Saturnin je sluha, který se stane pánem svého pána. Mladý muž dobrého společenského postavení a vychování, trochu konzervativní, získá, ne vlastní vinou, sluhu Saturnina. Ten se de facto stane pánem svého zaměstnavatele a způsobí v jeho dosud poklidném životě řadu překvapivých zvratů a situací. Ty by se bez Saturnina daly těžko zvládnout. Už proto ne, že by bez něj pravděpodobně nikdy nenastaly. Saturnin je v Čechách pojmem již několik generací. V roce 1942 napsal spisovatel a novinář Zdeněk Jirotka (1911 až 2003) knížku s tímto názvem a od té doby byla vydána dvanáctkrát. Čtenáři ji milují pro její suchý humor, ne nepodobný "anglickému", množství parodií a nadsázky a zejména pro absurdní situace, do kterých uvádí svérázný sluha Saturnin celé své okolí. (oficiálny text distribútora)

Fary

Dokonale herecky obsazené, dokonale zahrané - přesně takhle jsem si Saturnina a jeho jednotlivé postavy představoval. ()

Radim

Knižní klasika moc povedeně převedena do filmu. Hlavním plusem je skvostné obsazení, hlavně v podobě tety Kateříny, alias Jany Synkové. ()

Arach.No

Výborná komedie. Někde jsem tu četl - "Kdo nečetl knihu, může být nadšen. Kdo ji ale četl, ten toto nadšení rozhodně nemůže sdílet." Já jsem ( pravděpodobně naštěstí) knihu nečetl, tudíž jsem velmi mile potěšen.Z části to asi bude tím, že jsem si od tohoto filmu opravdu nic moc nesliboval, ale tento film mě překvapil.A to v tom dobrém slova smyslu.Zpracování jechvílemi opravdu průměrné, ale vynikající herecké výkony to naprosto vynahrazují!Oldřich Víznek v titulní roli Saturnina exceluje.A ostatní herci nezůstávají příliš pozadu.Přiznám se, že českému filmu zrovna neholduje, ale tento snímek patří k těm, ke kterým se rád vracím. ()

ClimbVibe

Geniální knížka, která se nedá (jako skoro všechny knížky) převést na filmové plátno. Je to ve slovech, v noblese, v ironii. Přesto mám Věrčákovu filmovou verzi moc rád. Havelka, Lasica, Zedníčková, Lipský, Vacek jsou skvělí... Synková a Vízner bezchybní, nedokážu si představit jiné obsazení. Film k deštivému sobotnímu odpoledni, kdy potřebujete příjemné rozptýlení. ()

Rendiss

Na to jakej tam hraje "neherec" (Havelka) se mi to až moc líbilo. Jsem rád, že nemusim číst knížku, a i přes to jsem se u filmu dokonale bavil. Saturnina bych chtěl mít doma, je to borec! :) ()

Yarushka

Skvělá komedie!! Na mě ze začátku až příliš suchý humor, ale ke konci se to pořádně rozjelo :)) :DDD ,, Kam šel dědeček?" ,, Šel se kouknout jak funguje konkurence..:DDD " Nejlepšíí hlášky.:D Fandím Saturninovi a nejradši bych zabila tu Kačenu !! :DD ()

pakosak

kdepak, ač skvěle zahráno, shlédnout film po přečtení knihy je docela zklamávající, kniha plná myšlenek a drobností nedokáže být vystihnuta nějakým... filmem... ()

Matematicka

Jirotkova Saturnina jsem zatím (bohužel) nečetla, ale tento film mě dost nalákal... Humor (suchý anglický, ale přenesený do české společnosti 30. let) se mi moc líbil. Ano, film je snad místy příliš televizní, ale herecké výkony jsou perfektní. Svérázný sluha Saturnin nás zve vystoupit ze svých zaběhaných kolejí a zkusit něco nového, nebo aspoň přemýšlet, co by bylo, kdyby... Zajímavé komentáře: sportovec, honz, Isherwood, triatlet, Tosim, Gemini ()

Rozjimatel

[2,5*]     Napriek lacnému vzhľadu TV inscenácie sa mi na to pozeralo celkom dobre, bavili ma tie lokácie a čiastočne aj dej. A to je takmer všetko. V prvom rade, hľadal som tam ten výborný, údajne anglický humor, ale nachádzal som len prehnanú strojenosť a afektovanosť. A potom tí herci! Oldřich Vízner ešte celkom ujde, proti Lipskému a Lasicovi nemám žiadne výhrady, ale milo prihlúply Ondřej Havelka a sympatická Lucie Zedníčková sú ochotnícky drevení a strojená Jana Synková je vyslovene príšerná, takým štýlom môže hrať akurát v "Babovřeskoch". ()

Macik

Nepřekonatelný Oldřich Vízner jako Saturnin:"Úkol sehnat v červenci škrabošku mikuláše a čerta byl jeden z nejtěžších,které jsem musel splnit." (nebo tak nějak to bylo:) ()

Ricky_CZ

Hlášky perektní, herci výteční, předloha pro mě neznámá. Jen jsem se nikdy nepřinutil to sledovat do konce. Čtvrtá hvězda za Lucku Zedníčkovou, mou tahounku tohoto snímku :) ()

Gumrice

Tohle je ovšem prvostřídní dílo! Na Saturnina můžu koukat pořád dokola a nikdy mě nepřestane bavit. Myslím, že film se vyrovná divadlu i knize. ()

Ollie235

Už když jsem četl knihu, kladl jsem si otázku jak bude asi vypadat toto filmové provedení. Že to bude až taková lahůdka jsem ale nečekal. Pochopitelně za větší část kvality tohoto snímku můžeme vděčit především Jirotkovi, ale i zbytek štábu odvedl solidní práci. Hlavně herci - zdejší sestava mi sedla opravdu mimořádně, především Vízner jako Saturnin a Synková jako teta Kateřina. Co se týče způsobu, jak to bylo natočené, mám určité výhrady, ale bavil jsem se výborně a o to přece jde. Ty hlavní komediální scény ve filmu opomenuty nebyly a já tak celý snímek sledoval s přiblblým úsměvem značícím spokojenost. Pro mě jedna z nejlepších českých komedií vůbec, ať už na papíře nebo filmovém plátně. ()

gurmanik

Tohle je snad jediný případ, kdy jsem dřív četl knížku a až poté viděl film. A bohužel, film mi Saturnina pokazil. Né snad, že by to bylo špatné, ale já si to představoval tak nějak jinak.. Saturnin sám o sobě je smysluplná zábava, ale knížka byla prostě lepší.. ()

Yardie

Skvělá komedie! Ale to jen zásluhou jednoho jediného člověka - Saturnina. Bez něj by to bylo naprosto o ničem. Ono to bylo celkem o ničem i takto, ale díky němu to celkem nic bylo velmi vtipné. Oldřich Vízner předvedl naprosto vynikající výkon - je kamenný výraz, sarkastické poznámky, i "normální" konverzace byly prostě skvostné. Hodně jsem se pobavil! Howgh! ()

Zemřel Milan Lasica

Zemřel Milan Lasica

19.07.2021

Ve věku 81 let včera večer zemřel slovenský herec, režisér, textař a humorista Milan Lasica. Rodák ze Zvolenu má k dnešnímu dni na svém kontě přes stovku filmových a televizních rolí. Umění se… (viac)