Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

Krt.Ek

Hodně zajímavý film. Chytrý scénář, herci skvělí. Přesto si ale myslím, že si umístění v TOP 300 nezaslouží. Chybí mi tam totiž moment, který by mě uzemnil. 75% ()

Adasin

Damon s Affleckem tady excelují nejen herectvím (tady nemůžu opomenout ještě Robina Williamse), ale i scénářem. Ani se mi nechce věřit, že Batmana v současnosti hraje ten samý člověk co tady Chuckieho... Po nějaké době nadšení značně vyprchalo, i tak ale pod čtyři hvězdy nepůjdu. 8/10 ()

Turiec

Skvelý scenár od debutujúcich scenáristov Damona a Afflecka, podporený výbornými hereckými výkonmi Robina Williamsa (hlavne), Matta Damona, Stellara Skarsgarda, Minnie Diverovej aj Bena Afflecka a peknou hudbou vytvárajú jeden z najlepších filmov poslednej doby. Medzi najvydarenejšie scény patrí súd, kde sa Will sám obhajuje, ako aj všetky jeho stretnutia s psychológom. Hlavne monológ pri jazierku s labuťami je vynikajúci. Za pozornosť stojí i prijímací pohovor a odmietnutie práce pre vládu. Hoci je Hunting génius nielen matematický, má fotografickú pamäť a dokáže si vybaviť pasáž zo všetkých kníh, ktoré prečítal, ukrýva hlboko v sebe staré rany na duši. Vyzerá to akoby mu všetci chceli pomáhať, často si však liečia len svoju vlastnú frustráciu. Preto sa obklopuje kamarátmi, ktorí sú síce sprostí a vulgárni a stále spolu popíjajú, ale nepretvarujú sa. Will Hunting je veľmi pestrá postava a Matt Damon ju zahral výborne, Robin Williams však v svojom veku a so svojimi skúsenosťami zahral rolu psychiatra bravúrne, pomocou úsporných výrazových prostriedkov očami, mimikou tváre a zmenou hlasu. Preto Oscar za vedľajšiu postavu a scenár sú na mieste. Jediné, čo sa dá filmu vytknúť sú vulgarizmy, ktoré však s ohľadom na prostredie, v ktorom žije sa dajú pochopiť. I napriek tomu si myslím, že pri väčšej snahe by sa im dalo vyhnúť. Ale teraz mi už prepáčte, musím sa ísť venovať dáme. ()

-Ravee-

Hořkosladký příběh o mladém géniovi, při jehož sledování jsem vždycky naměkko.. "Good Will Hunting" boduje především neskutečně silným scénářem Damona a Afflecka (Oscar naprosto zasloužený) plným dokonalých dialogů, úchvatnými hereckými výkony (Damonův a dost možná i Williamsův nejsilnější výkon) a také nenápadným soundtrackem (Angeles od Elliotta Smithe miluju).. Neotřesných ***** a jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec.. ()

phoebess

skvělý film.. skvěle napsaný scénář... skvělý Robin Williams a skvěle mu sekundující Matt Damon... mám pokračovat a dokazovat vám, že tenhle film je naprosto skvělý? když jsem ho poprvé viděla, tak jsem si jenom řekla výborný film, ale když jsem ho viděla podruhé, tak jsem si uvědomovala tu hloubku všech rozhovorů, které jsou ve filmu vedeny... kdyby jen byly všechny filmy takové jako tento... ()

Paxxx.cz

Příjemný film, především monolog Williamse v parku byl úžasný. Dobré herecké obsazení a solidní příběh, ale čekal jsem o chlup víc, abych dal za 5 - pro mě 80%. ()

Praxis

Proč jsem kua ten film viděl až dneska? Proč mi o něm nikdo neřekl dřív? Došla mi slova. Až se z toho vzpamatuju, tak možná dokomentuju... 100% P.S.: Strhující Robin Williams a Matt Damon! ()

GodComplex

Ano, Matt Damon a Ben Afleck JSOU zoufalci, marne patram, kterej z nich vetsi, nicmene "Good Will Hunting" je kousek, ktery neni uplne k zahozeni. Tradicne vyborny Robin Williams, docela povedena music, ne uplne spatny pribeh o vyuziti geniality, roztomila Minnie Driver. Celkove je film lepsi nez by se dalo ocekavat a jedna so o lepsi prumer. 6/10 ()

aluna

Miluju ten film pro ty maličkosti, který ho dělají velkým. Dialogy mezi klukama jsou tak ze života, až jsem měla pocit, že poslouchám svoje kámoše, jak se pošťuchujou. Ten druh lehce debilního, pubertálního humoru je naším životům tak blízkej, až jsem se divila, kdepak to ti Hollywoodští hoši vzali. Naopak ty ostatní rozhovory mají takovou životní hloubku, až si jeden zase říká, co o tom můžou dva mladí cucáci vědět. Zkrátka kluci při psaní zúročili svoje mládí a inteligenci zároveň a výsledkem je film, kterej vám i klišé podá stravitelnou a chytrou formou. ()

Riddick77

Dokonalý scénář s kvalitní režií a výbornými hereckými výkony. Affleck těžko zahraje lépe, leč králem poutavého vypravění o životní změně, hodnotách a prioritách je bezesporu Robin Williams. Chytlavý a zajímavý příběh, v němž se dá najít mnoho pravdy. A co víc, tento snímek zraje jako víno. 10/10! ()

MikO_NR_1909

Ako mne sa ten film nepáčil... Respektíve páčil v trojhviezdičkovej miere. Až na famózny scenár mi príde VŠETKO hrané na krásu, na výsledný moment (s až provokatívnymi odbočkami, pri ktorých som až zúril - to sa mi nestáva skoro nikdy...). Uvedomujem si skryté, chvályhodné myšlienky tohoto diela. Ale zároveň ma vedia neskutočne NAŠTVAŤ napr. hádky Damona so svojou priateľkou (prifarbené momenty a odpustenia za každú cenu) alebo vyškerené provokačné ksichtíky mladíkov. No dobre, skrátka mi to nesadlo... ()

numi

Co vyzdvihnout? Monolog Robina Williamse na lavičce u řeky? Určitě. Kdyby se ve filmu po něm už ani nemihnul, tak by si svého Oscara stejně zasloužil. Skvělý scénář? Samozřejmě. I když on je skvělý a bombastický hlavně v tom, kdo jej napsal. Přesto, nebo právě proto, smekám, pánové. Skvělá Minnie Driver? Překvapivě šarmantní a uvěřitelný Matt Damon? Dá se pokračovat dál a dál. Od přívětivé kamery, která divákovi nepodlézá líbívími záběry a dokonce nám ani nedopřeje žádný sex ;), přes sentimentálně rozvláčnou hudbu, až po "ostatní" herce v malých velkých rolích. Přesto si neodpustím rýpnutí. Proboha, co to tam před tou kamerou předváděl Ben Affleck? Můj pes by hrál lépe. Ale člověk mu musí něco odpustit, protože bez něj by tenhle film asi nespatřil světlo kinosálů, že? [březen 2006] ()

zipper111

S Willem je hodně těžké snažit se ztotožnit, pochopit ho... Ale o tom to vlastně celé je, všude jde jenom o chápání, ať už to je matika, chemie, láska nebo srovnání se s minulostí. Stokrát omýlané "to napsal Damon a Affleck??to je genialní" radši nechám stranou, ale pravda je, že se oba dva předvedli. A Robin Williams?... Je to Pan herec, ukázal to v káždé scéně, úplně z něj dýchala ta jeho postava, jako z málokoho. I když Damon zahrál taky skvěle, Williams kraluje. ()

Freemind

Osud tohoto filmu závisel na jediné kartě - divák musí uvěřit, že Will Hunting je geniální. A s touto kartou bohužel Ben a Matt, králíci z klobouku, prohráli partii. Chlapci scénáristi se sice snažili - je to snad jediný solidní vroubek, který po sobě zanechal gumák Ben Afleck v dějinách filmu - přesto je zcela evidentní, že matematika zde slouží pouze jako ledabyle postavená kulisa. Willova výjimečnost vyznívá do prázdna, Matt a Ben z něj udělají největšího matematického génia XX století, všude kolem lítá samý Einstein a Shakespeare, ale jediný monumentální úkol, který před Willa nakonec postaví, je najít si lukrativní práci. Hezký film, který mohl být krásný. Škoda. ()

blackrain

Musím uznat, že scénář byl mistrovsky napsaný. Vůbec by mě ani ve snu nenapadlo, že by Matt Damon a Ben Affleck mohli společně stvořit něco takového a stvořili. Genialita často hraničí se šílenstvím, kdo dokáže rozeznat tu tenkou hranici, která je dělí? Tady ale nešlo o šílenství. Geniální lidé se často setkávají s nepochopením ve svém okolí. V podstatě jsou vám jakékoliv znalosti a vědomosti k ničemu, když je nedokážete nebo neumíte využít. Konfrontace skvělého Robina Williamse s Mattem Damonem dopadla na výbornou. Šlo o střet dvou generací a ten nebývá jednoduchý. Robin Williams byl jako psycholog hodně přesvědčivý. Potvrdil, že umí zahrát i vážnější roli. Příběh je hodně poutavý, chytrý, duchaplný, ale i zábavný a citlivý. Dobrý Will Hunting je skutečně dobrý. ()

Tony.cs

O čem je tento film? O určení hodnot. O životní cestě. O pravém přátelství. O lásce. O životě. Vynikající film, plný pravdy. A herecké výkony? Robin Williams byl famózní, Matt Damon skvělý a Ben Affleck výborný. Prostě špičkový film ()

Lulu13

Je až ťažké uveriť, že tak mladí herci ako Matt Damon a Ben Affleck dokázali napísať tento skvelý scenár. Práve v ňom je čaro a genialita tohto filmu. Scéna, pri ktorej psychológ Sean vedie svoj niekoľko minútový monológ o rozdieloch niečo si naštudovať z kníh a prežiť to na vlasntej koži mi doslova vyrazila dych! "You are an orphan, right? You think I know the first thing about how hard your life has been, how you feel, who you are, because I read Oliver Twist?" Vety ako táto sú proste nezabudnuteľné. Keď sa naviac k dokonalému scenáru pridá dokonalý herecký výkon Robin Williamsa, vznikne jeden natoľko intenzívny zážitok, že si tento film zabezpečil miesto v mojich Top filmoch. ()

gogos

Dobrý Will Hunting je povedené psychologické drama, kde nadevše ční vynikající scénář a perfektní výkona Robina Williamse a Matta Damona. K dokonalosti tomu všemu něco bohužel chybí... ()

ABLABLABLA

"Son of a bitch. He stole my line." Má pocta zemřelým hercům/režisérům a jiným není psát nějaké podělané RIP na fb, které mě vždycky neskutečně serou a mám na to svůj vlastní názor (můžete hádat dvakrát jaký), ale podívám se na nějaký dobrý film, v němž účinkovali a ještě jsem jej neviděla. Dnes bohužel přišla řada na Robina Williamsa a chtěla jsem si dát něco kapku vážnějšího než jeho obvyklejší žánr - komedii, a tak padla volba na tento pro mě dosud neznámý film (shame on me). Líbil se mi. Moc. Ale přece jen mi to nepřišlo na 5*, působilo to na mě až moc tuctově bych řekla. Ale musím uznat, že ty dvě ucha si pro sebe napsali hodně dobrý film a dokonce to i dobře zahráli spolu za neskutečně obří a vynikajícíc asistence právě Robina a Stellana (a s "menší" pomocí Minnie, tu jako jedinou slečnu ve filmu nesmím opomenout). Trošku mi taky vadily ty věčné záběry na exteriéry budov, předtím než jsme vstoupili do dění v nich samotných nebo ten přicmrndovač Tom /tuším, že to bylo jeho jméno/, co stál profesorovi furt za zadkem. Naopak se mi zamlouvalo, že to opravdu tolik neřeší tu romanci, ale spíše samotnou podstatu jednotlivých postav, do které se vnořujeme ani tak ne moc psychologickými rozbory při sezení v "ordinaci", ale spíše sledováním jejich života, kdy posedávají v baru, v autě, v parku, makají na stavbě, ve škole, zkoušejí si velmi slušivé dětské doplňky nebo prostě chtějí nasrat své psychology, tak že si přečtou jejich knihy a aplikují na ně jejich vlastní poznatky. P.S. Proč mu dávali k narozeninám auto, když měl evidentně jedno auto, které mu stálo na dvoře. Ale asi bylo pro ostatní neviditelné, když jej ignorovali. ()

Makky

Dlhé roky som obchádzal tento snímok a som veľmi rád, že som si ho pozrel až v dospelosti. Neskutočne chytrý snímok, ktorý prinúti k zamysleniu sa. Obidva oscary sú v tých najsprávnejších rukách. Na Williamsa by som sa dokázal pozerať stále, tu je však doslova famózny. A jeho reč sediac na lavičke s Damonom staviam na piedestál ako jeden z najlepších a najzmyselnejších monológov v histórii kinematografie. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů