Barbaři

Nemecko, (2020–2022), 9 h 28 min (Minutáž: 42–55 min)

Gaetano Aronica, Jeanne Goursaud, Jeremy Miliker, Laurence Rupp, David Schütter, Bernhard Schütz, Eva Verena Müller, Sergej Onopko, Florian Schmidtke (viac)

Osudy tří postav se propojují v bitvě v Teutoburském lese, kde germánští válečníci v roce 9. n. l. zastavili rozpínání Římské říše. (Netflix)

PsychopatXXX

Začátek paráda, ale poslední díly už byla klasicka německá srajda. Přitom to mělo veliký potenciál. Oddychovka na jeden večer super, ale už teď vím, že na tento seriál rozhodně nebudu vzpomínat natož si jej pouštět znovu. Nicméně doporučit jej doporučuji. Když už nic jiného, tak Němci mluví německy, rimani latonsky... A na poměry netflixu vám seriál necpe černý germany nebo indicky Římany.... Za to palec nahoru 🙏 ()

Slack

Tento príbeh nám už vyrozprával Gemmel.Historickú vernosť očakávam od kníh a dokumentov. Toto je dobrodružno historícká dráma. A ako taká funguje. Herci vedia hrať, seríál nás niečomu priučí. Scenár je dobre napísaný, dej odsýpa. Zhladnuté naraz za jedno upršané poobedie. ()

Baroque

prišli vikingovia, ešte ani neodišli a prišli germáni. však prečo nevydojiť nejaké lóve z niečoho, čo teraz frčí. a germanofilní náckovia ktorí onanujú zo svojich zakomplexovaných konfabulácií, je im jedno či to je fakt ,alebo kde bolo - tam bolo, budú mať radosť a majú tému k ochlastávačkách. keď už nevedia čítať, aspoň si pozrú mainstreamový blábol. ()

bigmatko

nemci už viac krát dokázali že vedia spraviť dobrý film aj seriál. Barbari sú toho dôkazom a mimoriadne ma prekvapili. Možno sa chceli trocha podobať na Vikingov a vzhľadom na svoju vlastnú mytológiu a históriu si to upravili ale veru že sa im to podarilo. Seriál má dobre tempo aj drsnú atmosféru a tajomno. Dúfam že v tom budú pokračovať ()

Wouter

Chválím především němčinu a latinu (díky tomuhle autentickému prvku dávám čtvrtou hvězdu) a hlavně absenci politický korektnosti ve formě ras, které v roce 9 našeho letopočtu v Germánii být nemohly. Škoda nelogického chování některých postav. ()

Motyuek

Zbytečně moc se to opičí po seriálu Vikingové a obecně nemám rád když se někdo snaží natočit něco z historie a nepřizve si na pomoc žádného znalce. Takže sídlo náčelníka Cherusků, toho času vládce který ovládal přibližně čtvrtinu současného Německa, vypadá jak podhorská vesnička pasáčků prasat, přičemž polovina lidí si tam špacíruje v modrých hábitech, v barvě, kterou bylo sakra těžké vyrobit až do novověku a na modrou látku neměl ani ve středověku leckterý král. Ale pojďme hledat pozitiva. Nenudí to, děj docela odsýpá a rozpolcenost Arminia mezi svět římský a germánský se představiteli hlavní role dařilo docela obstojně nasimulovat. Pro roli Thusneldy se Němčourům povedlo najít dokonce moc pěknou herečku a hlavně se Němcům povedl mistrovský kousek. Docela se drží historických skutečností a přesto je to koukatelné. ()

Natar odpad!

Ve chvíli, kdy nechali žít zrádce ve svém středu, to začalo být podivné. Ve chvíli, kdy tomu samému zrádci ukazovali plán vzpoury, se z toho stala telenovela. Ve chvíli, kdy se ten zrádce pokusil práskat podruhé a opět byl ignorován, jakoby se nic nestalo, se z toho stala fraška. ()

Ja.Malachi

no čakal som väčšiu katasrofu podla reakcií...nedosahuje to na Last Kingdom..ale zase je to lepšie ako -"ospevovaný"(neviem prečo..) vikingovia.!..zo začiatku mi tá nemčina vadila-nemám rád zvuk toho jazyka-ale nakoniec tomu pridala na atmosfére spolu s tou latinčinou...niečo ako v metre ruský dabing oproti anglickému pasquilu..:) ()

fricek12

Bitva v teutoburském lese trochu mimo realitu, je to takové hodně netflixové, velké činy, hrdinství, slow motion a málo skutečné historie. Hlavně ten poslední díl zkurvili těma serállovejma sračkama až domrtě. ()

Bury

Rozhodně velmi kladně hodnotím autentické pozadí. Autentické jazyky a hlavně herci. To se v dnešní době,propagující multikulturalismus, moc nevidí. ()

JanniV

Historickou věrnost nehodnotím, ale oceňuji snahu o věrohodnost. Ti, co ten seriál kritizují, si mohou pustit historický dokument a nepsat u oddechového seriálu něco o odpadu, fakt mi tihle rádoby intelektuálové lezou na nervy. Není to odpad, naopak, je to dobře natočené a baví to, 4* si to zaslouží. Mimochodem, jsem historik a chyb jsem si tady vědom. Ale líbilo se mi to. ()

Dodge-I

Germansky naturalismus s lekci latiny... Sice to misty bylo jakoby opraskle z Xeny, ale proc ne - hlavne se z toho nepoprskat a aspon lip ubehne karantena ;-) Na druhe strane - co se v te dobe delo na nasem uzemi?? Pobihali tu Markovani a Kvadove vytlaceni z Germanie, jojo - to jsou ty paradoxy. ()

maniak123

Úplný průšvih, jak tu někteří hodnotí to určitě není, ale hlavní problém vidím v postavách a hercích. Výkony jsou velmi slabé, postavy nemastné, neslané, prostě nudné. Scénář opět nuda. Druhou hvězdu dávám za celkem dobře zpracovanou bitvu. ()

Tempter

Tři *, ale jenom proto, že mám tuto dobu rád a že jsem opravdu ten víkend nemohl dělat nic jiného... Jinak doufám, že se tvůrci chytí za nos a na další pokračování se vykašlou, bo by to by ještě zbytečnější než tato řada. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů