Monštrum

• Česko Zrůda (viac)

Charlize Theronová hraje ve filmu Zrůda roli masové vražedkyně Aileen Wuornosové, která nenávidí muže.  Režisérka Patty Jenkinsová vylíčila milostný příběh dvou ztracených existencí: Aileen, bývalé prostitutky, a Selby Wallové, kterou rodiče pošlou k tetě na Floridu, aby se "vyléčila ze své homosexuality". Zoufalá Aileen pomýšlí na sebevraždu. V baru pozná Selby a zamiluje se do ní. Kvůli ní pokračuje v prostituci. To v ní však živí zuřivost, která vyvrcholí několika brutálními vraždami. Média Aileen označí jako první masovou vražedkyni - zrůdu. (oficiálny text distribútora)

jpacuta

Už delší dobu mě žádný film nechytil za srdce. Tenhle mě za srdce také nechytil, místo toho mě chytil za pačesy a pořádně mi vymáchal pusu v odpadu lidské společnosti. Scéna první vraždy mě donutila zhluboka dýchat, jak se ve mně vzbouřily emoce. Charlize Theron jsem v její "masce" poznal až po několika minutách, s Oscarem absolutně souhlasím, její výkon byl naprosto excelentní. Nemám slov. Ta ženská mi byla absolutně odporná i přes malou dávku soucítění, které bych jí byl ochoten přiznat vzhledem k prostředí ve kterém žila i životu, který jí osud přichystal. Film mě od začátku chytil a nepustil až do konce. ()

Bruce_cz

Pro mě příliš hnusné, ošklivé a negativní. Netvrdím, že film je špatný, naopak je výborný, 80% si bezesporu zaslouží. Ale není pro každého diváka, jako třeba pro mě. ()

david666

Mazec. Negativita z tohoto filmu čiší i přes milostnou zápletku. Od začátku je vidět, že tohle neskončí dobře. Charlize ve své životní roli. Podle mě asi nejlepší herecký ženský výkon posledních 15 let. I takhle vypadá Amerika. ()

Kozlowski8

Příběh podle skutečnosti, pojednávající o lesbickém vztahu mladé dívky Selby a starší pouliční prostitutky Aileen. Aileen je nervově labilní žena se sklony k násilí. Tyto její sklony se naplno projeví v situaci, kdy jí jeden z klientů ublíží a z Aileen se stává vraždící zrůda, která přestane rozlišovat mezi pouhými chlípníky a násilníky a vraždí všechny. Moji oblíbenou - krásnou Charlize Theron maskéři přetvořili v mimořádně odpudivou bytost a Charlize tuto odpudivost ještě umocňuje svým ztvárněním povahově a osobnostně zkažené Aileen. Super skvělý herecký výkon a zcela zasloužený Oscar. Avšak to je hlavní a skoro se dá říci jediná opravdu silná stránka, na níž film staví. Jinak vcelku průměrná nuda. Nebýt strhujícího výkonu Charlize Theron, zapadl by u mne film mezi spousty dalších s podobnou tematikou, a zapadl by asi hodně hluboko. ()

Paserak

"Děkuji. Posíláte na smrt ženskou, kterou znásilňovali." Zdvihám všechny 4 palce(více jich nemám) Ch.Theron i P.Jenkins. Charlize nemusela ve vypjatých scénách říct slovo a přesto jste všechny její emoce cítili. Bravo! ()

Enzo555

Ja som od začiatku vedel, že tá hrubosť niekde vnútri tej anjelskej Charlize je, cítil som z nej určitú nevrlosť a inteligentnú pobavenú nadradenosť pri rozhovoroch a vystúpeniach. Neviem, či spôsobenú tým násilným činom v rodine, alebo vysokým sebavedomím, ale bola tam a Monštrum bol prvý film, kde ich mohla uvolniť. Divák je stiesnený, vie ako to skončí a hanbí sa, že má nutkanie držať Wuornosovej(strašidelné meno) palce. Aj bez veľkého rozpočtu sa dá natočiť výnimočný film ()

Hookins86

Jak se může z takhle hezké herečky stát doslova zrůda?! Film zahrála perfektně, ale pokaždý když jí vidím hezky oblečenou a nalíčenou, tak už se mi nelíbí a vidím tu zombici ze Zrůdy. Jináč film mazec, hlavně to, že to je podle skutečný události. Vždycky když to tak je, tak film dostane úplně jinou tvář... ()

Phlame

Hezká Zrůdička Charlize jako šlapka, která nechce šlapat a raději vraždí lidi. Ona dokáže zahrát cokoliv a dokáže hrát a přizpůsobit se roli naprosto perfektně. Ačkoliv mně doposud ve filmech nikdy příliš nezaujala, pozornost si určitě zaslouží, jen to chce nějaké výraznější (a ehm, možná.. "atraktivnější") role. Co se týče filmu samotného, jedná se o takřka dokonalé ztvárnění daného tématu a objektivně by to bylo asi za 5*, já ale hodnotím subjektivně a tenhle žánr (trochu depresivní drama) prostě není tak úplně pro mně. //85%. Příběh podle (kruté) pravdy, s vynikající Charlize v technicky dokonalém filmu.// ()

gezper

Silný film s nevídaně přetvořenou a geniálně zahranou hlavní rolí v podání Charlize Theron. Christina Ricci se sice snaží zdatně sekundovat, ale díky menšímu prostoru, vpodstatě žádné fyzické proměně a ne tak pestrému (ve filmu zachyceném) hereckém repertoáru je až válcována mojí oblíbenou 'cold queen bitch' Charlize. Na to, že režisérka měla v tu dobu na kontě jen dva neznámé kraťasy, tak to vše dokázala skvěle ukočirovat a dát tomu realisticky gradovanou formu. [80%] ()

FOndra

Dost drsný, krutý a smutný snímek. Stojí na výborných hereckých výkonech. Obsahově mi nesedl. Kdo rád tyhle příběhy přidá si jednu, dvě hvězdičky :) ()

HiroM

Musím uznat že ačkoli film samotný vypadá dost bídně, tak hlavní role obou je výborná a filmu dává jistou štávu a náboj. Nenudil jsem se a ještě si něco navíc zjistil, za mě plný počet. ()

987Castiel

Prostitútka? Mužatka? Lezba? Sériová vrahyňa? Psychopatka? Čo všetko bola Aileen Wuornosová musíme nechať len na odborníkov. No hoci bola "bad person" tak mi jej bolo ľúto, pretože bola stratená duša už od malička. Jedno ma však teší, že bola skutočná osoba a mám rád keď sa sfilmujú takéto príbehy a navyše aj dobre predávajú. Predsa "sérioví vrahovia" sú extrémne populárnym námetom vo svete a ja patrím do fanklubu. Status "prvej ženskej sériovej vrahyne" si takýto kvalitný film zaslúžil. Naozaj nie je čo vyčítať, pretože to bolo náramne realisticky natočené a čo predvádzalo duo herečiek je talent a profesionalita na bežne nevídanej úrovni. ()

Sunwheel

Film, ktorý si nepotreboval pre napínavé zobrazenie príbehu Wuornosovej príliš vymýšľať. Aj keď niektoré detaily jej života vynechal (napríklad ako bola pre peniaze vydatá), za celkové prevedenie si zaslúži pochvalu. Čo ho povyšuje vyššie je samozrejme premena blonďavého zlatíčka Charlize Theron. Chvíľami som zabudol, aká bohyňa to vlastne je... ()

Saxos

Každý sériový vrah ve finální verzi brečí, že za všechno může někdo jiný, že je v dětství zneužíval strejda, děda, medvěd brtník, prezident Mongolska a občas i E.T. Hlavně, aby byl trest co nejmenší a podařilo se jim dostat se na svobodu, aby mohli dělat ty svoje oblíbené prasárny. Film trošičku zkresloval její vinu. Plně zasloužený trest. Křesílko jí slušelo. ()

LencaN

Tenhle film se nezdá. Na první pohled nic moc, ale po chvíli koukání to diváka doslova vtáhne, protože pořád čeká, co z toho všeho vyleze. Jestli se těm dvěma dámám podaří získat vysněné životy nebo se zůstanou plácat ve svém dosavadním srabu. A ejhle, ono se to zvrtne do agresivní noty. Charize Theron je tady PANÍ HEREČKA a nejen kvůli tomu, jak krásnej ksichtík jí dokázali vytvořit, ale tím projevem, jak se pohybovala, jak gestikulovala, k nepoznání, naprosto odpudivá bytost. Christina Ricci hraje lehce naivní holčinu, která ještě není dost vyzrálá a potýká se s její sexuální orientací. Ricci se herecky taky nenechala zahanbit, ale prostě Theron všechny převálcovala na plné čáře. ()

Perunwit odpad!

Odpornej snímek. Pointa jasná od samého počátku, herci oškliví, jak noha a Theron... tu tedy dokázala režisérka "zřídit". Pokrytectví a nechutnost života spodiny v USA vykresleno poměrně věrně; tak tohle je ten světový fízl? Největší zrůda podle mě byla ta malá, rádoby nevinná štětka. Říkali, že sem cynik - asi to tak bude, jinak by mi todle gay veledílo zřejmě zkazilo večer. Vítejte v ráji holek, co spolu randěj! ()

Thor a Captain America chytají druhý dech

Thor a Captain America chytají druhý dech

25.09.2011

Komiksoví fanoušci v ČR se vztekají, že The Avengers se budou promítat pod přeloženým názvem Mstitelé, ale svět se točí dál. V Marvel Studios se neflákají. Thor 2 už byl oficiálně schválen, dokonce… (viac)

Místo ulic válečná zóna

Místo ulic válečná zóna

29.08.2006

Tak se zdá, že irský herec Stuart Townsend definitivně zlanařil dlouholetou přítelkyni Charlize Theron do svého režijního a scenáristického debutu. Držitelka Oscara za výkon v dramatu Zrůda bude… (viac)