Studená jazda

• Slovensko Kokosy na snehu (viac)

Jamajka - země slunce, tropických plodů, výtečného rumu a ultrarychlých sprinterů. Při kvalifikaci na letní olympijské hry dojde k hromadnému pádu a naděje mnoha rychlonožců jsou definitivně - nebo alespoň na 4 roky - pohřbeny... V zapadlém baru u moře žije špatnou životosprávou poničený muž - Američan, kdysi olympijský vítěz v jízdě na bobech. Proč to s ním nezkusit? A tak se pod vedením tohoto obtloustlého trenéra začnou pružní, elastičtí a opálení atleti v doslova neuvěřitelných a velmi komických podmínkách tropické země připravovat na Zimní olympijské hry... Nadšení je obrovské, peníze žádné - zkuste najít sponzora pro tak bláznivý podnik! Nakonec však muzeální bob, osedlaný čtveřicí prokřehlých vyznavačů regae, stojí na startu a... SVĚTE, ZBOŘ SE! - ten bob jede! A na Jamajce se u obrazovek tančí... (oficiálny text distribútora)

Prochy38

Výborná a svižná komedie tak trochu ze sportovního prostředí. Pilotní myšlenka je něco úžasného a k tomu výběr herců. Prostě paráda. Film už se stal kultem a termín "kokosy na sněhu" frazémem. ()

Sasanka20

Nevím proč, ale tyhle čtyři kluky z Jamajky prostě nejde nemít rád. Přijde mi, že je to film, u něhož si člověk příjemně odpočine, pobaví se a pustí za hlavu všechny starosti. Prostě se jedná o výbornou oddychovku s nezapomenutelnými hláškami a pro mě ne tolik kýčovitým americkým koncem, který na tom filmu mám snad nejradši. ()

Hanes88

Původně jsem chtěl dát této sportovně naladěné komedii "jen" 4 hvězdy, ale nakonec dávám pět. Důvod je, že ne každá komedie, kterou jsem viděl tolikrát mě pořád ještě pobaví, jako tato. Není co dodávat, všichni hlavní herci super a pokaždé, když se na tuto komedii mrknu, jsem nabitý pozitivní energií :-). ()

J*A*M*A*L

Moje velká dětská srdcovka se vším všudy.Spolu s Miracle bezkonkurenčně nejlepší film od Walta Disneye.Koukám se na to pouze v televizi takže to vidím tak jednou, dvakrát do roka, ale i tak jsem to viděl už hodněkrát.Překvapilo mě že je to podle skutečné události protože jsem tomu nemohl uvěřit.Walt Disney má asi rád životopisné filmy a pro fanoušky filmů podle skutečné události bych toto doporučoval.Pořádná zábava pro celou rodinu u které se budete bavit i v dospělosti mluvím teď k vám děti.Můj to byl asi nejoblíbenější film v dětství těžko se říká který film mám nejraději ovšem toto bylo asi vážně to nejlepší z mého dětství.A patří to mezi mé nejoblíbenějšími filmy i teď v dospělosti.Je vůbec nějaký film kde by nebyl skladatelem Hans Zimmer pokud se nejedná o Spielbergovky-asi ne.100% ()

Darth Maul

Príbeh Kokosov na snehu dostal nový rozmer v roku 2014 počas zimných olympijských hier v Soči, keď člen posádky jamajského dvojbobu Winston Watts pobozkal pred jazdou vajce... Okrem viacero vtipných momentov ponúka tento film aj jednu zaujímavú myšlienku. Akokoľvek bláznivé sny snívame, nebojme sa ich uskutočňovať. Niekedy sa to nepodarí, inokedy zase hej a sny sa stanú skutočnosťou. ()

willis

Tak na tohle neskočim. Boby jsem občas sledoval a tohle je tak přehnaný, že Rocky je proti tomu realistický dokument o boxu. Zvláště vtipný je komentář k autentickému záznamu, kdy jsou na obrazovce vidět mezičasy a komentátor se snaží nabudit dojem, že snad jedou o zlato. Přitom na záznamu je jasně vidět, že jsou na mezičasech devátý. A boby se jedou o setiny sekund, pokud ztrácíte 2 sekundy jste v pr.... no to jsem se do toho docela pustil ale ani to co je mezitím mě nepřijde vtipný takže... (27.12.2005) ()

Me6i

"Někteří lidi nevěří že jamajskej bob zvítězí" - a já jim klukům věřila od začátku, super zábavná komedie ()

Angie91

Tahle "dobrodružná" komedie je prostě kulturní věc, kterou by měl vidět snad každý... příběh je prostý, ale silný- čtyři Jamajčané, kteří chtějí reprezentovat svou zemi na Olympiádě. Zajímavostí je, že o pár let později se příběh stává skutečností. ()

LBsmoke

sentimentální sračka nakonec, to je fuk.. to zkousnu a i sem to viděl víckrát a nevadilo mi to,to přidá *(hvězdičku) navrch a český název je lepší-chytlavější ()

Ollie235

Popravdě jsem nikdy nepochopil, proč se v českých luzích a hájích tato komedie tak uchytila. Neříkám, že je špatná, to vůbec ne, ale nic výjimečného v ní nevidím. Ano, občas je to vtipné, ale u mě spadá spíše k průměru. Víc jsem v tom zatím nenašel. ()

Yardie

Lepších 60%. Ve filmu se objeví spousta vtipných hlášek a situací. Děj je sice předvídatelný od začátku do konce, ale zpracování je tak dobré, že to vůbec nevadí. Dá se na to kouknout i vícekrát s tím, že to už tak moc nebaví. Ale jednou za 2 roky myslím dobrý. Howgh! ()

gurmanik

Těžko říct, co je na kokosech na sněhu tak super.. asi všechno, jinak by takový úspěch nesklízely :-)) a i já je mám moc rád.. ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (viac)

Nick opět lovcem pokladů

Nick opět lovcem pokladů

04.08.2006

Rozdělaných a ohlášench projektů není v případě Nicolase Cage nikdy dost. Kromě práce na snímcích Kokosy na sněhu) a ve filmu se objeví všechny hvězdy z předešlého dílu od Harveyho Keitela přes… (viac)