Lupin

• Francúzsko Arsène Lupin
Dráma / Krimi / Mysteriózny
Francúzsko / USA, (2021–2023), 13 h 6 min (Minutáž: 41–52 min)

Predloha:

Maurice Leblanc (kniha)

Omar Sy, Vincent Londez, Shirine Boutella, Nicole Garcia, Antoine Gouy, Clotilde Hesme, Hervé Pierre, Ludivine Sagnier, Soufiane Guerrab, Vincent Furic (viac)

Klasický francouzský příběh o zloději gentlemanovi a mistru převleků jménem Arsène Lupin v moderním pojetí. (Netflix)

maramashi

Veľmi podarený seriál netflix si pekne našliapol od nového roku. Myslel som si že to bude nejaká narýchlo poskladaná prvoplánová hlúposť ale mýlil som sa za mňa to perfektne sadlo do seba či už prostredie príbeh alebo herci. Dosť mi to pripomínalo profesorove akcie z "La casa De papel" tak to malo veľmi dobré tempo a vyžarovala z toho taká príjemná energia ktorú som celkom hľadal. Omar sy zahral rolu perfektne a týmto seriálom som si ho dosť obľúbil a dokonca aj koniec ktorý zostal taký aký zostal mi až tak nevadí a fakt na tom seriáli nemám asi čo vytknúť a aj dĺžka serálu mi vyhovuje že to není ťahavé a dlhé. Odporúčam ()

milwaukee odpad!

Maurice Leblanca jsem četl, jen si nějak nepamatuji, že by hlavní hrdina Och-Lupin měl jinou barvu pleti než bílou. No jo, když už i deset malých černoušků se muselo přejmenovat, tak asi někde něco bude špatně. ()

Cooller

začátek slibný tak jako to vždycky bývá, po čase se ale Lupin stal větší mistr utěku, jak Houdini. V režii se ani nenamahali alespoň naznačit pohyby těch krádeží co předváděl, negr prostě do někoho vrazil a jeho osobni věci se mu transportovali do rukavu, dobrá schopnost to se musi nechat, skoro jako kdyby ji vymyslel sám steve ditko, ale Lupin byť je černej by do toho kolektivu novodobejch buziku v elasťakach stejně nezapadnul, byť ho podezřivam že zvladá i mind-control protože mu policista skoro předá zbraň při zatykani, nebo ho honi vic policajtu jak charlieho mansona. Slaboduchá sračka pro slaboduchý kreteny ()

Lavinia

Vyrostla jsem na knihách jako Arsene Lupin, Fantomas apod. A pro dítě voněly světem, dobrodružstvím a svobodou ... a tuto vůni zde postrádám. Zde je to cítit naší "jinou dobou", která tu prý je a musíme respektovat její pravidla, i když nedávají smysl a končí katastroficky, svoboda je stále více "moje práva ano, ty žádná nemáš", dobrodružství se vytratilo a dítě je křehounký mobilový čumil, kterého každá potíž v realitě pokládá na zem. Prostě: zprasit jde všechno a z lupiče gentlemana je ufňukaný migrant/mstitel, co z té ublíženosti moc nevybředá. Pouze pro moderního člověka knihy neznalého. ()

Solverino

Vydržel jsem, ale koukat se na to moc nedá... taková naivní pohádka o hloupém Honzovi, který ke štěstí přišel oblečená do silně rasistického hávu... o chytrém černouškovi, co do teď leštil vitríny a utíral prach a lusknutím prstů se z něho stane přemoudřelý zlodějíček... no celkem multikulti hovadina. S opravdovým Lupinem to nemá fakt nic společnýho a koukat se na to fakt nedá. ()

SAINTS

Serial ma dobru akciu,dej a Omar Sy je vo svojej ulohe vyborny a hodi sa na nu.Samozrejme vela veci,ktore sa v serialy udeju by sa v skutočnom svete nemohli stat,ale ako zabava je to celkom obstojne. ()

Arkagas1989

Hledáte něco akčního, napínavého, svižného, u čeho se pobavíte a budete hltat každý díl a těšit se na další? Tak to je přesně Lupin. Moderní akční "detektivka", kde je v hlavní roli Lupič, který se řídí pravidly slavného lupiče gentlemana Arsena Lupina. Omar Sy v hlavní roli byla trefa do černého (doslova :-D), ale musím uznat že i díky němu se na tohle skvěle kouká, výprava je naprosto dokonalá a nikdy nevíte co dál přijde. Lupič gentleman, který si nebere servítky a zároveň se snaží být dobrým tátou, což mu tak úplně nejde. Jediné mínus je snad jen to, že první série má pouze 5 dílů, ale i tenhle tah od Netflixu naprosto chápu. Jsem nadšená a těším se na pokračování. ()

kubilov

Moderní adaptace slavného francouzského lupiče Arséna Lupina je vlastně docela pěknou a svižnou oddechovkou pro večery u Netflixu, při kterých vypnete rozumové obvody mozkové, přehlédnete scenáristické berličky, oslí můstky a náhody a necháte se bavit kvazi-geniálními tahy hlavního hrdiny, který je zdá se vždy o krok pře vyšetřovateli. To je také zajímavý moment celé pětidílné série (mimochodem velmi oceňuji délku, je tak akorát, je to nabušené a nemá to významnější hluché momenty), kdy zpočátku se hlavní hrdina zdá naprosto nepolapitelný a geniální, avšak postupem času se kolem něj smyčka utahuje stále pevněji až to vyvrcholí na promenádě v Le Havre opravdu ošklivým cliffhangerem. Ten mě tedy opravdu zklamal a z perfektně rozjeté minisérie, jejíž první tři díly mě bavily skoro až pětihvězdičkově, se scénáristé ve snaze příběh nějak smysluplně zatočit a nechat si přitom vrátka na další pokračování příliš nechali unést a konec první série tudíž spíše diváka zklame a rozmrzí. Jelikož ale druhá série dorazí místo obvyklého roku už za pár měsíců, může to značně napravit. Omar Sy je vážně super a tahle postava mu - vlastně docela překvapivě - sedí jako ulitá. Suma sumárum, Lupinovi to stačí na slabší 4* ()

liquuid

Nerad to delam, ale Lupina ohodnotim uz po druhe serii ikdyz vim, ze bude minimalne jedna dalsi. Nez jsem zacal psat hodnoceni, tak jsem se koukl na mistni kritiky a musim rict, ze jsem znovu absolutne znechucen tim, co jsem schopny se tu docist. Ja si takovou jizdu neuzil uz velice dlouho. Rekl bych, ze jak starnu, tak jsem ke vsemu vice kriticky a casto vnimam vice negativni, nez pozitivni stranku, ale tady se mi honi hlavou pouze pozitivni myslenky. Sofistikovany dej. Tady nekdo opravdu premyslel a ladi tu detaily. Skvela zapletka. Cele to dava smysl. Musim zde zminit i muz nejoblibenejsi salek kavy a tim je prelevani vyhod mezi dobrem a zlem, moment prekvapeni, nejednou vyrceno: wow a to ani nemluvim o doprovodne hudbe, ktera naprosto lahodi memu uchu a uchvatne scenerii nejenom nocni Francie. Ano, hlavnimu hrdinovi spoustu veci vychazi, ma hodne stesti, umi se rvat, bla bla bla. To k tomu ale patri. V duchu cele serie jsem tu premiru stesti schopny odpustit a uprimne mi vubec nevadi. Bojim se pouze dalsiho prubehu. Doufam, ze to nezkazi zbytecnym protahovanim a ze vymysli novy pribeh, ktery me opet zaujme. Spouste lidem bych tady naplival do tvare za ty vylevy a chtel videt, co by vytvorili oni. ()

jprmusic odpad!

Od třetího dílu mi začal hlavní hrdina lézt poměrně dost na nervy. Z frajera, kterej chce napravit starý křivdy se vyklube vychcánek, kterej od malička akorát ojebává lidi, zneužívá svoje přátele a kamarády a jako otec se chová jako nezodpovědnej debil. Nemluvě o tom, že jakoby inspirace a použití jména slavného francouze zavání spíše brutálním zneužitím dobré značky než tou inspirací. ()

Adel_ZH

Tento počin od Netflix mi úplne sadol. Brutálny príbeh, ( nikdy pred tým som o Lupinovi nepočula ), soundtrack pecka. Na konci každej časti sa úroveň zdvihne a on ich zase v ďalšej preští. WAU. Nezamýšľam sa, koľko je z toho reálnych veci. Toto je oddychovka. Teším sa na pokračovanie. Dlho som nevidela niečo tak dobré 5* ////// Update: po zhliadnutí 2.série som čakala veľkolepejší koniec, niečo špeciálne 4* ()

krumlajs

Super jednohubka, když nebudete moc přemýšlet a pojedete na jedné vlně s tvůrci, tak si to užijete. Omar Sy je velkej sympaťák a Lupina si pěkně užívá. Epizody nejsou zbytečně natahované a to je v dnešní době velké plus. Pěkných 70%. ()

cerdax2

Mohlo by jit o pomerne rychle plynouci az na vyjimky divatelny serial, ve kterem ve tretim dile hlavni hrdina prodela mozkovou obrnu (respektive autori scenare), protoze to, co zacne predvadet ci spise nepredvadet je tragedie. Korunu tomu nasazuje to, ze sezona skonci v pulce pribehu, takze si budeme muset na finale rok pockat. Pribeh ktery se chylil pekne ke konci a vypadal na stavnaty jednodilovy finale, bude pravdepodobne nastaven vodovou polivkou na pet dilu, coz je vcelku desiva predstava. Doufam, ze brzy "serialove" spolecnosti pochopi, ze kdyz mi v restaraci naserviruji aperitiv a predkrm, tak cekam, ze dostanu i hlavni chod, nikoli, ze mi reknou at prijdu za tyden a pak dostanu i digestiv ;P. 40% ()

tomashewk

Strašné, hloupé, předvídatelné. Scenárista by se měl jít nafackovat. Takto hloupě napsaný příběh a dialogy jsem již dlouho neviděl ()

wowylgu313

No, začal jsem na to koukat, došel jsem myslím k druhému dílu v druhé serii a pak jsem se k tomu už nějak nevrátil. Začátek dobrý, to moji osobu drželo a lákalo ale pak to postupem začali nějak opadat, nedokážu asi přesně popsat proč ... ale poslední díl a pak ten přelom na druhou sérii prostě už spíše do pozadí a nuda. Než jsem na ten seroš začal koukat , tak recenze a trailer říkali něco jiného proto jsem i trochu fantazíroval něco jiného... Určitě si svou část fanoušků najde. Rozhodně neříkám že je to nějaká nekoukatelná blbost. Jen to chce najít ty správné diváky. Za mě 50% ;) takové ty dvě a půl hvězdy ... ()

Hra na oliheň je největším hitem Netflixu

Hra na oliheň je největším hitem Netflixu

13.10.2021

Streamovací služba Netflix má nového krále. Stalo se jím jihokorejské drama Hra na oliheň, které za první měsíc vidělo zhruba 111 milionů domácností. Neuvěřitelný virální potenciál tak vyšoupl seriál… (viac)