Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

gezper

Povedený kousek s dobře hrajícímí herci (především Williams), hudbou od Elfmana a překvapivě kvalitně napsaným scénářem, jehož jsou Damon a Affleck autory (kdo by to do nich řekl!). [80%] ()

Desmi

Oscar za scénář, jakožto i ocenění Robina Williamse, je naprosto v pořádku. Scéna, kdy R.W. na lavičce v parku úplně rozebere toho "geniálního floutka" je jedna z nejhezčích co sem ve filmech vůbec kdy viděl (nebo spíše slyšel). Přes všechna nesporná plus tohoto filmu jsem se trochu nudil. Takže 8 z 10. ()

toushirop

Skvelá psychologická dráma ktorej nechýba snáď nič. Pohodové, kľudné a zaujímavé až do konca. Výborný scenár a herecký výkon od dvoch začínajúcich hercov ma prekvapil a k tomu skvelá hudba. ()

tomino28

Je to bez debat výborný film, ostatně stačí se podívat na hodnocení. Já si ho zapamatuji hlavně kvůli následujícímu: dvěma mladíkům, Mattu Damonovi a Beni Affleckovi, kteří mají na svědomí scénář, dále kvůli některým scénám, které si určitě budu dlouho pamatovat, kvůli skvěle sedícímu hudebnímu doprovodu, samozřejmě kvůli hereckým výkonům... no a mohl bych pokračovat ještě dlouho. ()

zigy

Krásný film o bráchovi Sheldona z Big Bang Theory, který řeší svoje problémy za pomoci psychiatra. Monolog Robina Williamse na lavičce v parku o tom, jak věci v životě musíš poznat na vlastní kůži, abys je pochopil, a že nestačí si to jen nastudovat z knížek, je úžasně moudrý. Jenom to chtělo trochu větší spád, a hlavně pořádné závěrečné shledání, na to jsem se těšil, a to nepřišlo! ()

LencaN

Třičtvrtě filmu jsem měla chuť Willovi (Damonovi) vyfackovat, že tak mrhá nadáním, ale naštěstí to Robin Williams vyřešil sám :) filmy o nadaných lidech, kteří mají nějak těžký osud nebo se dlouho hledají jsou fajn, vždycky mají emoce, mají vizi, touhy, silné/dojemné momenty, nadšení. Tady se dostavila i síla přátelství a lásky. Navíc hvězdné obsazení, především oba pánové profesoři byli v tomto filmu mými oblíbenci. Akorát mi to ukázalo, že psychologie je těžká disciplína, nemůže ji dělat necita, ale je strašně zajímavá, protože se tak dokážeme dostat až do nitra nečí duše. Ale i nad oběma mladšími pány (Damon, Affleck) jsem mírně žasla. A to je kupodivu, protože jinak považuju Afflecka za "pana Kamenného". Líbila se mi pasáž na stavbě, kdy Affleck mluví o příchodech k Willovým dveřím, až jsem měla husí kůži, stejně jako při některých scénách v pracovně Williamse. A konec, mňam, měla jsem skleněné oči a (malý SPOILER) dobrý pocit z Willova počínání. ()

MAXIKILLER

Ani nevím kde začít, jestli u scénáře, režie, nebo herců. Všechno je zde na takové úrovni, že ani celý odstavec superlativů nebude stačit. Předně bych chtěl vzdát hold Mattu Damonovi, a Benu Affleckovi za tak skvělý a propracovaný scénář. Některé dialogy, především ty mezi Damonem A Williamsem vás opravdu, a ne jenom obrazně chytí za srdce. Herecky je to představení nejvyšší možné úrovně od všech zúčastněných, a ať mi nikdo neříká, že Ben Affleck není dobrý herec. Pokud bych to měl divácky zařadit, tak je to film pro každého, kdo ve svém životě tápe, a potřebuje najít směr. Neříkám, že po shlédnutí Dobrého Willa Huntinga ho najdete, ale rozhodně vás to odprostí z letargie, a donutí přemýšlet. ()

v.indruchova

Mám ráda psycholgické filmy, lepší jsou ještě s nějakým odhalením, ale tohle taky stačí. Není to věc co vás posadí na zadek, nebudu si ho pamatovat léta a nebudu říkat to byla pecka. Je to vlastně jednoduchý příběh. Spoiler: S Happy endem, to mám ráda. Nic složitýho. Jsem ráda za dobré herecké výkony. Co mě štvalo jak se Will choval k lidem, vím že sám měl ze sebou problém, ale to nikoho neomlouvá, takovej lidí znám, někteří se napraví, ale někteří zůstanou těma stejnýma hovadama. Nebýt tak sympatických herců a jejich osobitého ztvárnění věci, byl by to průměrný film. Je to film na zamyšlení nad životem. Film byl natočen už před léty a jde to zněj cítit, možná bych trochu zkrátila některé natáhlé scény. Tímto shlédnutím a jinými filmy hodlám vzdát poctu nedávno zesnulému R. WIlliamsovi. V jeho očích jsem viděla smutek i když na rtech měl úsměv. ()

tomas_j

Každý, kdo stál někdy před důležitým rozhodnutím a ucítil tu sílu opravdové lásky, pochopí, jak moc hluboko tento film zasahuje. Zvlášť pokud má zkušenost s člověkem zvláštním až "nenormálním". ()

Lukys

Nádherně pojatý příběh s jednoduchou pointou a skvělým scénářem, který vás neustále baví a nenechá vás nudit do poslední minuty. Postavy jsou skvěle napsané (Robin Williams tu hraje zatím mou nejoblíbenější roli) a z celku si i něco odnesete. Film v sobě nese jednu a tu samou myšlenku dokola, ale její řešení baví celý film, až do konce. Skvělý film na nenáročnou podívanou. ()

KoudyTheAlko

Na tenhle film sem narazil až dneska a je mi jasný, že si ho ještě párkrát pustím. Skvělý herecký výkony a super příběh. Jak už to někdo tady psal samozřejmě, že konec byl takovej očekávanej, ale bylo to krásný ukončení toho příběhu a skvěle to tam sedlo. Takový klidný a nevyhrocený dojem to na mě udělalo že dávám plnej počet s klidným svědomím. ()

RoseThrone

Znáte takový ten film, o kterém víte že existuje a máte jej na seznamu filmů, které musíte vidět (ať už z důvodu dobrého hodnocení na čsfd, či doporučení atd.), ale do samotného zkouknutí se vám prostě nechce? No a pak přijde ten moment, kdy si ho konečně pustíte a litujete, že jste si ho nepustili dřív. Takový ten film, který ve vás něco zanechá i po shlédnutí a ten pocit přetrvává stále dál a dál? To byl pro mne, právě Dobrý Will Hunting. Písničky od Elliota Smithe mi udělaly největší radost a myslím si, že toho oscara měli vyhrát všichni v tomhle zatraceně dobrém filmu. ()

Kozlowski8

Will prožil nešťastné dětství, kdy procházel sirotčinci a pěstounskými péčemi a zkusil si své. Teď je dospělý, žije celkem nuzný život a má časté opletačky s policií. Přitom v sobě skrývá neskutečný potenciál matematického génia...Zajímavý příběh s výtečnými Mattem Damonem, Robinem Williamsem a Minnie Driver. Taky Stellan Skarsgard si odvedl své. Slabším článkem je Ben Affleck, ale od něj jsem ani příliš neočekával. Škoda občasných stupidních dialogů a několika úplně zbytečných pasáží, které byly o ničem a neměly žádný význam (např. pasáž, kdy hoši sedí v pokoji a jeden z nich onanuje nahoře v ložnici). Jsou to ale spíš drobnosti, které můj pohled na hezký film ovlivnily jen nepatrně. 80%. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů