Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

PROTIVETRU

Viacvrstvové drama vyvolávajúce väčšie či menšie emócie na každej úrovni s hercami, ktorým akoby bola každá z väčších či menších úloh napísaná rovno na mieru. ()

Hobit Bilbo

Skoro se až bojím o tomhle filmu něco napsat, tak moc je skvělý a tak moc ho mám rád. Damon a Williams vedle spousty dalších herecky excelují v charakterovém dramatu o mladíkovi, který je sice na povrch geniální, ale uvnitř citově zmatený a neschopný najít si ve svém životě takovou cestu, aby byl opravdu šťastný. Do hloubky je zde otevřeno tolik ožehavých témat, ať už důležitost vlastní životní volby, konfrontace přítomného stavu mysli s traumatickými zážitky v minulosti nebo rozdíl mezí teoretickou znalostí a reálným prožitím. Scénu v parku u jezera s Williamsovým monologem bych vytesal do kamene. ()

jokerik

Lehce legrační a dojemný snímek. Poprvé (a zatím naposledy) mi byl B. Affleck sympatický, Matovi (great character) se nedá vytknout ani prd a Robinovi pouze to, ze je na plátně tak málo. Možná i uklízeč na vaši univerzitě je chytřejší než vy, pozorte na to. :-) ()

sunjata

Před výstavbou příběhu a scénářem je třeba smeknout. Příběh, který je dokonalou červenou knihovnou alias soap operou, kterému podlehne tolik lidí, musí mít přece něco do sebe. Asi nám zas jednou někdo napsal něco, co si moc přejeme slyšet. ()

KERUOCOK

Příběh mladého génia, který díky své aroganci může přijít o vše, co mu život nabízí. Otevření očí, přijde až ve chvíli, kdy se potká se starším mužem, který si toho v životě již hodně zažil (nic zvláštního dalo by se říct, ale chyba lávky). Nejvíce mě zaujala celková myšlenka… inteligence vám nikdy nemůže nahradit životní zkušenosti. Rozhovor těchto dvou mužů na lavičce mě naprosto dostala… Celý film spolu s hereckými výkony působili na mě jako lék na bolavou duši. ()

Formanovec

Já jsem se do toho filmu prostě zamiloval. Dokonalý herecký koncert, který se nevidí každý den + výborný scénář. Nemohlo to dopadnou jinak než na plný počet bodů a místečko v mých TOP 20. Opravdu se klaním před Damonem a Affleckem- krása. ()

spacemaster

Tento snímek se u mě řadí na úroveň Forresta Gumpa. Není to film na které obvykle koukám a stejně jako Forrest mě donutil opravdu přemýšlet o životě a o našem poslání v něm. Skvělý scénář a výkony herců. ()

Roman1983

Jako milovník matematiky, skvělé hudby, pěkných slečen nemohu dát bohužel více jak 5* :-) ... navíc opravdu skvělý scénář a můj oblíbený Matt Damon ()

simoneo

Osobne moja srdcovka. Film z mne blízkeho prostredia s pre mňa zaujímavými hercami. Hudbu musím tiež pochváliť a takisto sa mi páčilo, že každý mal svoju pravdu, na ktorá mala niečo do seba. Tento film na mňa pôsobí vždy motivačne, čo sa týka učenia. ()

EggO

Stydim se za sebe, ze jsem tenhle filmovy skvost nechal, az na rok 2012. Uz v pulce filmu jsem vedel jiste ze to bude jeden z mych TOP filmu. Jsem prekvapen, pribeh je neuveritelny a i kdyz Matta Damona nemusim, tak jsem si ho prave ted oblibil! Jeste ted tomuhle genialnimu dilu nemuzu uverit...! ()

Bumerang

Z dobrého Willa mám nedobrý pocit. A vlastně z jediného důvodu. Celkový fajn dojem z filmu mi pokazil ten konec. Z jinak povedeného příběhu se rázem stala přeslazená americká limonáda plná objímání a přiblblého chápavého šklebení se. Ach, jo...:-( Přesto ale nemůžu jít pod čtyři hvězdičky. Ten příběh je totiž fakt pěkný, nehollywoodský (až na ten konec) a smečka Damon, Williams, Skarsgard a Driverová hraje slušně nadprůměrně. Navíc mohu živit svou soukromou naději na to, že po skončení titulků byl dobrý Will svou dámou pořádně vyfakován a alesoň něco neskončilo tak "americky šťastně". ()

g.laudeo

S tím "výborným" a "zkušeným" scénářem bych byl opatrný, prostě dva chytří kluci si něco chytře vycucali z prstu. (Kolik takových uklízečů z vašich lokálních Bronxů, co pobíhají po fakultách a luští nevyluštěné a v baru trhají soky silou svého politicko-ekonomického backgroundu, znáte, Kristepane?). Pokud ale jejich hru přijmete, bavíte se pak velmi dobře. Svižné a působivé dialogy, výborné herecké výkony. ()

80s Martin

V dobách, kdy jsem byl studentem matematiky, jsem si tenhle film moc rád pouštěl. Samozřejmě jsem si představoval, že mám Willovo nadání a mé práce mi zajistí nesmrtelnost mezi matematiky :) Vedle Proof se jedná o můj nejoblíbenější film s matematickým backgroundem (né že by jich bylo natočeno o moc víc). ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů