The Hire: Star

USA, 2001, 7 min

Réžia:

Guy Ritchie

Clive Owen, Madonna

Záhadný řidič přijímá úkol převést povýšenou zpěvačku, která chce za každou cenu uniknout svým bodyguardům. Slavná rocková hvězda však není z ledajakého těsta a je zvyklá na královské zacházení. Není tedy divu, že když její řeči překročí únosnou míru, rozhodne se řidič konat. (Kali4)

CinemaRanger

7 minut z nichž zhruba 4 a půl minuty se vlastně nic neděje, ale zbytek je parádní ztřeštěná jízda se šílený kamerovými kousky a skvělými střihy. Ale nebyl by to Guy, kdyby tam nedal svoji ženušku. Alespoň si z ní udělal srandu. ()

st.jim

Fakt prča, Clive Owen byl skvělej. Takhle to dopadne, když to dostane do ruky správný rejža. Dám 5*, i když Madonna "nevystoupila" kufrem :DDDD ()

gjjm

Complete Guy Richie a celý žánr akčních filmů navíc in seven minutes. Trošku jako reklama stylisovaný krátký film Guye Ritchieho. Arogantní Madonna nesnáší svého manažera a chce mu uniknout. K tomu využije podivného řidiče, který to celé komentuje úžasnými hláškami a pokerovou tváří. Všechno je trochu jinak, než se na první pohled zdá a Madonna svému nešťastnému osudu neunikne. Úžasně postmoderní atmosféra. Využití filmových technik, jež by člověk očekával spíše u televizních reklam než u krátkého filmu světoznámého režiséra. Kdyby k tomu nějaký odborník chtěl napsat rozbor střihové skladby, byl bych mu velmi vděčný. Mistrovské dílo. K shlédnutí na http://www.youtube.com/watch?v=q1dYv_gKTA8 ()

dANo

Tento diel zo série The Hire, slúžiacej ako reklama na BMW, je jednoznačne najzábavnejší. Madonna ako nafúkaná celebrita je veru uveriteľná (čím to bude:) a tak si divák pekne vychutná šialenú jazdu mestom, kde sa Owen parádne pohráva s prenasledujúcimi bodyguardmi, pričom najviac to samozrejme schytá ona (nepripútaná na zadnom sedadle). Na záver kraťasu je hláška o tom, že BMW odporúča mať zapnuté pásy... :o)) ()

Danny F.

Už, už jsem chtě hodnotit negativně, nebýt divoké jízdy a perfektního závěru. Tak mě napadá, jako by šlo o novodobého 'kurýra' Ještě teď se pousmívám nad tímto kouskem. 70% ()

Kali4

Asi nejšílenější Hire s nápaditými momenty, pěknou hudbou a Madonnou mlátící se na zadním sedadle. Závěr, kdy Clive vyklopí zpěvačku na červený koberec, nemá chybu. ()

Časové pásmo bolo zmenené