Solange: Teror v dívčí škole

• Taliansko Cosa avete fatto a Solange? (viac)

Tajemný vrah v dlouhém černém hábitu má na svědomí už několik mladých studentek katolické školy. Jediný, kdo tuší jaké má maniak pohnutky, je učitel Enrico (Fabio Testi), který se však se svými teoriemi nemůže svěřit policii. Prozradil by tak svůj románek s jednou ze studentek a ohrozil tak nejen svou, ale i dívčinu budoucnost. Sám se tak paradoxně stává hlavním podezřelým v příběhu, který je plný perverzních vražd a odhalených dívčích těl. (Řitka video)

JohnnyD

Strašne priemerné giallo, ktoré disponuje veľkým potenciálom v podobe záverečnej pointy a titulnej Solange s neprítomným výrazom v tvári (nehovoriac o krutých vraždách), no je úplne pochovaný hrozným storytellingom okolo detektívov a (s výnimkou pár sekúnd v pivnici) nulovou atmosférou. Takto by to vyzeralo, ak by niekto bez talentu točil Residenciu. 5/10 ()

darkrobyk

Naprosto skvělé giallo a řekl bych, že nejlepší z tematiky - vraždy v dívčí škole. Po letech jsem si téměř nepamatoval, nyní zvedám původní hodnocení o hvězdu. Hned úvodní hudba nenechá na pochybách, kdo je autorem. Pochválit musím skvělou kameru, která zprostředkuje tu poetický záběr na loďce u vody, tam noční scenérii s domem, kde svítí jediné oranžové okno, a nakonec brutálně zabitou dívku, kdy divák vidí vše. Skvělá výstavba příběhu, pomalé dávkování a marné hledání vraha dívek z internátní školy. Nechybí sprchy, šmírák, zpověď v kostele a tajemství spojující zavražděné. Fabio Testi má tak trochu kukuč Conneryho a chová se jako chameleon. První vypuštěná lež mu ale řádně zavaří a dožene ho dřív, než tomu bývá normálně. U dívek není vůbec jisté, zda je vrah dostane, či ne, což stupňuje napětí. Ač nůž je prodlouženým penisem muže, zde je jeho význam ještě trochu jiný. Na střeva ven sice nedojde, ale na srp v břiše ano. Výborné. ()

JohnMiller

Zaujímavé giallo ktoré nemá síce nejaké ultimátne vraždy kde by v širokouhlej kamere kričala násťročné dievča, Za to obete skončia extrémnou smrťou a ich telá sú kamere vystavené plnou krásou. A to asi 30 centimetrovou dýkou ktorú majú nebohé dievčatá zapichnuté medzi nohami aj v gialle je to pekná zvrhlosť. Dej sa rozbieha pomaly ale v tomto prípade mi to nevadilo boli tu zaujímavé zvraty a vždy sa niečo dialo aj keď nešlo o psychosexuálneho maniaka. Soundtrack od Ennia Morriconeho potešil. Ako býva zvykom u tohoto žánru perfektne zvládnutá kamera, do detailu premyslený scenár a záverečné rozuzlenie. ()

cariada

No podle hodnocení jsem se na to docela těšil ,ale skutečnost není tak skvělá jak se zdá. S hororem to má docela pramálo společného. Spíš je to krimi a nahé dívky. Jakýsi vrah vraždí brutálně mladé dívky a to tím způsobem že jim do pochvy zabodne nůž či srp. Což je docela perverzní. Jak už to bývá obvinují nesprávného ,ale brzo se ukáže že s tím nemá nic společného. A sám se snaží vypátrat kdo zatím stojí. První polovina filmu je dost nudná a děj jen málo leze kupředu. Pak se to rozjíždí už svižněji. Za zmínku stojí podomácku dělaný potrat ,kdy to má za následek z magoření oné dívky. Za hezké holky dávám tři a příběh taky ujde ,ale zpracování se mohlo více oživit. ()

J*A*S*M

Velmi kvalitní, velmi pomalé a nepříliš hororové giallo. Solange využívá snad všechny znaky giallo filmů, dost málo pozornosti se ale věnuje samotným vraždám, které jsou sice ... ehm ... velmi netradičně spáchány, ale je jich málo a zabírají všeho všudy asi tři minuty celého filmu. Celá zbylá stopáž je zaplněna vyšetřováním, takže hororová složka tentokrát ustoupila velice razantně do pozadí, ale díky dobrému scénáři a hercům (na italské poměry extra dobré) mi to nevadilo. A hudba od mistra je samozřejmě také vynikající. Horror movie of the year ()

• Herečka Camille Keaton, ktorá stvárňuje titulnú postavu Solange, nemá počas filmu žiadne dialógy. (westerns)