V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

Cesty timem

Sice jsem nikdy nesnášel zelený mozky, gumy, flinty, vojnu a prostě vše kolem. To vše dle mého naprosto zbytečné a zbytečné 2 roky "prázdnin". Však jsem to také jako kdejaký nějaký umělec vyvojákoval... Ale tenhle film mám rád, díky spádu, za což může hlavně Hapkova skvělá muzika za kterou dávám hvězdu navíc. A ženský mám také rád, rád se dívám, obdivuji je jako sympaťák Kouba, který je však nedostižný a s úspěchy u žen úplně na druhé straně žebříčku či barikády, než já a mnoho dalších. Prostě Kouba je nedostižný a co se týče úspěchu u holek, to je zkrátka jiný oddíl. ()

soukyd33

Velmi pěkný a pohodový film. Trošku romantiky, hodně akce, a skvělé herecké výkony. Příběh a scénář, výborné. Herecké obsazení TOP. Poznámka: Některé scény si museli herci přímo užívat. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

ElleMcDee

Jasně, je to propagandistický náborový film pro mladé do armády, ale já to mám stejně ráda a vždycky, když to dávají v televizi, tak se koukám. Je to prostě sranda, člověk se u toho odreaguje a nemusí na nic myslet. A Langmajer s Rodenem jsou tu skvělí ()

gerry007

Jako já nemám v podstatě co podstatného vytknout. Vtipné, zábavné, honička na paragány je strhující, lovestory ještě ucházející... Snad jen ta pro některé možná nepravdivost vykreslení armády, ale koneckonců je to komedie...čert to vem. ()

ToddB

Nejprve jsem dal 4 hvězdičky. Ale dnes po té co jsem film viděl ještě tak 3x jednu ubírám. Ty tři jsou za akční část filmu zobrazující průběh cvičení se zátahem na paragány. Každý kluk, který si v dětství hrál na vojáky musel vrnět blahem. :-) Zbytek filmu o lásce k dosti nehezké Gajerové už byl dost mimo. ()

Halloboys

KOUBA!!!! Kouba. Ale já měl nejradši Jirsu a Šlapetku, protože ti byli, spolu s Tökölym opravdu frajeři: "Jeden si to spletl s kovbojkou, jeden po sobě nechá šlapat čuníky a třetí plave do Černého moře." Jinak ta první půlka byla naprosto skvostná, vcelku akční scény nahánění paragánů spolu s velice rytmickou a vcelku akční (ale hlavně chytlavou) hudbou Petra Hapky byly opravdu grandiózní a obsazení (hlavně Karel Roden v jedné ze svých nejsympatičtějších rolí) mě vážně potěšilo. ()

zdenka99

Film, ktorý si vždy rada pozriem a zakaždým ma pobaví. Niektoré hlášky sú proste nesmrteľné:-) "...plave do Černého moře..." ()

BigBen87CZ

Ačkoliv ho v profilu nemám, je to film, ke kterému mám obrovskou slabost ... ačkoliv ho neustále opakují na Českých televizích, pokaždé se s radostí podívám znovu ... 95% ()

Pukancek

"Ten je slušnej, toho hlásit nebudeme!" - tak toto sa mi nezabudnuteľne vrylo do pamäte :) Film je síce starší, ale musím povedať že predbieha mnohé akčné trháky v mojom rebríčku. Niet nad starú dobrú klasiku s Langmajerom. Námet, v ktorom vojaci sú vo výcviku a teoreticky na úteku a chytaní ma nadchla. Rovnako ako kreativita vojakov, akými všemožnými spôsobmi sa dá dostať na základňu, či už medzi prasatami, mrazeným mäsom alebo cez les :) K tomu vśetkému si myslím, že hudba, ktorá bola použitá v tomto filme bola fantastická. Páčil sa mi námet, prevedenie, obsadenie, hudba.. proste Numero Uno ;) "Nechtel, nechtel, ale musel" - nemohla som si odpustiť ešte jednu perfektnú hlášku, ktorú zbožňujem :) Takže 5* a veľká vďaka za tento film, pretože patrí medzi najlepšie z česko-slovenskej kinematografie. ()

soulless

Pro mě jedna z největších českých klasik a zřejmě nejoblíbenější předlistopadový film. Je pravda, že to má své mouchy, které všehovšudy způsobují zase ženské : )) Nicméně za tou romantickou cetkou, která na filmu poměrně volně plandá vykukuje vynikající komenie v čele s ještě mladým a českým filmovým "nebem," nezkaženým Langmajerem, co by členem elitní výsadkové jednotky ČSLA. Kdo má aspoň trošku kladný vztah k armádě, musí tenhle film milovat. ()

JARDAHONDA

Klasika zlatého fondu - české kinematografie.. V hlavní roli se předsaví Jirka Langmajer, který hraje elitního vojáka"paragána", kde bych jen trošku vytknul postavu a postavení herce, jinak skvěle zahrané. Vkusně podaná zápletka, trefné dialogy a dynamická hudba od Petra Hapky si taktéž zaslouží velké uznání. ()

Lucie505

Když sem byla dítě, líbil se mi film zřejmě pro onu „hru“ o opušťák. Dneska je to pro mě nezáživný snímek, na který se podívám jen z nostalgie. A sotva ho dokoukám.. ()