Imawa no kuni no Alice

• Japonsko 今際の国のアリス (viac)

Mladík posedlý hraním videoher se společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. (Netflix)

BigJohn02

Čistě průměrná věc, jakoby něco extra nového, ale spousta klišé, která člověk už zná a do toho typická asijská natahovačka s různým filozofováním prošpikovaná flashbacky. Přes vcelku nevyrovnaného hlavního hrdinu (není nijak zvlášť sympatický a navíc střídá okamžiky, kdy čumí jak tele na vrata s těmi, kdy vše geniálně vyřeší) se na to ale dá koukat, ale pak přijde poslední díl, který už není duševní průjem, ale přímo úplavice.---Druhá série to moc nevylepšila, filozofování bylo ještě víc. Arisu mi neseděl - ten kluk, když má ukázat emoci, čumí jako debil. Největší plus celého seriálu byla krásná Aja Asahina. ()

HeRoS.Au

Prvni sezona me hodne nadchla. Hlavne u konce treti epizody jsem zustal s otevrenou hubou. A podobnych, i kdyz uz ne tak "ftw" momentu tam bylo vic. Melo to spad, moc se nechodilo kolem horky kase a kdyz bylo neco k vysvetleni, tak se to provedlo rychle a nebo behem nejake akce. Ale ono se tam toho moc nevysvetlovalo. Takze napnelismus byl vysroubovanej hodne nahoru. O co byla prvni sezona akcnejsi a mene ukecana, o to vic se to prohodilo ve druhe sezone. Start ve stylu brutalniho masakru sliboval, ze se tempo z jednicky udrzi, nicmene se to zahy zmenilo. Docela to i chapu, protoze bylo hodne co vysvetlovat, ale obcas uz toho bylo az pres miru. Nejednou mi probehlo hlavou "tak uz jste se vykecali?" V zaverecnym dilu mi par veci haprovalo, ale celkove jsem s tim vysvetlenim i spokojenej. Dalo by se s tim jeste dobre pracovat. A vzhledem k posledni karte, na kterou asi dost z nas zapomelo, ze v baliku je, a ktera se uplne na konci objevi se asi dockame 3. series. Urcite si ji ne necham ujit. ()

Bituminous

Prvotni nadseni opadlo asi po ctvrtem dilu a totalni nechut zpusobyla cela druha serie, ktera ze zprvu napinaveho obsahu utvori nepodstatny prvek. Az na nekolik malo chvil je cela druha serie jedna velka tupa a uzvanena telenovela, ktera drzi divaka az do konce za mozek a dela z nej do posledni chvile debila. Zdalo se to jako do jiste miry povedeny pejsko-kocickovsky dort, ale vylezl z toho uplne opily Babica. ()

AtemuLukas

Alice in the borderland Další “fenomén” na platformě Netflix a já bohužel věděl, jaký názor budu seriál mít ještě před jeho spuštěním. Nebere to špatně, ale vždycky když je u Netflix seriálu nějaký hype, tak jsem bohužel mimo dav. A ani tady to není jiné. Seriál má však dobrou myšlenku. Hlavní hrdina je uvězněn ve hře, kde je musíte plnit úkoly, abyste přežili. Že Vám to je podvědomé? Ano to už bylo v Olihni, kostce, Saw a dalších. Ovšem tady to máme trochu jinak zpracované a to díky tomu, že to vychází z anime mangy. Co je však problém je to zpracování. Seriál totiž nebuduje vůbec žádné napětí a po shlédnutí třech dílů si nebudete vůbec připadat, že jste vtaženi do děje. V následujících dílech je snaha hlavně u umírajících flashback do jejich života před hrou, aby si divák udělal citovou vazbu. To se mi zda dost pozdě, protože stejně víte, že ta postava zemře. Tyto flashbacky měli být proto dříve stejně, jako rozvoj hlavních postav a jejich friendship. Co se týká herců, tak Ty jsou dost prkenný a mají mnohdy jenom jeden výraz a někdy moc přehrávají. (Hodila by se jim herecká škola.)  A to je problém, protože jsou zároveň dost nevýrazní a u některých nebudete vědět, jestli to je chlap nebo ženská.  Pokud bych měl ještě hodnotit jednotlivé hry, zápletky, zvraty v dílech, tak bohužel musím říct, že to je hrozně předvídatelné. Pokud jste diváky hororů, nebo filmů a seriálů s námětem hry na přežití, tak to dost dobře odhadnete jednotlivé zvraty.  No a co se týká konečného hodnocení? No já nesdílím ten hype seriálu a opět to beru jako slabý podprůměr.  Dávám 40%. ()

NinetyOne

První řada byla trochu nešťastná, protože vyšla snad ve stejný týden jako Hra na oliheň. Téměř totožný děj a nápad, ale zpracování trochu horší. Nicméně o rok později přistála na Netflixu druhá série a má podezřele vyšší hodnocení než série první, ačkoli tomu tak úplně neodpovídá. Nejsem expertem přes japonskou kinematografii, ale to anime tady nejde přehlédnout. Jediné pasáže, co mě v tom bavily, byly ty s hrou o život. Bezduché tlachání a rádoby hlubokomyslná životní moudra na první pohled téměř totožných postav s totožným jménem jsem nemilosrdně musel přeskakovat do další hry. Extra povšimnutí si tu zaslouží úplně nepochopitelná doprovodná hudba, kdy každých 5 minut zazní smutné housle jak z konce Titanicu. Co se týče nesmyslných scén, kdy záporák vystřílí z jednoho zásobníku snad půlku Tokya, nebo kdy se úplně rozstřílená japonka v bikinách po pár minutách probere a plazí po zemi, to mě tak dokáže akorát nas*at. Já vim, že je to Fantasy a Sci-Fi, ale ty vole.. Dávám tři hvězdy jen z lítosti a z respektu k první sérii. ()

Makaveli92

Dost možná nejlepší seriál, co jsem měl tu čest dosud vidět. Sjel jsem obě série v rámci pár dní a nebyl snad jediný díl, který by mě vyloženě nudil. Hry jsou promyšlené, zábavné, brutální a nelítostné, daleko lepší jak třeba ve Squid Game. Nejoblíbenější charakter jednoznačně Chishiya, stratég, který svým intelektem byl vždy o krok napřed před ostatními a jako jeden z mála nebyl vyloženě záporná postava a projevoval i nějaké city, podobně jako hlavní dvojice, kterou jsem si též velmi oblíbil. Jedna z nejlepších epizod byla ohledně uhádnutí správného co nejbližšího čísla k číslu co bylo náhodně vylosováno a následnému polití kyselinou, když se hráč spletl, tady jsem skoro nedýchal a měl obavy, jestli si s tím Chishiya poradí. Super postava byl také Aguni, ze začátku tvrdý gangster, který každým pohrdá... Ale i on si projde těžkým přerodem a nakonec mu fandíte, aby vydržel až do úplného finále, které je velmi překvapivé a zřejmě nad ním budete dlouho přemýšlet. Vřele doporučuji 10/10 ()

Harekrshna

SPOILER ALERT! Nejprve si musíme přiznat, že se jedná o roztahanější vykrádačku Hry na oliheň. Celkově to stojí za shlédnutí, ale 2 dny bez spánku sledování dvou řad brutálního seriálu s jednou zásadní hádankou, abych se dozvěděl, že to je vlastně jen sen random týpka v komatu. To za to nestojí. Konec je zklamání, naopak je potěšující, že ti, co zemřeli, se vlastně dávají do kupy ve špitále. Mínusy - trochu svalnatější týpci mají sílu jako medvěd... jednou rukou odhodit stokilovýho chlapa 3 metry do vzduchu, ta fyzika je extrémně přehnaná. Vzpomněl jsem si na šaolinský fotbal. Postřelený, pořezaný lidi, dovedou krvácet klidně celý den, čekají na jednom místě, než ostatní dohrajou hru, aby nakonci řekli "Odmítám být občanem". Některé postavy jsou vyloženě nesmrtelné. Zastřelí je, zapálí je, vyhodí je z okna a oni se stejně v dalším díle vrátí, kde vykašlávají krev, ale mají jí asi nekonečno. Protahované scény, kdy se hlavní hrdina zeptá na otázku, oponent se zeptá, jestli opravdu chce znát odpověď, hlavní hrdina mu odpoví, proč chce znát odpověď. Oponent mu odpoví, jestli opravdu chce znát odpověd. Hlavní hrdina odpoví zase nějakým svým příběhem. Oponent se zeptá, jestli mu to za to stojí znát odpověd. A tohle tak běží asi 30 minut a skončí to tak, že mu oponent řekne, že si musí počkat na konec seriálu. Všichni tam pořád opakují, jak musí přežít, aby změnili svět, postarali se o rodinu, pomstili kamarády, poznali pravdu..jsou v depresi, ale všichni to zakončí větou "Ale já přežiju, dostanu se na konec." a za 3 minuty stejně umřou. Některé postavy jsou extrémně nesympatické a člověk se diví, jak to, že je ještě někdo neoddělal. Charaktery postav se v seriálu mění z dílu na díl. Jeden díl jsou to hyeny, který zaslouží skalpovat a pochcat, druhý díl jsou z nich hrdinové, které všichni milují. Plusy - prostředí, zajímavý poutavý tajemný příběh - v noci jsem nespal, abych se dozvěděl, co se bude dít dál. Hezké japonky...nikdy se mi asiatky nelíbily, ale v seriálu mají takový zvláštní šarm. Satelity ve vesmíru, které prostřelí komukoliv hlavu lusknutím prstu, takový zbraně ve své zemi chceš mít. Mít je Ukrajina, tak vyhraje válku s ruskými fašouny do 1 minuty. Zajímavý seriál, který nepotřebuju vidět znovu. Některé díly jsou zbytečné. 6 dílů, kdyby se vypustilo, mohla by z toho být fajn trilogie, jako Hunger Games. ()

Korpy22

Naprosto dokonalý psychologický seriál, který je promyšlený od začátku až do konce a nutí člověka si pouštět díl za dílem, přestože délky jednotlivých dílu nejsou malé. Druhá řada nádherně navázala na tu první a rozhodně nebyla zklamáním. Geniálně promyšlené hry, které se skrývali pod jednotlivými kartami. Zároveň se zde začal ještě více rozvíjet kontext mimo hry, milostné záležitosti a věci které nám dávali indicie jak to celé dopadne. Velmi se mi líbí to, jak má každá postava jiný charakter a na situace reaguje jinak. Symbolika Pikového krále a Srdcové královny je také geniální. Upřímně jsem se trošku bál, toho jak to vlastně celé skončí, ale tohle se povedlo. Seriál je prostě špička. ()

bibinko

Tak jsem si procetl par recenzi, abych si overil, ze vetsina normalnich lidi premysli podobne jako ja ... az jsem narazil na prispevek mentalne insolventniho kripla a oralniho hnojometa "verbala". Ale to nelze povazovat za kvalitni, natoz prispevek .... Ze me nemusim dodavat nic, vse podstatne sepsali predchudci. Spickova zalezitost! ()

Luposos

Ale jo, ne že by to nebylo zábavné, čučavé a nápadité, ale chvílemi to dost drhlo v logice i ve spádu, korunu tomu nasadilo příšerně kostrbaté vysvětlení jak to vlastně bylo. Na přesdržku byl hlavní hrdina, který se po celou dobu tvářil jako nakopnutý srneček a k tomu všemu tam všichni pořád řvali, což je v Japonsku asi nejobvyklejší způsob komunikace. Z hlediska žánru ale s přimhouřením jednoho oka docela v pohodě, občas to mělo docela grády, prolité krve dostatek. Bonusem je větší než malé množství krásných japonských studentek ve školních uniformách. :) ()

Jouzi.Ef

Efekty super. Brutalita solidní. Ty postapokalyptické záběry byly boží, myslím, že v tomhle by se mohli Amíci se svýma (v poslední době) lacinýma projektama co učit. Mužské herecké výkony naprostá tragédie, holky to daly celkem v pohodě (možná je to odlišnou kulturou, nevím, ale z nějakého důvodu přehráváli jehom kluci, a to dost okatě). Co ale nemůžu přenést přes srdce, je hlavní hrdina Arisu, který mě sral vyloženě od začátku až do konce. Takovou chuť zakroutit někomu krkem jsem dlouho neměl. Konec je za mě docela fucked up a vůbec mě nepotěšil. Pointa více méně žádná. Co se dá dělat... ()

stanjel

Jedna hviezda za prvé tri diely, od štvrtej časti seriál stráca logiku a skáče od "nápadu" k "nápadu".. akoby scenár písali okoloidúci priamo na place. Škoda ()

Tim007

Musím říci, že pro mě velké překvapení. Samozřejmě chce vidět obě série až do konce do překvapivého finále a rozuzlení, bez toho to není ono. Perfektní zpracování, skvěle vymyšlené, parádní herci. Já musím říct, že to byla opravdu velká jízda, rozhodně doporučuji. A jen na okraj, Verbal se tu totálně spletl :-) ()

Jirkacek

Japonský seriál Imawa no Kuni no Alice jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, která jej uváděla pod názvem Alice in Borderland. Zaujal nás totiž krátký popis, který nám prozradil , že se mladík posedlý hraním videoher společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. Vypadalo to tedy hodně zajímavě a tak jsme seriál začali sledovat. Byli jsme vděčni za český dabing, který si myslím byl docela kvalitní a tím nám zjednodušil sledování dvou sérií, která měla každá osm dílů. Předešlu, že se nám líbila zejména ta první, což není žádným překvapením jako spíše pravidlem, ale ani ta druhá nebyla špatná. Co se týče děje, tak nejzajímavější byly hlavně smrtící hry, které se od sebe hodně lišily a při jejichž vymýšlení bylo potřeba zapojit velkou fantazii. Hry mne bavily nejvíce, byly hodně napínavé a svým způsobem jsem obdivoval lidi, kteří je dokázali vymyslet. Přesto se tvůrci nevyhnuli hluchým pasážím, ale podařilo se mi je přežít. Mou pozornost také poutala skutečnost, jestli existuje z města cesta ven čili jaký je vlastně smysl her a co hráči dostanou za odměnu, pokud nasbírají všechny karty. Jak se na Pláži ke konci ukázalo, v první řadě hráči sbírali pouze karty s čísly a to si vynutilo pokračování a druhou řadu. Přesto jsem část odpovědí na moje otázky dostal, ale víc už prozrazovat nebudu. Málokterý seriál mne tak zaujal a už dlouho jsem se netěšil tak moc na jeho pokračování, čemuž odpovídá i mé hodnocení. Suma sumárum, seriál Alice in Borderland ode mne získal pět výherních hvězd *****. ()

Aceboris

Zaujímavé a morbídne zároveň, vraždami prešpikovaný seriál aký som už dlho nevidel. Zo začiatku som to doslova žral, no po pár častiach to začal byť taký zvláštny stereotyp. To isté dokola iba v ružovom, už ma to prestávalo baviť, ľudia prišli a hneď odišli, prežili, alebo ich zabili. Všetko prebiehalo veľmi rýchlo a divák sa nemá čas ani spamätať a už to je opäť inak. Opäť iné osoby, opäť zvláštnej flashbacky, samozrejme opäť nám Netflix ako ináč ponúka super pohľad na chalana, ktorý chcel a stal sa babou , takže už aj Japončíci robia Americké copy/paste. Ale tu mi to popravde nejak ani nevadilo. Vadilo mi skôr tá nelogickosť, tá krutosť všade aj na druhej strane opony. Raz sa tam všetci rozplývajú, inokedy sa idú pozabíjať. Raz majú zbrane a samopaly, potom nemajú ani nožík. Vzťahy to je kapitola sama o sebe , po pár dňoch sú najväčší kamoši, keď sa niekomu niečo stane nasleduje more sĺz, moralizovanie je v každej časti aspoň chvíľku, citové rozpoloženia, padania na kolená, samoobetovania sa a nelogické rozhodnutia.  Pokiaľ sa niekto do takéhoto niečoho pustí, kde vie , že chybám sa nevyhne tak si dám bacha, ale tu sa všetko prekrýva vraždením, revom, slzami. Na druhej strane oceňujem, nápad a nechutné podanie. Čo mne strašne chýbalo, aj keď sa tu vraždili o sto šesť, bolo to, že som nemal možnosť si obľúbiť nejakú postavu s ktorou by som sa vžil, tvorcom sa vlastne podarilo to, že tým vraždením spôsobili, aspoň v mojom pripade, to, že mi bolo maximálne jedno, kto bude ďalší mŕtvy. * *SPOILER* Mám taký pocit, že keď scenáristom dôjde nápad a nevedia ako seriál ukončiť volia cestu totálnej zúfalosti tak ako v 1899 (seriál) (2022)  kde sa vlastne jednalo o " Matrix " tu to je o niečo trošku iné, pád meteoru, spôsobí prežívším zástavu srdca na jednu minútu, to čo Ste videli je vlastne niečo , čo sa odohrá v ich mysli a nič nie je reálne. Zaujímavé je, že všetci majú ten istý sen a po prebudení si na seba nepamätajú, darmo takto dokafrať v celku slušný seriál je umenie, to, že je to pravdepodobne myslené ako posledný boj o život, o reálny život to nezachráni, *KONIEC SPOILERA*za mňa 4/10, .. ()

Lubikem

Áno, je to vykrádačka, taký mix všetkého čo tu už bolo (Lost, Squid Game, Hunger Games, .....) ale mňa to bavilo, v druhej polovici 1. série boli síce slabšie diely alebo druhá séria to vygradovala. ()

Dalajlada

Na pohled moc pěkná akce pro teenagery. Na jednu stranu je potřeba vyzdvihnout, že má dílo i nějakou hlubší filosofickou hloubku a ne jen tupou akci. Na druhé straně se jedná o takovoutu směšnou slátaninu, kde se vítězí v poslední sekundě, hrdina z posledních sil udolá soupeře apod. Po dlouhé době tu máme i závěr, který sice nepřekvapil, ale zato potěšil. Potěšil ze dvou důvodů. Po dlouhé době nemáme super temný a frustrující konec. Druhý důvod je, že už to bylo strašně natahované. Vzhledem k tomu, že se jedná o asijské dílo, nechci rozebírat jejich přístup k postavám, protože asijská, a japonská kultura zvláště, je pro nás těžko pochopitelná. Nezbývá než doufat, že třetí série nevznikne, protože by to bylo jen protahování zbytečného. ()

stuj

Season 01: Pro náctileté určitě dobré. Pro zběhlejšího diváka ale žádný zázrak. Japonská akční pohádka, netřeba koukat znova. Season 02: Plynule navazuje na první sezónu. ()

SADS

Luxus, luxus, luxus. Bavil jsem se u první série a netrpělivě čekal na sérii druhou. Pravda, je hodně odlišná oproti první, ale zaujme jednotlivými psychologickými hrami jednotlivých her. Sice mi tam chyběly hry všech úrovní, ale to by potom vlastně minimálně 12 dílů a to by bylo už asi hodně. Jestli bude další série, tak se moc těším. ()

Erosenin

Moc rád bych tomu dal plný počet! Opravdu moc. Miluju Japonskou tvorbu a tohle je bez pochyb dokonalý nápad. Jen tomu prostě něco chybí. Pocity jsem u sledování měl velmi smíšené. Častěji jsem si říkal,že je to super, často,že je to dobrý,občas,že je to bomba a sem tam,že sra*ka. Každopádně celkově se mi to moc líbilo. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD