Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

Mistickzz

Takže pekne poporiadku. Neskutočne výborný scenár od dvoch mladých úch Damona a Afflecka, vynikajúce herecké výkony na čele s Williamsom a Damonom, skvelé hlášky a humor, emócie a láska, psychológia a inteligentné rozhovory, dokonalá hudba, fantastická réžia. Jednoducho film ako má byť a ktorý vás sklame jedine tým, že netrval dlhšie. Do teraz som videl 3x. 90% ()

Sajuska1991

Opravdu krásný film, úžasný scénář, parádní herecké obsazení a dokonalé výkony. Robin Williams byl pro tuto roli jako zrozený ... Pro tenhle film už ani není třeba více slov, prostě má co do sebe, jak na inteligentní úrovni, tak na té citové a emoční ... ()

Ragdoll

Precizně zmáknuté drama, které je samo o sobě jednoduché, ale dokáže překonat i tu největší zatvrzelost. Už po chvíli jsem věděl, že odejdu spokojen a důkazem mi byla neuvěřitelná skutečnost, zhruba po polovině jsem si totiž uvědomil, že vůbec nemám nutkání podívat se na hodinky. Ale to je jen malé plus, ještě větším překvapením byl dospělý a sebevědomý výstup Bena Afflecka (o brilantním scénáři ani nemluvě), který mne, po zhodnocení velké většiny jeho víceméně béčkových rolí, jež maximálně zaujmou svou působivou, ale až přehnaně nerealistickou výpravou (např. Pearl Harbor), a kde ztvárňuje bezvýznamné postavy, stačí se jen tvářit drsně či heroicky, výkon je přeci irelevantní, otočil o 180 stupň, a to velmi rychle. Kdybych jen mohl sdílet alespoň špetku Huntingova matematického talentu... ''So if I asked you about art you’d probably give me the skinny on every art book ever written...Michelangelo? You know a lot about him. Life's work, political aspirations, him and the pope, sexual orientation, the whole works, right? But I bet you can't tell me what it smells like in the Sistine Chapel. You've never actually stood there and looked up at that beautiful ceiling. Seen that.....If I asked you about women you'd probably give me a syllabus of your personal favorites. You may have even been laid a few times. But you can't tell me what it feels like to wake up next to a woman and feel truly happy. You're a tough kid. I ask you about war, and you'd probably--uh--throw Shakespeare at me, right? "Once more into the breach, dear friends." But you've never been near one. You've never held your best friend's head in your lap and watched him gasp his last breath, looking to you for help. And if I asked you about love y'probably quote me a sonnet. But you've never looked at a woman and been totally vulnerable. Known someone could level you with her eyes. Feeling like! God put an angel on earth just for you...who could rescue you from the depths of hell. And you wouldn't know what it’s like to be her angel and to have that love for her to be there forever. Through anything. Through cancer. You wouldn't know about sleeping sittin’ up in a hospital room for two months holding her hand because the doctors could see in your eyes that the term visiting hours don't apply to you. You don't know about real loss, because that only occurs when you love something more than you love yourself. I doubt you've ever dared to love anybody that much. I look at you; I don't see an intelligent, confident man; I see a cocky, scared shitless kid. But you're a genius, Will. No one denies that. No one could possibly understand the depths of you. But you presume to know everything about me because you saw a painting of mine and you ripped my fuckin' life apart. You're an orphan right? Do you think I'd know the first thing about how hard your life has been, how you feel, who you are because I read Oliver Twist? Does that encapsulate you? Personally, I don't give a shit about all that, because you know what? I can't learn anything from you I can't read in some fuckin' book. Unless you wanna talk about you, who you are. And I'm fascinated. I'm in. But you don't wanna do that, do you, sport? You're terrified of what you might say. Your move, chief''. 100%. () (menej) (viac)

-Dawe-

Určitě nejsem jediný komu to tak připadalo ale nevypadá tady tak trochu Matt Damon jako Di Caprio? Jinak parádní scénář! ()

honzii

Nechci hýřit superlativy. Dobrý Will Hunting je vlastně docela obyčejné, lehké životní drama. Pod touto slupkou se ale schovává velmi propracovaný scénář, který výtečně pracuje se svými postavami a silným tématem. Film perfektně funguje ve všech rovinách, je zajímavý a zabývá se skvělým tématem, které je citlivé pro každého z nás. A Robin Williams ve své jednoznačně nejlepší a nejsympatičtější roli. ()

nameadel

Letitý rest. A že to stálo za to. Dobrý Will Hunting je jeden z těch bezchybně obsazených filmů – přesně ten druh, který vás pohltí a vy celé dvě hodiny nemusíte řešit nic jiného, než film samotný. Tak by to asi mělo být u kinematografie obecně, ale málo kdy se to podaří (minimálně pro mě to úplná samozřejmost není). Nic víc (kromě toho, že se mi to ukrutně líbilo) už k tomu nemám. ()

iXtr3m3

Mladí zasrani, kamaráti vo filme aj mimo neho a medzi nimi pán Williams. Nespomínam ďalšie hviezdičky, pretože by to bolo zbytočné mlátenie slov. Tento film si pozrite, inak sa pripravujete fakt o veľa. ()

Loki_Six

"You'll never have that kind of relationship in a world where you're afraid to take the first step because all you see is every negative thing 10 miles down the road." ()

klukluka

Měli to vyfutrovaný, ti chytří, šikovní kluci Damon a Affleck. Neuvěřil jsem tomu, ale oceňuji, jak to bylo promyšlený, vícevrstevnatý, dobře zahraný, uměřený, cituplný... Docela zjevení, když dají něco takovýho do kupy dva mladí, talentovaní herci. Nevybavím si, že by se někdy stalo něco podobnýho u nás. ()

Vajonek

Vypadá to, že jsem asi trochu zapomněla, jak moc je tenhle film dobrý. Nebo jsem ho jen před lety při prvním zhlédnutí prostě ještě nedokázala docenit? Zpočátku by se mohlo zdát, že je to vlastně jeden z mnoha obyčejných příběhů o neobyčejném člověku, který přes spoustu překážek nakonec ke štěstí přišel. Pak se ale začnou odehrávat ty střety silných osobností a charakterů, o kterých je řeč v popisku a vy si uvědomíte, že se díváte na něco mimořádného. Podle mě tomu pomáhají mimo jiné skvěle napsané a zahrané postavy, které jsou mnohovrstevnaté, chovají se prostě jako lidé s klady i zápory, kteří jsou někdy okouzlující, někdy nesnesitelní, někdy zranitelní, někdy přehnaně sebevědomí, lidé, kteří přirozeně dokážou říci hluboké životní moudro ale i sprosté slovo, když se to zrovna hodí. Lidé, na které se dokážete napojit a prožít si to s nimi. Souhlasím s některými dalšími komentujícími, že nejsilnější jsou společné scény Matta Damona a Robina Williamse. Od prvního oťukávání přes některé bouřky po propojení spřízněných duší prostě dokonalost sama. Výborní jsou ale např. i Stellan Skarsgard nebo Minnie Driver. A vlastně všichni, kdo se ve filmu objevují. Když už byste si říkali, že snímek sklouzne do moc velké patetičnosti, nepřesvědčivosti či sladkobolnosti, např. když se schyluje k nalezení a udržení si práce snů či už už očekáváte jako poslední scénu velké doslovné romantické shledání, film vybere s přehledem zatáčku a uchová si svou vysoko nastavenou laťku. Vše je v něm prostě přesně tak jak má být, abyste si ho mohli užít a prožít a zanechal ve vás hluboké dojmy. 90 %. ()

lonewolf

Film o tom, že když něco ve skrytu duše opravdu chcete, můžete toho s mírnou pomocí dosáhnout. Nádherný psychologický rozbor, který jsem si maximálně užil. ()

lisi26

Tenhle film jsem za poslední rok viděl tak čtyřikrát a vždy sem se bavil lépe než výborně. Scéna, kdy Will setře barovou vtěrku, nebo příběh, proč nepracovat pro firmu sedmkrát větší než CIA, nemá chybu. Jak by řekla MS závidím těm, kteří film ještě neviděli úžasný divácký zážitek, který je čeká. ()

Stromovous87

No ne..na takový skvost jsem narazil až tak pozdě. Pamatuji se, že jsem tento film viděl už kdysi dávno, ale asi jsem byl ještě moc malý, nebo jsem byl zrovna ve špatném rozpoložení, jinak si nedovedu vysvětlit proč se mi tehdy nelíbil. V mládí jsem si ho zaškatulkoval do kategorie nudných filmů a tak jsem se mu po léta reprízování v televizi vyhýbal. Až dnes jsem na něj náhodou narazil v programu a nestačím se divit. Drama z univerzitního prostředí, psychologie, vztah psycholog - s vlastními strašáky z minulosti a "tápající" genius, režie Gus van Sant....vážně nechápu proč jsem ho nezkouknul dřív. jak už tu někdo psal - je to vážně film, který můžu vidět vícekrát a nikdy se mi nezprotiví. Zkrátka jasných pět hvězdiček :-) ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů