylo špatný. Sice jsem tam zachytil Pána prstenů, Harryho Pottera i Dr. Strange, ale je asi dost těžký dnes vymyslet něco echt originálního. Stejně jako v jedničce potěšil zajímavý a neotřelý nápad, zpracování, dobrý casting - Natalia jako princezna dobrá, Simona Zmrzlá opět perfektní, Eliška Křenková už tak nedrmolí, aspoň tak. ()

Dawe2

S tím časem si mohli pohrát mnohem víc a mnohem lépe. O před soubojem zmíněnou armádou, která má přijet na pomoc a už zbrojí se dál už nic nedozvíme, zapomněli na ni? Závěrečný boj byl pro mě více než nepřehledný a konec nepravděpodobný. Stopáž by mohla být nižší, pořádně se něco začne dít až na konci. Postsynchrony nejsou stále úplně dobré a nevím co je to za formát, ale na plátně zbývala ještě čtvrtina místa do stran a kus na výšku, zvláštní. Koukat se celý film na Křenkové obličej s klikihákem mi přišlo zbytečné. Ale Křenková byla vynikající, všechny strčila do kapsy, tohle je její film. Hodnotím vysoko, je to celkem kvalitní česká scifi, která rozhodně neurazí, ale jedničku u mě nepřekonala, ani se jí nevyrovnala. Potěšil Pernštejn i ostatní hrady a lokace. Párkrát jsem se i docela zasmál. Chtělo by to méně efektů, více si pohrát s dějem a možná i s časem. ()

janinka123

Na začátku jsem si říkala, že to nebude tak dobré jako jednička, protože mi připadaly divné dialogy a navíc mi víc než minule vadil dabing různých herců, ale přes to jsem se přenesla, když děj začal mít větší spád. Líbilo se mi, že tentokrát byla hlavní postavou Amélie, kterou Eliška Křenková hraje velmi dobře. Akční scény byly nadprůměrné a efekty taky. Kdyby to byl zahraniční film, tak by to asi až taková sláva nebyla, ale na naše poměry je to prostě skvělé. ()

Gabka

Za mne nejlepší český film posledních let. Dcera 7. let nadšená. Ještě nedoběhly titulky a říká: mami myslíš, že natočí i trojku? A můžu na to jít ještě jednou? Líbí se jí to víc než jednička. Píšu pohled dítěte, přece jen i jim to určené. ()

imaginer21

Spíš technicky velmi dobře zvládnutá fantasy než klasičtější vánoční pohádka. Obsahově jde na jistotu, neboť se zakládá na ověřených značkách (nejokatější inspirací je Společenstvo prstenu, Harry Potter a samozřejmě oba díly Doctora Strange). Na Elišku Křenkovou se moc pěkně kouká, navíc ve vážných chvílích jí to jde uvěřitelně i herecky, zato těch veselejších momentů jakoby se vůbec neměla chuť účastnit. Hlavní duo z prvního dílu (logicky) upozaděno a jejich linka moc do příběhu nepřináší. Zdařilý casting se tak chytá hlavně v té záporácké části. O zábavu se žel starají vesměs jen dva "sidekickové" Písařík a Ouvín, což mi k nějakému komplexnějšímu filmovému zážitku žel nepostačilo. I tak silné tři. ()

Ovecka_Saki

Přišlo mi to trochu jako vykrádačka posledních dvou dílů Avengers. Navíc jsem se nějak neuměla vžít do Amélie a soucítit s ní. Vůbec mi v tomhle pokračování neseděla, spíš jsem ji nesnášela. Spíš zklamání z pokračování. Princ s princeznou byli skoro zbyteční. Zápletka s Kotkem naprosto jasná a tak nemělo co překvapit. Scénky se dvěmi strážnými mi přišly spíš jako takové skeče navíc, bez kterých by pohádka stejně o nic nepřišla, pár povedených, zbylé naprosto zbytečné. Nicméně chválím snahu o filmové efekty. Jen tak dál, určitě je to dobrý vklad pro fantasy filmy a pohádky do následujících let. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna