Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

slovan1

Film mapujíci příběh mladého uklizeče na Harvardské univerzitě. Ten se díky vypočitání složitého příkladu dostane mezi 2 lidi, jenž mají o osudu Willa (Matt Damon) každý jiné představy. Will, mladík s velkým nadáním, se musí rozhodnou, jestli se chce zdokonalit a patřit ke špišce matematiky nebo se otevře a vrátí se do svého mládí a vyřeší problémy své existence. Jednu dobu je nakloněn jedne možnosti, další dobu zase te druhé... Film se silným příběhem a scénařem, který dali dokupy Ben Affleck a Matt Damon!! Damon na své mládi perfektně zvládnuta role, to same se dá říct o Robinu Williamsovi. Film, který právem patří k top filmům ()

ranp

Naprosto špičkový film, milý a drsný zároveň. Výborní jsou zde především Damon a Williams, ale i Ben Affleck to zahrál velice slušně. Je fakt obdivuhodné, že tento scénář napsali 2 tak mladí "kluci." Celé to doplňuje několik výborných vtipů a krásná Minnie Driver. ()

Markussis

Film naprosto zbytečně přeceňovaný a taky neuvěřitelně namachrovaný. Ovšem nejdříve napíšu klady: Vynikající scénář, kvalitní a vyrovnané herecké výkony všech protagonistů. Film je tedy řemeslně téměř dokonalý. Pokud se máme ovšem bavit o konceptu filmu (jeho smyslu) , dostaneme se zas a opět do velmi rozporuplné diskuze. Pro někoho celkové vyznění filmu může být klišovité a někdo jiný to zas může mít rád. Zde se asi nevyhnu né tak úplně objektivnímu hodnocení. Tak tedy pro mne je to osobně až moc ambiciozní film , který na mne chvilkami působil velmi falešně a hlavně účelně. S trochou nadsázky bych se nebál pozměnit název filmu, kdy ten nový by klidně mohl být - Superman v přestrojení. Kdybych měl být velmi radikální, tak je to asi taková, celkem obstojně , hezkým make upem zamaskovaná americká limonáda s pěkným tradičním koncem. Na kolik lidí takovéto prostředky fungují, vidím ve zdejším hodnocení. Bohužel film jako takový mi krom chvilkového pobavení nic nedal a je lehce zapomenutelný. Je pro mne pouze jakousi výpovědní hodnotou, co se týká směru ubírajícího se dnešního převládajícího vkusu. Já mám bohužel jiný , asi takový hlubší. ()

Devilian

Tohle že je na 88. místě v žebříčku? Co jste to sakra hulili!? Ten film mě zklamal na plné čáře - tváří se zajímavě, postupem času zjistíte že je to jen slepená rádoby hlubokomyslná nuda, která se bez změněného tempa alá šnek vleče celé dvě hodiny bez jakéhokoliv zvratu. Na mě to působilo citově úplně vyprahle, všichni mi byli nesympatičtí (včetně R. Williamse, kterého mám jinak moc ráda) a spíš mi bylo úplně všechno kolem nich nějak ukradené. První půlku filmu čekáte, že se něco zajímavého stane, film se zatím buduje pomalu ale zajímavě - a v druhé půlce se neděje VŮBEC NIC, co by vás zajímalo. A konec. Tedy - já se půl hodiny před koncem musela přemáhat, abych to nevypla. Dle mého názoru je tohle jeden z dalších neuvěřitelně přehodnocených filmů, kterým každý dává 5* jen aby se neřeklo a dali najevo "že nejsou filmoví burani". Na tohle nejedu. Slabé 3*. ()

OughJay

Shodou okolností mi není ani jeden z dvojice Affleck - Damon sympatickej. Kupodivu se jim však podařilo napsat výbornej film, kterej jde v rozebírání psychiky Willa Huntinga poměrně dost do hloubky. Respektive Robin Williams jde do hloubky, protože ten svojí lidskostí v roli psychologa zastínil, řekl bych, i zázračně zářícího Damona. Žádná postava tu vlastně není nadbytečná, každá má co říct, ale ani to mě nepřesvědčí hodnotit líp, protože skrze antipatie, který k Affleckovi a Damonovi mám, jednoduše nejede vlak. Oba jsou pro mě naprosto odtažití a strozí, díky čemuž si nejde vytvořit vztah ani k jejich postavám. Sean: "Real loss is only possible when you love something more than you love yourself." ()

gutshoter

Výborné dialogy podtržené vynikajícím scénářem. Jen kdyby pomyslná niť byla dotáhnuta až do konce, pohrát si ještě více s tím finišem, bylo by to za pnou palbu. Takhle "jen" čtyři věru silné hvězdy. ()

Sdoom

Jediné, co se filmu dá vytknout, je možná až příliš mnoho témat, která se za ty 2 hodinky snaží rozehrát. Některé věci tak působí trochu nedotaženě. Nicméně jinak se jedná o krásný lidský film s naprosto excelentním Robinem Williamsem a výborným Mattem Damonem. (Blu-ray, orig.) ()

JADIM

NAJLEPŠÍ FILM ROKU 1997! (Dokiaľ sa nenájde lepší) Povaha Willa Huntinga je veľmi zaujímavá a zamotaná. Je to zároveň sympatický chlapík s veľkým intelektom, ale taktiež to je niekto, kto dokáže vedome a nekompromisne ubližovať ľuďom okolo seba. Na také scény sa veľmi príjemne nepozerá, hlavne vtedy, keď Willa už celkom dobre poznáte a zrazu spraví toto. Ale vydarené a často aj príjemné scény prevažujú. Niekto si môže myslieť, že tento "terapeutický" film je o ničom, keďže sa nič zásadne nestane, ale nie je to úplne tak. Je to film o zmene a životných prioritách, ktoré sa snaží Will Hunting s jeho terapeutom nájsť, nech už sú akékoľvek. 8,5/10 (Videné 26.6.2020, Originálne znenie) ()

Cracker

Na to že je to čisto dráma bol film celkom zábavný. Robin William mi vo filme sedel najviac a jeho výkon bol neskutočný. Damon a Affleck vtedy ešte veľký mladíci, no zahrali to fajn a scenár ktorý napísali bol ako od veľmi skúseného režiséra ,ktorý má už čo to za sebou. Do nálady nás dostane aj pekná hudba a mňa osobne bavili scény s matikou, mohli im dať viac priestoru. A takisto viac scén s Matta s Robinom, pretože spolu boli obaja geniálny! ()

Finskej

Dokonalý film, to prostě nemá chybu. Kromě mnohotvárnosti svého talentu dokázali Affleck a Damon, že jsou i skvělí scénáristé, a jak normálně některé až příliš srdíčkovo-človíčkovské postavy Williamse nesnáším, tak tady sedne jak zadek na hrnec. ()

SjamK

Velice příjemné osvěžení. Nejen výborný scénář bez zbytečných berliček, ale především i vynikající herecké výkony řadí Willa Huntinga hodně vysoko. ()

SkyLukey

Občas si také připadám, že bych potřeboval speciálního člověka, který by mě pochopil. Leč mi přijde příběh Willa Huntinga až příliš neskutečný a přehnaný, má morální podtext, který mám rád. ()

jondoe

Niekedy sa mi stava, ze si chcem pozriet jeden film a z nejakeho dovodu mi stale unika. Po dlhych rokoch som sa konecne dostal k tomuto filmu, tak aby som ho videl cely. Tato drama je uzasna. Matt Damon a Ben Afflect napisali prvotriedny scenar, v ktorom mimo dvoch hlavnych postav nezostala ani jedna z tych vedlajsich uplne plocha. Matt navyse z velkym prehladom zahral zlozitu postavu flakacskeho matematickeho genia, ktoremu z problemami pomaha vynikajuci Robin Williams. Premakany nadcasovy scenar si oscara urcite zasluzil a rovnako aj Rovbin Williams, ktory ma dokazal rozosmiat, dojmut a dobrych momentoch aj prekvapit. A nakoniec som rad, ze som tento film videl az teraz a mozem ho plnohodnotne odcenit. Zasluzenych 5 hviezdiciek. ()

Jaccobos

Noo... jsem nadšen. Pro mě rozhodně nejlepší film, co se týče zobrazení lidské duše a jejích skrytých problémů (Pravda - píšu tento koment těsně po shlédnutí, což ve mě vyvolává možná nepřiměřené emoce, ale ted se mi nezdá...) Je zde přesně zachyceno to, co mě fasicinuje na životě a přitahuje k psychologii. Copak může dát někdo míň než 5* ? Vždyť je to tak úžasně zajímavé! :) Moc se mi líbil celý scénář i skvělé herecké výkony. Všechny charaktery - Robin Williams jako psycholog "taťka", který usměrňuje Willa na to podstatné v životě, dokáže mu ukázat, jakých otázek se bojí a co chce dělat v budoucnu - profesor matematiky Stellan Skarsgård, Matt "Will" Damon a dokonce i Ben Affleck ! Všichni do jednoho perfektně čitelní a dokonale hrající své role. Možná, že to není zase tak odlišné drama od ostatních, ale díky terapeutické interpretaci je vše čitelnějčí, aniž by to ubralo na půvabu této lahůdky. Dnes je opravdu dobře ... ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů