Jednotku Thunderbirds nečeká v Salernu nic dobrého a svoje si zažije i kapitán Sparks. Příběh rozkryje i jeho začátky jako velitele jednotky. (Netflix)

Arkanoid

„Gomez. Who the hell gave you that?“ „My brother.“ „Shit. I don’t want you. I want him.“ June 1943, Spojenci z USA, ktorí by si v domovine nesadli do rovnakého baru, idú zo Sicílie do talianskeho polostrova. Bradley James ako veliteľ je po úlohe Guliana Mediciho na emočné žmýkanie diváka správna voľba. Hovorí presne tie patetické reči, aké chce divák počuť. Animácia vo vojnovom filme rozhodne zaujme. Vyzerá ako druh známy napríklad z filmu A Scannered Darkly, kde herci najprv nahrali svoje party a potom vizuál ich práce tvorcovia zanimovali. Pre fanúšikov podobných vecí nie je o čom. „He still alive?“ „Barely.“ „Good.“ ()

PaTeXx

Velmi velmi velmi solidní úvod minisérie. Sice byla většina stopáže o klasických motivačních válečných řečích, ale specifická animace mi účelně odvedla pozornost tak, že jsem si je dokonce užil. Epizodě nechybělo skoro nic, jen mi trošku pokulhávaly bojové sekvenci, které by si zasloužily navýšit na intenzitě. Hodně dobrý. ()

Remivsremi

Koncept na začátku ukážeme super akci, pak se vrátíme na skutečný úvod celého příběhu, mě už sejří do abnormálních výšin. Tvůrci ho používají aby nalákali. Chtějí vám dát ukázku pravé odměny, pokud naskočíte na jejich příběh. Je to laciná pomůcka, které jsem přesycený. Zvolená animovaná podoba má nahradit drahé rekvizity, tanky atd. V některých momentech ale působí dost lacině. Zatím je to po všech stránkách přinejlepším průměrné. ()

• První část seriálu pracuje s podobným východiskem jako jiný válečný film Tucet špinavců z roku 1967, v němž ostřílený velitel sestavil speciální komando výhradně z trestanců odsouzených za těžké zločiny. V minisérii je nesourodá jednotka vytvořena převážně ze svéhlavých vojáků indiánského a mexického původu, kteří skončili ve vězení mimo jiné i kvůli napadení svých rasistických velících důstojníků. (Duoscop)